Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - marcepanka - 06-10-2020

Lek stosowany przy stwardnieniu rozsianym może hamować koronawirusa

Fumaran dimetylu (DMF) używany w terapii stwardnienia rozsianego może leczyć COVID-19 na dwa sposoby. Ogranicza silną reakcję układu immunologicznego, która zagraża chorym na COVID-19 - i jednocześnie spowalnia namnażanie wirusa.

Link do całego artykułu: https://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Lek-stosowany-przy-stwardnieniu-rozsianym-moze-hamowac-koronawirusa,213316,11.html 



RE: Tecfidera - Anka - 06-10-2020

Ale jakby się okazało że Tec serio pomaga na koronawirusa to nagle dla nas leku zabraknie
Więc ja tam się nie cieszę z takich newsów
Teraz świat żyje covidem a inne choroby to problem chorych
Ja w tym roku z moim neuro widziałam się dwa razy. W styczniu i sierpniu.
Ledwo co szpital przestał być jednoimiennym to teraz znów neurologia zamknięta. Kwarantanne mają.
Roczny MRI robię na własną rękę bo szpital przekłada badanie.
Możliwe że znów będę odbierać leki z zupełnie innego mista
A i mam rzut, nie potwierdzony bo czekam na mri
Ale objawy takie jak przy pierwszym rzucie
Więc mogliby szukać leku na covid gdzie indziej bo jak się to potwierdzi to chorzy na SM na całym świecie pożegnają sie z Tecfiderą


Tecfidera - kasia_ - 06-10-2020

(06-10-2020, 10:20)marcepanka napisał(a): Lek stosowany przy stwardnieniu rozsianym może hamować koronawirusa

Fumaran dimetylu (DMF) używany w terapii stwardnienia rozsianego może leczyć COVID-19 na dwa sposoby. Ogranicza silną reakcję układu immunologicznego, która zagraża chorym na COVID-19 - i jednocześnie spowalnia namnażanie wirusa.

Link do całego artykułu: https://www.rynekzdrowia.pl/Badania-i-rozwoj/Lek-stosowany-przy-stwardnieniu-rozsianym-moze-hamowac-koronawirusa,213316,11.html 


Może ma to jakiś sens. Moja współlokatorka jest przypadkiem pozytywnym, a u mnie objawów brak. Pomimo faktu, ze spędzaliśmy razem czas, dzieliliśmy wspólnie różne rzeczy [emoji848]


Sent from my iPhone using Tapatalk


RE: Tecfidera - Akinom - 06-10-2020

Anka,ja do mojej neurolog musiałam iść prywatnie, bo dostanie się na NFZ graniczy z cudem. Grupa mi się konczyla i potrzebowałam zaświadczenie. Teraz zarejestrowałam się na listopad,bo renta mi się kończy i znowu potrzebne zaświadczenie. Na NFZ ponownie nie ma szans. 14 października mam mieć wizytę w poradni SM. Ciekawe czy się odbędzie, bo zaczyna wszędzie być nieciekawie.


RE: Tecfidera - Anka - 06-10-2020

(06-10-2020, 13:49)Akinom napisał(a): Anka,ja do mojej neurolog musiałam iść prywatnie, bo dostanie się na NFZ graniczy z cudem. Grupa mi się konczyla i potrzebowałam zaświadczenie. Teraz zarejestrowałam się na listopad,bo renta mi się kończy i znowu potrzebne zaświadczenie. Na NFZ ponownie nie ma szans. 14 października mam mieć wizytę w poradni SM. Ciekawe czy się odbędzie, bo zaczyna wszędzie być nieciekawie.
No ja lekarza z programu widziałam dwa razy tylko w tym roku. I teraz chciałam iść prywatnie ale ma kwarantanne. Bo mój szpital jak go zrobili już nie jednoimiennym to tylko wydał mi raz lek i mówili że w razie rzutu nie do nich i mri nie zrobią póki co.
Akinom trzymam kciuki żeby się twoja wizyta odbyła


RE: Tecfidera - Akinom - 06-10-2020

Zobaczymy. Zależy mi, bo też będę chciała zaświadczenie do renty od p. Doktor. Z lekarka z programu to się widuje raz w roku, to akurat miałam odnowienie programu. Tylko może być cyrk z lekami, bo akurat zrobili z mojego szpitala szpital kowidowy, ale tym to się będę martwić w grudniu :-D


RE: Tecfidera - Anka - 06-10-2020

(06-10-2020, 17:53)Akinom napisał(a): Zobaczymy. Zależy mi, bo też będę chciała zaświadczenie do renty od p. Doktor. Z lekarka z programu to się widuje raz w roku, to akurat miałam odnowienie programu. Tylko może być cyrk z lekami, bo akurat zrobili z mojego szpitala szpital kowidowy, ale tym to się będę martwić w grudniu :-D
Ja jak zrobili mój kowidowym to jeździłam do innego miasta 50 km od domu. Mój szpital jest bliżej. Więc oby już twój do grudnia był otwarty


RE: Tecfidera - Akinom - 06-10-2020

Nie ma pojęcia co oni wymyślą. We Wrocławiu jest dużo szpitali. Dla mnie wojskowy jest po "dobrej"stronie Wrocławia. Ze Świdnicy blisko :-)i prosta droga


RE: Tecfidera - Anka - 06-10-2020

(06-10-2020, 18:47)Akinom napisał(a): Nie ma pojęcia co oni wymyślą. We Wrocławiu jest dużo szpitali. Dla mnie wojskowy jest po "dobrej"stronie Wrocławia. Ze Świdnicy blisko :-)i prosta droga
Chyba że tak?


RE: Tecfidera - Maik95 - 08-10-2020

(01-10-2020, 20:29)kasia_ napisał(a):
(01-10-2020, 02:23)Maik95 napisał(a): Ósmy dzień i o 21 nie wziąłem, bo zasnąłem.. XD


Ja dzisiaj 7 dzień na pełnej dawce i musze przyznać, ze jest coraz lepiej. Flash pojawił się ze dwa razy, ale szybko zniknął. Przez pierwsze pare dni dokuczalo mi okropne zmęczenie i bóle głowy, ale chyba się trochę uspokaja. Jestem pełna pozytywnych emocji wobec leczenia wiec mam nadzieje, ze będzie dobrze! Dawaj znać jak u Ciebie! Oczko


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kasiu odpowiadam. Więc.. Tak naprawdę prócz tego że mi się spać chce, to nie mam żadnych efektów ubocznych. Miałem 2 Flashe, ale od tygodnia cisza. Problemów z brzuchem nie mam bo akurat jestem na masie i jem dużo XD a u Ciebie jak tam sytuacja? Oczko