Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anka - 05-07-2020

Bea u kazdego flash wyglada inaczej. Ja ostatnio przy kazdej tabl mam flasha. I mnie nie powiem co strzela. Do tego watroba pobolewa ostatnio. Zoladek juz lepiej.
Musi sie twoj organizm przyzwyczaic.
Wiekszosc osob na tym forum pisalo ze z czasem flashe przestaly sie pojawiac a jak sie pojawiaja to rzadko i sa slabe
Bedzie dobrze


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 05-07-2020

(05-07-2020, 11:34)Anka napisał(a):
(05-07-2020, 11:06)bea napisał(a):
(22-11-2019, 12:42)Anka  Powiedz czy to Cię swędziało napisał(a):
(22-11-2019, 12:16)nadziejka napisał(a): A mój flash od wczoraj ewoluował na takie cuś [emoji2356][Obrazek: b7fb8a85ce81def2c3fc9577e4ba72ad.jpg]

Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Skad ja to znam
U mnie takie flashe byly

(03-07-2020, 08:27)e-smka napisał(a): Uśmiech Uśmiech Uśmiech
Witaj. Powiedz czy to jeszcze swędziało?
U mnie norma, twarz, szyja, uszy, dekolt i rece czasem brzuch i plecy
swedzi, piecze. Najgorzej uszy i gałki oczne.
Mnie tez zazwyczaj swedzi ale to przy mocniejszych. U mnie glownie twarz,dekolt, rece, ramiona..


RE: Tecfidera - bea - 06-07-2020

Dziękuje Anka za odpowiedź. Zastosuje się do twoich rad i przeczekam.Dzisiaj jest lepiej. Wydaje mi się że to robi kawa. Dzisiaj jej rano nie piłam  i na razie jest dobrze. Pozdrawiam. Uśmiech Duży uśmiech


RE: Tecfidera - Anka - 06-07-2020

(06-07-2020, 11:43)bea napisał(a): Dziękuje Anka za odpowiedź. Zastosuje się do twoich rad i przeczekam.Dzisiaj jest lepiej. Wydaje mi się że to robi kawa. Dzisiaj jej rano nie piłam  i na razie jest dobrze. Pozdrawiam. Uśmiech Duży uśmiech
Kawa, mleko moga sie przyczynic do flasha ale nie musza.
Indywidualna kwestia
sa osoby ktore platki z mlekiem jedza do Tecfidery i nie maja flasha
to co czesto sie przewija na forach nawet anglojezycznych to duzo osob do posilku ma jeszcze 1 lyzke stolowa masla orzechowego
duzo osob do kazdej tabletki je maslo orzechowe
ja probowalam nie pic kawy, ani mleka i maslo orzechowe jadlam i nic nie dalo
jaj pisalam do producenta czemu ja mam nin stop flasha bo mam serio codziennie ( raz przez 3 tyg zero) to mi odpisali ze nie wiedza i mam spytac neurologa.
a neurolog ze ja tak reaguje Na lek


RE: Tecfidera - Anka - 06-07-2020

U mnie ogorek. Odstawilam spokoj mialam chwile i znow flashe


RE: Tecfidera - Akinom - 07-07-2020

Miałam mieć w piątek kwalifikacje do programu. Dzadnowiedziałam się niechcący tydzień przed. Przez weekend dopadła mnie jelitowa, więc dzwonię z zapytaniem, czy robienie wyników ma sens, bo szału nie będzie, a jest wizyta kwalifikacyjna. Dobrze, że zadzwoniłam, bo panie od programu są na urlopie i żadnego odnowienia programu nie będzie. Dopiero za 3 miesiące. Dobrze, że nie zainwestowałam w wyniki, bo jako że nikogo nie ma mogę je zrobić spokojnie w piątek, przed odebraniem leku.


RE: Tecfidera - Beciaa05 - 07-07-2020

(06-07-2020, 12:32)Anka napisał(a):
(06-07-2020, 11:43)bea napisał(a): Dziękuje Anka za odpowiedź. Zastosuje się do twoich rad i przeczekam.Dzisiaj jest lepiej. Wydaje mi się że to robi kawa. Dzisiaj jej rano nie piłam  i na razie jest dobrze. Pozdrawiam. Uśmiech Duży uśmiech
Kawa, mleko moga sie przyczynic do flasha ale nie musza.
Indywidualna kwestia
sa osoby ktore platki z mlekiem jedza do Tecfidery i nie maja flasha
to co czesto sie przewija na forach nawet anglojezycznych to duzo osob do posilku ma jeszcze 1 lyzke stolowa masla orzechowego
duzo osob do kazdej tabletki je maslo orzechowe
ja probowalam nie pic kawy, ani mleka i maslo orzechowe jadlam i nic nie dalo
jaj pisalam do producenta czemu ja mam nin stop flasha bo mam serio codziennie ( raz przez 3 tyg zero) to mi odpisali ze nie wiedza i mam spytac neurologa.
a neurolog ze ja tak reaguje Na lek
Tak dokładnie, tez zauwazylam u siebie ze po kawie, mleku, jogurcie pojawia sie częściej. Dlatego próbuje robic odstępy i kawę pije później. No ale wlasnie tak jak piszesz bywa różnie i czasem jem nabial i lacze z tec i nie mam nic, nie wiem od czego do zależne. No ale co zrobić to taka loteria jeden dzien jest drugi dzień nie ma Uśmiech


RE: Tecfidera - Anka - 08-07-2020

Owszem loteria
Ja wczoraj rano nie wzielam tabletki a po wieczornej plakalam w lozku bo az uszy w srodku szczypaly i lalo mi sie z nosa, bylam bordowa


RE: Tecfidera - Gigi - 08-07-2020

Ja już sporadycznie ale miewam. Ostatnio dałam czadu, nie mialam czasu zjeść i na taki pusty żołądek tableta wpadła. Oj paliło się i czerwieniło ;-) I to migiem, pół godziny po tablece. Bywa to upierdliwe ale wiecie co - wole to niz gorączkę i dreszcze po interferonie. Związków z jakimś konkretnym jedzeniem nie zauważyłam. Pozdrawiam :-)


RE: Tecfidera - smivi - 11-07-2020

Witajcie,
Czy ktoś z Was miał może drugi rzut już po rozpoczęciu brania Tec? Czy zmieniono Wam wtedy lek?
Skończyłam właśnie drugi miesiąc na pełnej dawce i przyplątało mi się coś nowego.
Pozdrawiam ?