Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - hela - 06-09-2019

(06-09-2019, 09:54)mufa napisał(a): Wiecie co po ostatnim badaniu limfocyty 1,26 i każdy się zastanawia skąd taka zmiana

Moje rosną jakbym nawet lekko przeziębiona była.


RE: Tecfidera - mufa - 06-09-2019

Ale u mnie ostatnio 0,7 więc skok do 1,26 jest ogromny bez niczego


RE: Tecfidera - Anka - 06-09-2019

(06-09-2019, 09:54)mufa napisał(a): Wiecie co po ostatnim badaniu limfocyty 1,26 i każdy się zastanawia skąd taka zmiana

Super!
Mi niech podrosną bo mam aż 0,36 neuro nie mowil zeby odstawic Tec na jakis czas, pobrano mi jeszcze raz krew i za dwa tyg ide znow po lek to zobacze co wyjdzie i co powie lekarz


Tecfidera - Milosz2501 - 06-09-2019

Odebrałem dzisiaj wyniki krwi wszystko ok, otrzymałem nowe opakowanie Tecfidery[emoji3526]. Tamte chyba nie były moje [emoji19][emoji2959]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - JustynaS - 06-09-2019

(03-09-2019, 18:11)wrobel napisał(a): Siemanko!
Jestem tu świeżynką i dopiero raczkuję po forum - całe szczęście tylko po forum Oczko
Nie znalazłem żadnego wątku nt. starania o dziecko mężczyzn podczas przyjmowania tecfidery.
Generalnie jestem na tecfiderze 13msc i obyło się bez rzutów.
Zastanawiam się czy tecfidera wpływa na nasienie mężczyzny pod kątem ewentualnych późniejszych problemów z płodem i dzieckiem.
Dodam ze mam już zdrowego syna, który został poczęty jeszcze przed braniem tecfidery i prawdopodobnie w trakcie rozwijającej się już choroby w organizmie.

Hej,
badania pokazują, że terapie immunomodulujące u meżczyzn nie wpływają na półd, przebieg ciąży czy wagę dziecka. Akapit na ten temat jest m.in tutaj http://neurologia.com.pl/index.php/wydawnictwa/2014-vol-14-no-1/ciaza-i-porod-u-chorych-na-stwardnienie-rozsiane?aid=737


RE: Tecfidera - Safija - 09-09-2019

Hej chciałam się przyłączyć do tematu, ale nie wiem czy dobrze to zrobiłam.Proszę o jakąś poradę.Przebrnęłam przez pierwsze 10 stron wątku,ale zanim cały przeczytam to minie trochę czasu a zależy mi na wiedzy jak sobie pomóc.Zaczęłam przedwczoraj 2 podejście do Tecfidery bo w zeszłym roku ból spowodował odstawienie.Tylko,że bóle i skurcze żołądka zaczęły sie po 2 tyg. Tym razem postanowiłam,że przebrnę przez to i może organizm się przystosuje,ale bóle pojawiły się już na 2 dzień.Tabletki biorę po konkretnym tłustym posiłku np. dziś rano po konsumpcji pełnoziarnistej bułeczki- połowa z masłem orzechowym połowa ze smalczykiem roślinnym, a wieczorną po obiedzie.Rano po około 2 godzinach od zażycia tabletki zaczął się ból który trwał do co najmniej godziny 16. Podczas pracy przyjmowałam najrozmaitsze pozy od kucania po pochylanie się i opieranie do siadania.Pewnie współpracownicy pomyśleli, że mi odbiło. Jeśli tak ma być to znów odstawie bo nie dam rady.Flash mi nie przeszkadza może nawet i z godzinę szczypać ,ale te skurcze to już zbyt wiele.Wzięłam tabletkę przeciwbólową , po pracy kupiłam no-spę. Czy ktoś miał podobne objawy i przeszły? Mam zapas Controloc (osłonowe)  czy jeśli rano zażyję pomoże? Co jeszcze mogę zrobić żeby przez to przejść?Z góry przepraszam za chaotyczną wypowiedź.Pozdrawiam


