Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Beciaa05 - 09-05-2020

(09-05-2020, 06:34)Anka napisał(a): A o ktorej bierzesz na wieczor tabl i o ktorej zaczynasz pić?
Bo ja jak mam wieczor z alko- duzo nie pijam bo ja szybko odlatuje - to biore wczesniej tabletke ta wieczor a
No i pytanie ilu procentowe trunki lubisz?
Ja tez nie pije czesto wysokoprpcentowych alkoholi ale jak juz sie zdarzy to biore zazwyczaj przed albo po typowo w nocy   ale pilnuje zeby byla ta mimum godzina przerwy tak jak w ulotce. Ale zazwyczaj pije winko albo piwko i robie z tabletka podobnieOczko


RE: Tecfidera - Peter - 12-05-2020

(09-05-2020, 06:34)Anka napisał(a): A o ktorej bierzesz na wieczor tabl i o ktorej zaczynasz pić?
Bo ja jak mam wieczor z alko- duzo nie pijam bo ja szybko odlatuje - to biore wczesniej tabletke ta wieczor a
No i pytanie ilu procentowe trunki lubisz?
Hej

Zachowuje min 2-3 h odstępu.
Whisky z colą lub wódka z colą , czystego alkoholu nie piję odkąd biorę tec.
Pozdr.


Tecfidera - hela - 15-05-2020

Personalizujesz tabletki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Julian_Szyszko - 15-05-2020

Trochę niezręcznie je potem zjadać Uśmiech


Tecfidera - hela - 15-05-2020

Psa sobie kup, albo chociaż świnkę morskąUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Orchidea - 23-05-2020

Hej. Ja się zastanawiam nad zmianą leku. Włosy lecą dalej.Trądzik czy coś podobnego na skórze twarzy mi się robi.Mam męża fryzjera i cuda robiliśmy z włosami. Niestety nic nie dają zabiegi. Paznokcie też pękają. Po niedzieli będę dzwonić do dr. Jestem na leku już 7mc.Co o tym myślicie? W


RE: Tecfidera - Anka - 23-05-2020

Mi sie cera popsula odkad jestem na Tec tez to zauwazyla juz dawno
Paznokcie to inna sprawa bo zanim zaczelam brac Tec mialam onycholize i do dzis mimo wyleczeania pazury sa slabe
Obawiam sie ze dla neuro takie skutki Tec moga nie byc wystarczajace zeby zmienic leczenie
Poza tym nie wiem czy neuro uzna ze to od Tec
7 mcy to krotko zeby zmienic lek chyba ze bys miala fatalne skutki ubocZne

Chcesz to gadaj z neuro o zmienie leku nic nie tracisz


RE: Tecfidera - speculum - 23-05-2020

Cynk, biotyna, może jakieś wcierki? Ja używałam szamponu Farmona i ich ampułek.
Wypadanie trwało z miesiąc.


Tecfidera - hela - 23-05-2020

(23-05-2020, 10:26)Orchidea napisał(a): Hej. Ja się zastanawiam nad zmianą leku. Włosy lecą dalej.Trądzik czy coś podobnego na skórze twarzy mi się robi.Mam męża fryzjera i cuda robiliśmy z włosami. Niestety nic nie dają zabiegi. Paznokcie też pękają. Po niedzieli będę dzwonić do dr. Jestem na leku już 7mc.Co o tym myślicie? W


Myślę że raczej brakuje Ci witamin i minerałów. Nawet jeśli by tec była powodem to raczej leku nie zmienią z powodu osłabienia włosów i paznokci.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: Tecfidera - Orchidea - 23-05-2020

Zapewne dr każe mi poczekać do rocznego RM. Witaminy dziś sobie kupię. Biotyna nic nie daje.