Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Anna 888 - 20-06-2017

(20-06-2017, 10:05)Anna Zet napisał(a): Anna 888 ja też nerwicowa...i dlatego już sama nie wiem co od nerwicy a co od sm?
Słabo mi sie rzeczywiście zrobiło na słońcu. Po ostrym podejściu pod górkę. Po dwóch piwkach i na lekkim kacu.
A wczoraj za to bolał mnie żołądek. Takie skurcze. W nocy też...

Więc tak naprawdę to wszystko mogło mieć wpływ , z braniem leku bym tego raczej nie wiązała . Ból żołądka jak najbardziej mozna brac nospe .




Witam , miałam pare dni spokoju za to w nocy działo mi się wszystko co mozliwe po tym leku :/ Nie wiem co mogło się przyczynic do tego ... Dalej biorę nospe i rano pantoprazol 20 mg myslałam że mam to już za sobą ...


RE: Tecfidera - Anna Zet - 20-06-2017

Może to jednak od sm?
Co takiego miałaś w nocy?


RE: Tecfidera - Anna 888 - 20-06-2017

(20-06-2017, 10:42)Anna Zet napisał(a): Może to jednak od sm?
Co takiego miałaś w nocy?

Rewolucje przewodu pokarmowego ....


RE: Tecfidera - Marta_L - 20-06-2017

(20-06-2017, 05:17)mufa napisał(a): Ja myślę że to od pogody

Też tak myślę. Wczoraj i dzisiaj upał a ja jakaś taka słabsza jestem. Dlatego nie wychodzę nawet z domu, dopiero wieczorem jak jest chłodniej Uśmiech


RE: Tecfidera - Anna 888 - 20-06-2017

Leki zobojetniające kwas żołądkowy bierzecie tylko rano , czy rano i wieczorem przed kazda tabletka ??


RE: Tecfidera - Anna Zet - 20-06-2017

Przed każdą tabletka. Ok. 30 minut przed.
Ja dziś zaliczyłam wymioty, biegunkę i bóle brzucha.
Zwalam to na okres. Mam nadzieję...


RE: Tecfidera - Anna 888 - 20-06-2017

Dzięki za odpowiedź myślałam że już nikt mi nie odpowie Uśmiech Ja narazie biorę rano ale po dzisiejszej nocy zastanawiam się czy nie brać rano i wieczorem właśnie . Anna Zet my kobiety mamy przerąbane ja podczas okresu też się źle czuje przeważnie . Oby te objawy szybko ustąpiły ...


RE: Tecfidera - marek232 - 20-06-2017

(20-06-2017, 11:28)Anna 888 napisał(a):
(20-06-2017, 10:42)Anna Zet napisał(a): Może to jednak od sm?
Co takiego miałaś w nocy?

Rewolucje przewodu pokarmowego ....

Może za długa przerwa miedzy posilkami? Jak ja mam dłużą przerwe to tez mam rewolucje i zdycham przez 0,5-1h...

Cytat:Anna Zet

Słabo mi sie rzeczywiście zrobiło na słońcu. Po ostrym podejściu pod górkę. Po dwóch piwkach i na lekkim kacu.

Na słońcu, przy wysiłku fizycznym i po piwach to każdemu moglo byc słabo, szczegolnie z odslonieta glowa  Wywracanie oczami

A co do nerwicy to polecam zapalic ziołka uspokajajace, raz na jakis czas na dobry sen xd


RE: Tecfidera - Areliee - 21-06-2017

Popieram, sama nie mialam rewolucji zoladkowych, ale czytalam, ze jak sie dba, by zoladek/jelita nigdy bie zostawaly puste, a wiec je sie regularnie, to sensacje sa duzo mniejsze lub ich brak Uśmiech


RE: Tecfidera - Anna 888 - 21-06-2017

Dzis w nocy nie mialam epizodu zołądkowego za to od rana biegunka .... Oszalec mozna ale trzeba to przetrwac .... Tylko ciekawe ile czasu ...