Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Beciaa05 - 15-04-2020

(31-03-2020, 17:02)Beciaa05 napisał(a):
(27-03-2020, 18:41)Beciaa05 napisał(a):
(27-03-2020, 12:55)kerkia napisał(a): hej, wiecie może czy są jakieś zmiany w programie przez sytuację z wirusem? za miesiąc mam wizytę z wydaniem ostatniego opakowania i ustaleniem rezonansu, czyli przypadnie to w szczycie epidemii, mam nadzieję że myślą o tym, żeby nam tego oszczędzić i wydłużyć czas kontroli?


co ile godzin bierzecie tabletki, ja sobie wypracowałam rytm 10 rano i 21 wieczorem i się zastanawiam czy to nie za duże odstępy?
HejOczko ja odbieram leki we wtorek ale sam odbior bez wizyty i kontaktu z neurologiem wizyte mialam telefonicznieUśmiech a rezonans mam miec w kwietniu. Jesli chodzi o zazywanie to w tyg pracujacym 7-8 i wieczor 20-22 a w weekend roznie to wychodziUśmiech
Odebrałam. Wszystko działo sie w recepcji,rejestratorka prosila o  kilka podpisow i wydala lek. Dostalam jedno opakowanie ze względu na to ze czeka mnie rezonans i wizyta roczna 23 kwietnia Uśmiech
Juz po rezonansie. Troszke sie balam czy to bezpieczne w obecnej sytuacji ale na szczęście wszystko bylo ok, dezynfekcja przed wejściem oraz dezynfekcja sprzętu itd. Ja tez bylan przygotowana maseczka rękawiczki i jakos to bylo teraz tylko czekać na wynik jak tam Tecfidera działa. Wyniki z krwi mam dobre Uśmiech


RE: Tecfidera - Anka - 15-04-2020

Super


Tecfidera - hela - 15-04-2020

SuperUśmiech kiedy masz wizytę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 15-04-2020

(15-04-2020, 20:22)hela napisał(a): SuperUśmiech kiedy masz wizytę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Za tydzien w czwartekUśmiech teraz ogolnie maja zamkniete, przechodzilam obok i bramy pozamykane. Ciekawe jak ta wizyta bedzie wygladac, bo jak umawiala mi roczna to powiedziala ze ma nadzieje ze wszytko sie uspokoi z wirusem i ze bedziemy mogli odbyc wizyte jak zazwyczaj ale poprawy nie ma i sie zastanawiam czy ta wizyta w ogole sie odbedzie, i tak musze jechac bo ostatnio dostalam tylko jedno opakowanie Tecfidery ze wzgledu na to ze wypadala mi ta roczna. No zobaczymy na pewno dam znac ale wydaje mi sie ze te roczne sa wazne dla nich i tez trzeba te procedury i terminow trzymac dla NFZUśmiech


RE: Tecfidera - agica - 16-04-2020

U mnie roczna miała być na koniec marca, póki co nie ma szans. Na początku maja leki, mam nadzieję, że to się uda w miarę załatwić


RE: Tecfidera - speculum - 16-04-2020

Ja mam roczną za 3 tyg, smsowałam z lekarką, wszystko jest bez zmian, pacjenci z programów lekowych są przyjmowani jak zwykle.


RE: Tecfidera - Orchidea - 16-04-2020

Super, czekamy na wyniki


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 16-04-2020

(16-04-2020, 09:21)agica napisał(a): U mnie roczna miała być na koniec marca, póki co nie ma szans. Na początku maja leki, mam nadzieję, że to się uda w miarę załatwić
Aa no to widze , ze co placówka to inaczej. Oby sie udalo zalatwic Uśmiech


Tecfidera - hela - 16-04-2020

(16-04-2020, 11:56)Beciaa05 napisał(a):
(16-04-2020, 09:21)agica napisał(a): U mnie roczna miała być na koniec marca, póki co nie ma szans. Na początku maja leki, mam nadzieję, że to się uda w miarę załatwić
Aa no to widze , ze co placówka to inaczej. Oby sie udalo zalatwic Uśmiech


Becia myśle że roczne wizyty zrobiąUśmiech daj znać Uśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - kerkia - 20-04-2020

w piątek jadę na roczną, nie wiem czy zobaczę lekarkę, mam nadzieję, że tak bo muszę z nią pogadać, mam pewne obawy, że mam zaostrzenie albo nowe ognisko w rdzeniu, rok temu ostatni rzut i meprelon, wczoraj pierwszy raz wyszłam z domu na spacer po miesiącu i nie podobają mi się nogi, za dużo szurania i dziwaczne poczucie lekkiej niezgrabności. jak potwierdzałam telefonicznie, że będę pytałam o rezonanse, są robione normalnie.
cały czas mnie zastanawia co z nami w starciu z sars cov2, jedyne co znalazłam to krótka notka z zaleceniami od PTSR https://ptsr.org.pl/rekomendacje_doradczej_komisji_medycznej_ptsr_w_sprawie_epidemii_zakazen_wirusem_sarscov2.html