Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Jazzy - 22-11-2021

I stało się, pierwsza tabletka poranna pominięta Uśmiech


RE: Tecfidera - Orchidea ponownie - 25-11-2021

Ja po wizycie. Leki na 3 Mc i niedokrwistość lekka z powodu niedoboru B12.


RE: Tecfidera - Akinom - 25-11-2021

Ja sobie raz wzięłam wieczorną rano. Chyba się jednak czymś różnią, bo nie czułam się za dobrze. A pominąć też mi się zdarzyło, ale to było git. Nic nie odczuwałam.


RE: Tecfidera - marti86 - 04-12-2021

(17-11-2021, 20:31)SMutna? napisał(a): 1 - 2 razy w tygodniu to rzeczywiście bardzo rzadko  Smutny
Problemy z jelitami są chyba dość częste przy SM. Na mnie zbawienny wpływ ma picie oleju lnianego. I mówię poważnie, chociaż jestem raczej sceptycznie nastawiona do naturalnych czy ziołowych kuracji. Odkąd piję olej lniany skończyły się moje problemy z zaparciami. A stosowanie zaczęłam wraz z przyjmowaniem Tecfidery i miał mi służyć jako osłona. Z resztą w tej roli również się sprawdza, ponieważ ani raz nie bolał mnie żołądek odkąd zażywam Tec  Cwaniak

Hej, proszę powiedz mi jak i kiedy pijesz olej lniany? Przed lekami czy to dowolnie?


RE: Tecfidera - SMutna? - 04-12-2021

(04-12-2021, 07:26)marti86 napisał(a):
(17-11-2021, 20:31)SMutna? napisał(a): 1 - 2 razy w tygodniu to rzeczywiście bardzo rzadko  Smutny
Problemy z jelitami są chyba dość częste przy SM. Na mnie zbawienny wpływ ma picie oleju lnianego. I mówię poważnie, chociaż jestem raczej sceptycznie nastawiona do naturalnych czy ziołowych kuracji. Odkąd piję olej lniany skończyły się moje problemy z zaparciami. A stosowanie zaczęłam wraz z przyjmowaniem Tecfidery i miał mi służyć jako osłona. Z resztą w tej roli również się sprawdza, ponieważ ani raz nie bolał mnie żołądek odkąd zażywam Tec  Cwaniak

Hej, proszę powiedz mi jak i kiedy pijesz olej lniany? Przed lekami czy to dowolnie?

Hej  Uśmiech Najpierw śniadanie, następnie łyżkę oleju i tabs. I wieczorem dokładnie tak samo  Cwaniak
Pamiętaj tylko, aby olej trzymać w lodówce. Jeśli wcześniej nie piłaś żadnego oleju, to może się zdarzyć, że będzie Ci trochę niedobrze i może się zwyczajnie odbijać tym olejem, ale to mija  Oczko


RE: Tecfidera - Akinom - 04-12-2021

Smutna, a to jest olej budwigowy?


RE: Tecfidera - SMutna? - 04-12-2021

(04-12-2021, 20:39)Akinom napisał(a): Smutna, a to jest olej budwigowy?

Tak, ale dla mnie jest to po prostu olej lniany. Słyszałam o diecie dr Budwig, ale nie wiem na czym ona polega.


RE: Tecfidera - Akinom - 05-12-2021

Ja już nie pamiętam na co, ale brat pił ten olej. Dawne czasy :-)


RE: Tecfidera - marti86 - 06-12-2021

(04-12-2021, 15:36)SMutna? napisał(a):
(04-12-2021, 07:26)marti86 napisał(a):
(17-11-2021, 20:31)SMutna? napisał(a): 1 - 2 razy w tygodniu to rzeczywiście bardzo rzadko  Smutny
Problemy z jelitami są chyba dość częste przy SM. Na mnie zbawienny wpływ ma picie oleju lnianego. I mówię poważnie, chociaż jestem raczej sceptycznie nastawiona do naturalnych czy ziołowych kuracji. Odkąd piję olej lniany skończyły się moje problemy z zaparciami. A stosowanie zaczęłam wraz z przyjmowaniem Tecfidery i miał mi służyć jako osłona. Z resztą w tej roli również się sprawdza, ponieważ ani raz nie bolał mnie żołądek odkąd zażywam Tec  Cwaniak

Hej, proszę powiedz mi jak i kiedy pijesz olej lniany? Przed lekami czy to dowolnie?

Hej  Uśmiech Najpierw śniadanie, następnie łyżkę oleju i tabs. I wieczorem dokładnie tak samo  Cwaniak
Pamiętaj tylko, aby olej trzymać w lodówce. Jeśli wcześniej nie piłaś żadnego oleju, to może się zdarzyć, że będzie Ci trochę niedobrze i może się zwyczajnie odbijać tym olejem, ale to mija  Oczko

Dzięki, dziś kupiłam i wypiłam przed tabletką. Nie jest taki zły. Trochę jakby orzechami mi zalatuje Duży uśmiech


RE: Tecfidera - Lusia98 - 06-12-2021

Ja piję rzepakowy oliwę czarnuszkę i lnianke uwielbiam i jak tylko mam surowe warzywa to dodaje koniecznie od kogoś kto sam te oleje tłoczy ale ja nie biorę tecfidery akurat Uśmiech