Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - magdasch - 14-10-2019

Jakie leki albo sposoby macie na przeziębienie żeby można je było brać z tec bo coś mnie łamie i zastanawiam się co mogę wziąć ?


RE: Tecfidera - Anka - 15-10-2019

(14-10-2019, 22:51)magdasch napisał(a): Jakie leki albo sposoby macie na przeziębienie żeby można je było brać z tec bo coś mnie łamie i zastanawiam się co mogę wziąć ?

Idz do lekarza, juz tu dziewczyny pisaly jak sie leczyly na wlasna reke a potem skonczyly w szpitalu
Na pewno mozesz aspiryne i jej pochodne np polopiryne
Nie wolno brac ibuprofenu
Ale jak nie chcesz sobie zaszkodzic idz do lekarza rodzinnego, antybiotyku ci na pewno od tak nie da ale przepisze co lepszego od typowego Fervexu


RE: Tecfidera - magdasch - 15-10-2019

Mi lekarka z programu mówiła ze jak zachoruje to mogę brać jakieś gripexy i tego typu rzeczy to teraz jestem już głupia skoro mówicie ze lepiej nie brać


RE: Tecfidera - Anka - 15-10-2019

(15-10-2019, 07:04)magdasch napisał(a): Mi lekarka z programu mówiła ze jak zachoruje to mogę brać jakieś gripexy i tego typu rzeczy to teraz jestem już głupia skoro mówicie ze lepiej nie brać

Ja nie mowie ze masz nie brac
Jak jest poczatek przeziebienia to bierz
Ale jak bedziesz miec mega katar czy kaszel i podwyzszona temp to idz do lekarza
Napisalam ci ze mozesz brac aspiryne itp tez jest na przeziebienie
Mi chodzi o to ze jak takie leki nie pomagaja idz do lekarza
Mnie nigdy nie postawily na nogi fervex, gripex itp tylko zoladek obciazaly
Tec tez nie jest obojetna na nasze watraby i zoladki
Ja co chwila mam zapalenia zoladka czy woreczka zolciowego
Nie zrozum mnie zle nie demonizuje lekow typu gripex itp
Tylko zwracam uwage ze jak nie pomagaja to nie bierz ich tydzien czy dluzej a idz do lekarza
Ogolnie przy Tec ibuprofen nie wskazany.
Wiec musisz ewentualna goraczke zbic paracetamolem czy aspiryna


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 15-10-2019

(14-10-2019, 22:51)magdasch napisał(a): Jakie leki albo sposoby macie na przeziębienie żeby można je było brać z tec bo coś mnie łamie i zastanawiam się co mogę wziąć ?
Ja jak jestem przeziębiona to herbatka z miodem, witamina C, fervex a na ból to paracetamol zazwyczaj apap ekstra. Ale jak już jest na prawdę zle to idę do lekarza i  przeważnie antybiotyk. Uśmiech

Dziś byłam na wizycie, wyniki morfologii idealne, dostałam tec na 3 msc, od razu humor lepszy, mimo se niestrty teraz zmagam się z wirusem Smutny dobrego dnia Uśmiech


RE: Tecfidera - Orchidea - 15-10-2019

Super


RE: Tecfidera - magdasch - 15-10-2019

Ja mam badania dopiero za miesiąc czuje się Ok gdyby nie to ze coś mnie rozkłada zazwyczaj leczę się woda z cytryna na czczo ale teraz jak biorę tec to nie wiem czy mogę rano na czczo wypić No i wiadomo herbata z miodem i cytrynom standardowo litrami na przeziębienie a leki to biorę paracetamol albo peralgine Np na ból głowy wiec pewnie ma przeziębienie paracetamol tez będę mogła wziąć


RE: Tecfidera - Akinom - 15-10-2019

Mnie po wodzie z cytryną żołądek bolał jak diabli. Nie pokojarzylam tego i przez to, że w najbliższym sklepie nie bylo cytryny, nie piłam tego i ból minął jak ręką odlał. Nie boli do dziś, a męczyłam się ponad 2 lata.


RE: Tecfidera - marcepanka - 15-10-2019

(15-10-2019, 06:16)Anka napisał(a):
(14-10-2019, 22:51)magdasch napisał(a): Jakie leki albo sposoby macie na przeziębienie żeby można je było brać z tec bo coś mnie łamie i zastanawiam się co mogę wziąć ?

Idz do lekarza, juz tu dziewczyny pisaly jak sie leczyly na wlasna reke a potem skonczyly w szpitalu
Na pewno mozesz aspiryne i jej pochodne np polopiryne
Nie wolno brac ibuprofenu
Ale jak nie chcesz sobie zaszkodzic idz do lekarza rodzinnego, antybiotyku ci na pewno od tak nie da ale przepisze co lepszego od typowego Fervexu

Może komuś się przyda - fragment z CHPL Tecfidery:

Lek Tecfidera a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w szczególności o:

(...)
lekach mających wpływ na nerki, łącznie z niektórymi antybiotykami (stosowanymi w leczeniu zakażeń), lekach moczopędnych (diuretyki), pewnego rodzaju lekach przeciwbólowych (takich jak ibuprofen i podobne leki przeciwzapalne oraz leki kupowane bez recepty) oraz lekach zawierających lit;

Zastanawiam się co mają na myśli poprzez "podobne leki przeciwzapalne oraz leki kupowane bez recepty". Dosyć szerokie pojęcie... Myślę jednak, że branie ibuprofenu nie jest całkowicie zakazane, chodzi bardziej o regularne spożywanie leków, które obciążają nerki i wątrobę.


RE: Tecfidera - Anka - 15-10-2019

(15-10-2019, 18:03)marcepanka napisał(a):
(15-10-2019, 06:16)Anka napisał(a):
(14-10-2019, 22:51)magdasch napisał(a): Jakie leki albo sposoby macie na przeziębienie żeby można je było brać z tec bo coś mnie łamie i zastanawiam się co mogę wziąć ?

Idz do lekarza, juz tu dziewczyny pisaly jak sie leczyly na wlasna reke a potem skonczyly w szpitalu
Na pewno mozesz aspiryne i jej pochodne np polopiryne
Nie wolno brac ibuprofenu
Ale jak nie chcesz sobie zaszkodzic idz do lekarza rodzinnego, antybiotyku ci na pewno od tak nie da ale przepisze co lepszego od typowego Fervexu

Może komuś się przyda - fragment z CHPL Tecfidery:

Lek Tecfidera a inne leki

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w szczególności o:

(...)
lekach mających wpływ na nerki, łącznie z niektórymi antybiotykami (stosowanymi w leczeniu zakażeń), lekach moczopędnych (diuretyki), pewnego rodzaju lekach przeciwbólowych (takich jak ibuprofen i podobne leki przeciwzapalne oraz leki kupowane bez recepty) oraz lekach zawierających lit;

Zastanawiam się co mają na myśli poprzez "podobne leki przeciwzapalne oraz leki kupowane bez recepty". Dosyć szerokie pojęcie... Myślę jednak, że branie ibuprofenu nie jest całkowicie zakazane, chodzi bardziej o regularne spożywanie leków, które obciążają nerki i wątrobę.

Spytaj swojego neuro
Moj mowil ze nie wolno ibuprofenu i juz
Kazal brac paracetamol i ketonal tez