Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Orchidea - 10-11-2019

Morfo boję się najbardziej.Lecz ja od jakiegoś czasu mam ponad normę leukocytów.Zobacze 26 w jakim tempie spadły.


Tecfidera - hela - 10-11-2019

(10-11-2019, 11:33)Orchidea napisał(a): Morfo boję się najbardziej.Lecz ja od jakiegoś czasu mam ponad normę leukocytów.Zobacze 26 w jakim tempie spadły.


U mnie na początku trzymały się ładnie potem j.. i poleciały.

A odpowiadając na to co napisałaś o działaniu tec, tec działa w ten sposób że wpływa na limfocyty(coś sie z nimi łączy z tego co pamietam, aczkolwiek mechanizm do końca nie jest znany) i nie przedostają się one przez barierę krew-mózg. Dlatego potrzeba tyle czasu żeby zaczęła w pełni działać, kilka tabletek tego nie zrobi. I nie ma tu z czym dyskutować, to nie nasze pomysłu tylko potwierdzone badania i zdanie lekarzy.

Leukocytów możesz mieć w nadmiarze, limfocyty są ważne, zreszta jak tych drugich jest za dużo to może świadczyć o stanie zapalnym jakimś po prostu, nie ma sie z czego cieszyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Anka - 10-11-2019

(10-11-2019, 11:45)hela napisał(a):
(10-11-2019, 11:33)Orchidea napisał(a): Morfo boję się najbardziej.Lecz ja od jakiegoś czasu mam ponad normę leukocytów.Zobacze 26 w jakim tempie spadły.


U mnie na początku trzymały się ładnie potem jeb i poleciały.

A odpowiadając na to co napisałaś o działaniu tec, tec działa w ten sposób że wpływa na limfocyty(coś sie z nimi łączy z tego co pamietam, aczkolwiek mechanizm do końca nie jest znany) i nie przedostają się one przez barierę krew-mózg. Dlatego potrzeba tyle czasu żeby zaczęła w pełni działać, kilka tabletek tego nie zrobi. I nie ma tu z czym dyskutować, to nie nasze pomysłu tylko potwierdzone badania i zdanie lekarzy.

Leukocytów możesz mieć w nadmiarze, limfocyty są ważne, zreszta jak tych drugich jest za dużo to może świadczyć o stanie zapalnym jakimś po prostu, nie ma sie z czego cieszyć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hela mi limfo poszly po 2 mcu od razu drastycznie w dol
I sie trzymaja nisko
Pisalam juz pare razy jak nisko nie chce zanudzac
No i Orchidea Hela pisze prawde licza sie limfocyty a nie leukocyty choc limfo sa skladowymi leukocytow to na limfo sie neurolodzy skupiaja


RE: Tecfidera - Orchidea - 10-11-2019

Jednych i drugich mam za dużo.Jak trafiłam z rzutem miesiąc temu też miałam za dużo.Po solu zaczęły spadać.Szczerze to moja dr była za iniekcjami .Lecz gdy zapytałam jaki lek może mi jeszcze dać powiedziała ,że każdy z pierwszej linii.Zaznaczajac jednak ,że wg niej Rebif lub Tecfidera.No i tecti wybrałam.

Gapa jestem i nie wiem jak fotę tu wstawić bo wstawiła bym wyniki moich badań.


RE: Tecfidera - Anka - 10-11-2019

(10-11-2019, 12:17)Orchidea napisał(a): Jednych i drugich mam za dużo.Jak trafiłam z rzutem miesiąc temu też miałam za dużo.Po solu zaczęły spadać.Szczerze to moja dr była za iniekcjami .Lecz gdy zapytałam jaki lek może mi jeszcze dać powiedziała ,że każdy z pierwszej linii.Zaznaczajac jednak ,że wg niej Rebif lub Tecfidera.No i tecti wybrałam.

Gapa jestem i nie wiem jak fotę tu wstawić bo wstawiła bym wyniki moich badań.

My ci nie omowimy wynikow masz podwyzszone leukocyty to ok
Jakas infekja byla
Wyniki moga ci skakac w gore i w dol tu nie ma co sie trzymac sztywno norm
Neuro bedzie mowic i decydowac co zrobic jakby cos sie dzialo


RE: Tecfidera - goska71 - 10-11-2019

Dziewczyny, jestem pod mega wrazeniem jak Wy duzo wiecie ,moja neurolog ,powiedziala mi ,ze mam sie nie martwic niczym,jakby( sm nie byl powodem do zmartwien) tylko miec pozytywne nastawienie ,brac leki ,zdrowo sie odzywiac ,chodzic na rehabilitacje ,cwiczyc,nie stresowac sie z byle powodu,a ona zadba o cala reszte czyli moje leczenie ,ja nawet nie wiem jakie mam wyniki badan krwi , zadzwonila i powiedziala ze sa ok.


