Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Efka91 - 17-11-2020

Dziękuję ślicznie za wszystkie odpowiedzi Uśmiech
Pozdrawiam! Uśmiech


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 17-11-2020

Hej jak Wam idzie? Ja jestem na Aubagio. Na razie ok. Po tych lekach u trycholog bylam. Ona też widzi przelysienia na mojej głowie. Dostałam wcierke. Mam mieć zabieg oczyszczenia i dotlenienia skóry głowy. Czy wiecie coś o nowej wersjiTecfidery?


Tecfidera - nadziejka - 17-11-2020

Nowej wersji? Orchi ja idę teraz 17 grudnia, też chyba będą mi zmieniać lek, bo w rezonansie pojawiły mi się nowe zmiany

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Tecfidera - kasia_ - 17-11-2020

(17-11-2020, 16:02)Orchidea ponownie napisał(a): Hej jak Wam idzie? Ja jestem na Aubagio. Na razie ok. Po tych lekach u trycholog bylam. Ona też widzi przelysienia na mojej głowie. Dostałam wcierke. Mam mieć zabieg oczyszczenia i dotlenienia skóry głowy. Czy wiecie coś o nowej wersjiTecfidery?


A próbowałaś biotebalu na wypadanie włosów? Mi bardzo pomógł, chociaż teraz przy tec nie widzę zwiększonego wypadania, za to cała listę innych skutków, ale wiadomo każdy inaczej przechodzi Oczko


Sent from my iPhone using Tapatalk


RE: Tecfidera - JustynaS - 17-11-2020

Jest szansa, że niedługo dostaniemy nową wersje Tecfidery. Ogólnie jej skutecznośc i zasada działania jest taka sama tylko zamiast fumaranu dimetylu (jak do tej pory) będzie to fumaran monometylu co ma zredukować skutki uboczneUśmiech


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 17-11-2020

(17-11-2020, 17:10)kasia_ napisał(a):
(17-11-2020, 16:02)Orchidea ponownie napisał(a): Hej jak Wam idzie? Ja jestem na Aubagio. Na razie ok. Po tych lekach u trycholog bylam. Ona też widzi przelysienia na mojej głowie. Dostałam wcierke. Mam mieć zabieg oczyszczenia i dotlenienia skóry głowy. Czy wiecie coś o nowej wersjiTecfidery?


A próbowałaś biotebalu na wypadanie włosów? Mi bardzo pomógł, chociaż teraz przy tec nie widzę zwiększonego wypadania, za to cała listę innych skutków, ale wiadomo każdy inaczej przechodzi Oczko
Tak. Po wszystkich lekach lecą. Avonex miałam krótko bo miesiac i że wg na temp 40st dr odstawiła. 

Sent from my iPhone using Tapatalk



RE: Tecfidera - smivi - 17-11-2020

(17-11-2020, 17:15)JustynaS napisał(a): Jest szansa, że niedługo dostaniemy nową wersje Tecfidery. Ogólnie jej skutecznośc i zasada działania jest taka sama tylko zamiast fumaranu dimetylu (jak do tej pory) będzie to fumaran monometylu co ma zredukować skutki uboczneUśmiech
A wiecie może kiedy mają wprowadzać ten nowy lek?
Znalazłam taki artykuł Uśmiech

https://www.nationalmssociety.org/About-the-Society/News/FDA-Approves-Oral-Vumerity%E2%84%A2-(Diroximel-Fumarate),#:~:text=Vumerity%20is%20similar%20to%20Tecfidera,same%20active%20ingredient%20as%20Tecfidera.


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 18-11-2020

(17-11-2020, 16:20)nadziejka napisał(a): Nowej wersji? Orchi ja idę teraz 17 grudnia, też chyba będą mi zmieniać lek, bo w rezonansie pojawiły mi się nowe zmiany

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Hej przykro mi. Wiesz już co dr Ci zaproponuje?


Tecfidera - nadziejka - 18-11-2020

Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 18-11-2020

(18-11-2020, 13:44)nadziejka napisał(a): Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wiem bo ja też już byłam u niej na wizycie. Po porodzie bardzo na plus się zmieniła. Choć ta druga też była super.

(18-11-2020, 15:21)Orchidea ponownie napisał(a):
(18-11-2020, 13:44)nadziejka napisał(a): Niestety jeszcze nie, bo dr Bilik dopiero teraz wróciła na 1 dzień do pracy i 17.12 się będę z nią widziała

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Wiem bo ja też już byłam u niej na wizycie. Po porodzie bardzo na plus się zmieniła. Choć ta druga też była super.
Jeszcze dodam, że powiedzialam jej iż prywatnie zrobię badania. Denerwuje mnie, że co chwilę test na covid muszę robić. Od 13 lipca już 4 razy miałam robiony.