Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Orchidea - 02-08-2020

Być może lek zatrzymje u ciebie wodę dla tego waga jest wieksza.


RE: Tecfidera - Anka - 02-08-2020

(02-08-2020, 17:56)themaciejos napisał(a): Hmm... w sumie zastanawiam się czy przypadkiem, nie jest to jakiś skutek psychologiczny, bo decyzja o zmianie mojej terapii została podjęta przez znaczne pogorszenie się mojej sytuacji i pojawieniu się dodatkowych zmian w mózgu. Jeśli chodzi o dietę, to wszystko jest skonsultowane z lekarzem i dietetykiem, więc wątpię żeby tu było coś na rzeczy. Poza tym aktywność fizyczna u mnie to 2x w tygodniu siłownia + 2x w tygodniu jakiś rodzaj cardio, więc wydaje mi się, że to też odpada.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to konsultacja z lekarzem.
Skonsultuj się z lekarzem
Jeśli jedyną zmienną jest lek to wzrost na wadze nie od diety czy ćwiczeń
Tym bardziej że wplatasz cardio więc tu nie powinieneś tyć a tracić na wadze


RE: Tecfidera - Monika - 02-08-2020

(02-08-2020, 17:18)themaciejos napisał(a): Hej, 

zacząłem brać tecfiderę jakoś 2 tygodnie temu, po wcześniejszym stosowaniu avonexu przez kilka lat. Początkowo pojawiło się kilka objawów nieporządanych wymienionych w ulotce, ale do tego doszło jeszcze bardzo intensywne tycie. Od kilku lat regularnie ćwiczę i staram się trzymać dietę i kondycję w jak najlepszej formie, ale to co zaczęło się dziać naprawdę mnie przeraziło. Nie wiem, czy jest to wina tecfidery, bo takie skutki uboczne nie są wymienione w ulotce, ale przytycie 7 kg w ciągu 2 tygodni, kiedy nie zmieniłem ani swoich nawyków żywieniowych ani nie zmniejszyłem aktywności fizycznej wydało mi się raczej niepokojące. 

Czy to w ogóle możliwe, że po tych tabletkach się tak dzieje? Jeśli macie jakieś podobne doświadczenia albo wskazówki to z chęcią przyjmę każdą. Uśmiech


Koniecznie skonsultuj się z lekarzem. Zwiększenie wagi  o 7 kg w 14 dni jest niepokojące, choć bezpośrednio nie wiązałabym tego z Tecfiderą.
Czy poza zwiększeniem masy ciała nie odczuwasz obecnie innych niepokojących objawów? Czy ważyłeś się na tej samej wadze?


RE: Tecfidera - Orchidea - 03-08-2020

Ja wczoraj próbowałam stała dietę wprowadzić. Niestety biegunka na maxa.


RE: Tecfidera - Orchidea - 06-08-2020

Pobrali mi posiew z kału.Za 3 godz wynik. Limfocyty 0,6 dwa tygodnie po zabiegu. Dziś neurolog już nie zastanę. Jutro na spokojnie będę dzwonić jak wyniki będą i neuro.


RE: Tecfidera - Orchidea - 06-08-2020

No i wyszło Clostridium. Metronidazol na pierwszy rzut.


RE: Tecfidera - mufa - 14-08-2020

Dziś miałam coroczny rezonans. Badania moczu podobno lipa, krew powiedzmy że ok limfocyty 0.9 leukocyty 3400, jedynie to badanie wątroby wyszło średnio. Crp ok, OB 25 ale coś mnie udziabało ostatnio i antybiotyk biorę od wczoraj więc będzie lepiej. Liczę że chociaż rezonans wyjdzie dobrze, bo tyle na niego czekałam że szok. W szpitalu byłam przed 7 a wyszłam po 13. Żadnego badania przez lekarza nie miałam, nawet nie zapytała jak się czuję.

Samo badanie rezonansem odbywało się w maseczce :/


RE: Tecfidera - Orchidea - 17-08-2020

(14-08-2020, 17:37)mufa napisał(a): Dziś miałam coroczny rezonans. Badania moczu podobno lipa, krew powiedzmy że ok limfocyty 0.9 leukocyty 3400, jedynie to badanie wątroby wyszło średnio. Crp ok, OB 25 ale coś mnie udziabało ostatnio i antybiotyk biorę od wczoraj więc będzie lepiej. Liczę że chociaż rezonans wyjdzie dobrze, bo tyle na niego czekałam że szok. W szpitalu byłam przed 7 a wyszłam po 13. Żadnego badania przez lekarza nie miałam, nawet nie zapytała jak się czuję.

Samo badanie rezonansem odbywało się w maseczce :/
Trzymam kciuki


RE: Tecfidera - mufa - 17-08-2020

Dziś dzwoniła lek że badania ok, wyniku rezonansu jeszcze nie ma.


RE: Tecfidera - agica - 18-08-2020

powodzenia Uśmiech