Tecfidera - hela - 10-11-2019

No i dobrze, jak będzie miała Ci coś więcej do powiedzenia to pewnie powieUśmiech tymczasem dbaj o siebie, jeśli bierzesz tec to dbaj o żołądekUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - goska71 - 10-11-2019

Jak na razie to ja nie mam zadnych skutkow ubocznych ,czasem tylko zburaczeje (tak mowi moj syn) na twarzy i wyskoczy mi pokrzywka na dloniach, wtedy lyk wapno i za chwile jest ok .A tak na marginesie to nawet chcialabym zeby mnie pogonilo do ubikacji,bo mam straszny z tym problem.A moze Wy wiecie co mge wziasc , jem duzo warzyw,owocow,pije tylko mleko kosowe,nie jem zadnego pieczywa , slodyczy .


RE: Tecfidera - speculum - 10-11-2019

(10-11-2019, 06:56)Anka napisał(a):
(09-11-2019, 23:07)Orchidea napisał(a):
(09-11-2019, 22:28)Anka napisał(a):
(09-11-2019, 21:54)Orchidea napisał(a): Zależy co komu pasuje.SkorobTobie pasuje to ok.Jednak są ludzie którym nie pasuje.

Pisalam ze mi nie pasuje jezdzic co mc ale nie mam wyjscia lekarz sie nie zgadza zebym przyjezdzala co 3
Pacjent nie ma tu nic do powiedzenia
Co lekarza obchodzi to czy mi sie chce co mc jezdzic czy wolalabym co 3 mce?
Skoro moje wyniki plytek sa dla niego podstawa do co mciecznej wizyty to musze sie z tym pogodzić
Pod tym wzgledem lekarz decyduje i koniec
Ja już wiem,że jeśli np będę dalej tak znosić dobrze lek to będę walczyć o niego nawet jak limfocyty mi spadną..Co do limfocytów też zapewne są wytyczne kiedy trzeba odstawić a kiedy można jes,cze brać.Pytalas np lekarza czy możesz zrobić prywatnie badania i faxem wysłać?Czy woli jednak w swoim labie badania?
Nie rozumiem faxem?
Ja mam problem z plytkami . Limfo mam niskie 0,46 ale nie martwi to neuro
Oprocz wynikow krwi neuro musi zbadac przeciez osobiscie pacjenta
Po co mam robic prywatnie badania?
Mi neuro robi vo 3 mce krew chyba ze mam niskie wyniki robi czesciej ale zdazylo sie to przez te ponad lata ze 3-4 razy
Nie rozumiesz do konca o co chodzi z leczeniem
Wizyty sa mc bo lekarz musi zbadac odruchy zobaczyc pacjenta i ocenic czy jest ok
Nie tylko patrzy na wyniki krwi

Ps nie gniewaj sie ale mozesz sobie walczyc. W jaki sposob. Jak lekarz uzna ze odstawi ci Tec na inny lek to nie zrobisz nic. Chyba ze zmienisz lekarza prowadzacego pytanie czy nowy nie jest ostrzejszy co do wymogow stanu limfocytow
Pamietaj ze kazdy pcjent inny i inaczej sie ptrzy na jego wyniki
Ja mam choroby wspoltowarzyszace oprocz sm wiec tez lekarz inaczej patrzy na mnie a inaczej na kogos innego

Zaczelas dopiero leczenie zobacz jak bedziesz znosic lek i jakie bedziesz miec wyniki badan
Poza tym pisalysmy o czestotliwosci wizyt w szpitalu a nie od razu o odstawieniu leku
Jak neuro wyznaczy ci wizyty co mc to co nie zgodzisz sie?
Wiesz co ci powie?
Ze masz na mc i tyle 
My pacjenci mamy decyzyjnosc przy ustaleniu czy chcemy sie leczyc czy nie- leczenie nie jest obowiazkowe.w niektorych szpitalach lekarz daje wybor jakim lekiem choc najczesciej jest tak ze pacjent nie ma wyboru nawet leku
Mieszkasz w Warszawie wiec mysle ze szybko dostaniesz na 3 mce lek bo tam jest mnostwo pcjentow i czasowo lekarze by nie wyrobili sie
Przynajmniej jedna z forumowiczek mi tak pisalam

