Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Tecfidera - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Leki, programy lekowe, leczenie w Polsce i innych krajach (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-11.html)
+--- Wątek: Tecfidera (/thread-258.html)



RE: Tecfidera - Miriam - 20-07-2017

Słuchajcie, u mnie jedynym skutkiem ubocznym Tecfidery jest sporadyczne zaczerwienienie skóry (mniej więcej godzinę po wzięciu leku, ale nigdy nie zdarzyło się wieczorem). Nie codziennie. Raz się pojawiają, raz nie, ale po kilkunastu minutach znikają, a pod makijażem nawet się nie odznaczają.
I zastanawiam się z czego może wynikać, że ten rumień raz się pojawia, a raz nie? Zauważyłyście jakąś zależność z tym związaną? Jedzenie, alkohol, temperatura, aktywność, ekspozycja na słońce, cokolwiek?

(20-07-2017, 09:57)Anna Zet napisał(a): Anna 888 czyli jednak te Twoje bóle nóg to rzut?
Ja też jestem od czerwca na Tec, ale nie wiem kiedy jest kontrolny rezo. Czemu Ci robili ten szyjny teraz?

Kontrolny rezonans robi się po roku stosowania leku.


RE: Tecfidera - Anna 888 - 20-07-2017

(20-07-2017, 09:57)Anna Zet napisał(a): Anna 888 czyli jednak te Twoje bóle nóg to rzut?
Ja też jestem od czerwca na Tec, ale nie wiem kiedy jest kontrolny rezo. Czemu Ci robili ten szyjny teraz?

Tak niestety , doszło do tego jeszcze osłabienie czucia od piersi w dół ale gdybym miała tylko objawy czuciowe to spoko, najgorzej z tym nogami ... Rezonans kontrolny głowy robi sie co roku .


RE: Tecfidera - Marta_L - 20-07-2017

Miriam u mnie też jedyny skutek uboczny to zaczerwienienie i też nie pojawiaja się codziennie.


RE: Tecfidera - mpmarzena - 20-07-2017

I u mnie podobnie. Zauważyłam, że zaczerwienienie wychodzi, gdy nic nie przekąszę do tabletki. Poza tym żadnych reakcji. W porównaniu do Avonexu, Tecfidera to błoga odmiana.

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Tecfidera - Anna Zet - 21-07-2017

Anna 888 wlewy pomogą! Trzymaj się!


RE: Tecfidera - Anna 888 - 21-07-2017

(21-07-2017, 10:04)Anna Zet napisał(a): Anna 888 wlewy pomogą! Trzymaj się!

dziekuje za slowa otuchy , tez tak mysle :Uśmiechozdrawiam Uśmiech


RE: Tecfidera - Marta_L - 23-07-2017

W środę byłam pierwszy raz na badaniach po trzech miesiącach brania tecfidery, wszystko w normie ale martwi mnie tsh ostatnio było 1,5 a teraz 3,79 przy normie do 5,0.


RE: Tecfidera - Anna Zet - 24-07-2017

A ja mam inny problem...okres spóźnia mi się 7 dni. Dziewczyny macie jakieś doświadczenia? Czy to od leku?

Marta co do tsh to mój lekarz się nie przejmuje takim wynikiem...


RE: Tecfidera - Gata - 24-07-2017

Anna Zet,
Mi też okres się spóźnił o kilka dni po zmianie leku na Tecfiderę .


RE: Tecfidera - mufa - 24-07-2017

Anna Zet a sprawdzałaś ciążę?? Być może od leku lub od stresu, ale w pierwszej kolejności bym już siknęła, bo tydzień to sporo. u mnie na szczęście jak w zegarku.