RE: Tecfidera - JustynaS - 09-09-2019

(09-09-2019, 18:52)Safija napisał(a): Hej chciałam się przyłączyć do tematu, ale nie wiem czy dobrze to zrobiłam.Proszę o jakąś poradę.Przebrnęłam przez pierwsze 10 stron wątku,ale zanim cały przeczytam to minie trochę czasu a zależy mi na wiedzy jak sobie pomóc.Zaczęłam przedwczoraj 2 podejście do Tecfidery bo w zeszłym roku ból spowodował odstawienie.Tylko,że bóle i skurcze żołądka zaczęły sie po 2 tyg. Tym razem postanowiłam,że przebrnę przez to i może organizm się przystosuje,ale bóle pojawiły się już na 2 dzień.Tabletki biorę po konkretnym tłustym posiłku np. dziś rano po konsumpcji pełnoziarnistej bułeczki- połowa z masłem orzechowym połowa ze smalczykiem roślinnym, a wieczorną po obiedzie.Rano po około 2 godzinach od zażycia tabletki zaczął się ból który trwał do co najmniej godziny 16. Podczas pracy przyjmowałam najrozmaitsze pozy od kucania po pochylanie się i opieranie do siadania.Pewnie współpracownicy pomyśleli, że mi odbiło. Jeśli tak ma być to znów odstawie bo nie dam rady.Flash mi nie przeszkadza może nawet i z godzinę szczypać ,ale te skurcze to już zbyt wiele.Wzięłam tabletkę przeciwbólową , po pracy kupiłam no-spę. Czy ktoś miał podobne objawy i przeszły? Mam zapas Controloc (osłonowe)  czy jeśli rano zażyję pomoże? Co jeszcze mogę zrobić żeby przez to przejść?Z góry przepraszam za chaotyczną wypowiedź.Pozdrawiam

Tak, wiele osób z forum tak miało, ja też. Najbardziej pomagał polprazol (lub inny lek na refluks) na czczo. Po kilku dniach przeszło zupełnie, trzymam kciuki żeby u Ciebie było podobnie!


RE: Tecfidera - Safija - 09-09-2019

(09-09-2019, 19:42)JustynaS napisał(a): Tak, wiele osób z forum tak miało, ja też. Najbardziej pomagał polprazol (lub inny lek na refluks) na czczo. Po kilku dniach przeszło zupełnie, trzymam kciuki żeby u Ciebie było podobnie!

W tym momencie mam do dyspozycji tylko controloc (pani dermatolog zapisała mi właśnie na refluks) rozejrzę się jutro za polprazolem. Minęło 11 godzin i dalej od czasu do czasu skurcz mnie łapie.No nic zapodaję i tak drugą tabletkę, no-spę max i wskakuję do wyrka, może to prześpię. Dziękuję  za odpowiedź i dodanie otuchy :-)


RE: Tecfidera - klaudia26 - 09-09-2019

Controloc i polprazol to to samo. Ten sam składnik tylko inna firma farmaceutyczna więc nie ma sensu kupować drugiego. Ewentualnie możesz sobie jeszcze sprawdzić jakie masz - 20 czy 40 mg. Jeżeli masz te słabsze to może warto zapytać lekarza o mocniejsze.


RE: Tecfidera - Safija - 09-09-2019

(09-09-2019, 20:31)klaudia26 napisał(a): Controloc i polprazol to to samo. Ten sam składnik tylko inna firma farmaceutyczna więc nie ma sensu kupować drugiego. Ewentualnie możesz sobie jeszcze sprawdzić jakie masz - 20 czy 40 mg. Jeżeli masz te słabsze to może warto zapytać lekarza o mocniejsze.

Właśnie sprawdziłam skład na opakowaniu i faktycznie.Mam 20,ale 40 chyba też gdzieś mam.A może by tak dwie 20-tki ? Wizytę u lekarza mam za 1.5 mies. zresztą controloc mam z Polski przywieziony, mieszkam za granicą.