Poki co zaczelas normalna dawke dopiero wiec poczekaj co oznajmi lekarz jak ci zrobi morfo
Ile dostalas teraz opakowan Tec?
Nie masz racji z tym badaniem. Mnie neuro nie bada podczas wizyt po leki. Oczko


Tecfidera - hela - 10-11-2019

(10-11-2019, 14:04)speculum napisał(a):
(10-11-2019, 06:56)Anka napisał(a):
(09-11-2019, 23:07)Orchidea napisał(a):
(09-11-2019, 22:28)Anka napisał(a):
(09-11-2019, 21:54)Orchidea napisał(a): Zależy co komu pasuje.SkorobTobie pasuje to ok.Jednak są ludzie którym nie pasuje.

Pisalam ze mi nie pasuje jezdzic co mc ale nie mam wyjscia lekarz sie nie zgadza zebym przyjezdzala co 3
Pacjent nie ma tu nic do powiedzenia
Co lekarza obchodzi to czy mi sie chce co mc jezdzic czy wolalabym co 3 mce?
Skoro moje wyniki plytek sa dla niego podstawa do co mciecznej wizyty to musze sie z tym pogodzić
Pod tym wzgledem lekarz decyduje i koniec
Ja już wiem,że jeśli np będę dalej tak znosić dobrze lek to będę walczyć o niego nawet jak limfocyty mi spadną..Co do limfocytów też zapewne są wytyczne kiedy trzeba odstawić a kiedy można jes,cze brać.Pytalas np lekarza czy możesz zrobić prywatnie badania i faxem wysłać?Czy woli jednak w swoim labie badania?
Nie rozumiem faxem?
Ja mam problem z plytkami . Limfo mam niskie 0,46 ale nie martwi to neuro
Oprocz wynikow krwi neuro musi zbadac przeciez osobiscie pacjenta
Po co mam robic prywatnie badania?
Mi neuro robi vo 3 mce krew chyba ze mam niskie wyniki robi czesciej ale zdazylo sie to przez te ponad lata ze 3-4 razy
Nie rozumiesz do konca o co chodzi z leczeniem
Wizyty sa mc bo lekarz musi zbadac odruchy zobaczyc pacjenta i ocenic czy jest ok
Nie tylko patrzy na wyniki krwi

Ps nie gniewaj sie ale mozesz sobie walczyc. W jaki sposob. Jak lekarz uzna ze odstawi ci Tec na inny lek to nie zrobisz nic. Chyba ze zmienisz lekarza prowadzacego pytanie czy nowy nie jest ostrzejszy co do wymogow stanu limfocytow
Pamietaj ze kazdy pcjent inny i inaczej sie ptrzy na jego wyniki
Ja mam choroby wspoltowarzyszace oprocz sm wiec tez lekarz inaczej patrzy na mnie a inaczej na kogos innego

Zaczelas dopiero leczenie zobacz jak bedziesz znosic lek i jakie bedziesz miec wyniki badan
Poza tym pisalysmy o czestotliwosci wizyt w szpitalu a nie od razu o odstawieniu leku
Jak neuro wyznaczy ci wizyty co mc to co nie zgodzisz sie?
Wiesz co ci powie?
Ze masz na mc i tyle 
My pacjenci mamy decyzyjnosc przy ustaleniu czy chcemy sie leczyc czy nie- leczenie nie jest obowiazkowe.w niektorych szpitalach lekarz daje wybor jakim lekiem choc najczesciej jest tak ze pacjent nie ma wyboru nawet leku
Mieszkasz w Warszawie wiec mysle ze szybko dostaniesz na 3 mce lek bo tam jest mnostwo pcjentow i czasowo lekarze by nie wyrobili sie
Przynajmniej jedna z forumowiczek mi tak pisalam

Poki co zaczelas normalna dawke dopiero wiec poczekaj co oznajmi lekarz jak ci zrobi morfo
Ile dostalas teraz opakowan Tec?
Nie masz racji z tym badaniem. Mnie neuro nie bada podczas wizyt po leki. Oczko


Gdybys chciała i powiedziała że jest coś nie tak to by zbadał, jak jak powiem że coś sie dzieje to mnie badają jak powiem że jest Ok to nie badają. U Anki widać badają za każdym razem. Może i lepiej.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A tak na marginesie częstotliwość badań to nie jest temat tego wątku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk