Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Rzut - co robić? - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-10.html)
+--- Dział: Rzuty i ich leczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-34.html)
+--- Wątek: Rzut - co robić? (/thread-3423.html)

Strony: 1 2


Rzut - co robić? - Franz600 - 07-03-2023

Cześć! Tu Lublin. Od tygodnia mam zaostrzone objawy rzutu ( problemy z utrzymaniem równowagi, drętwienie twarzy i języka, osłabienie, impotencja). Przy ostatnim rzucie miałem akurat wizytę po leki,  dostałem wtedy Medrol, i coś innego, nie pamietam. Ale co zrobić gdy akurat wizyta mi nie wypada? Jechać na SOR? Zgłosić sie do przychodni neurologicznej w szpitalu?


RE: Rzut - co robić? - JMonika79 - 07-03-2023

Hejka. moze zadzwon do przychodni neurologicznej i podpytaj jakie rozwiązanie byłoby najlepsze


RE: Rzut - co robić? - Akinom - 07-03-2023

Albo na sor i tam nirch coś robia. Na początku po solumedrolu się rzuty ładnie wycofują.


RE: Rzut - co robić? - Benita - 07-03-2023

(07-03-2023, 16:37)Akinom napisał(a): Albo na sor i tam nirch coś robia. Na początku po solumedrolu się rzuty ładnie wycofują.

Ja jak jest rzut albo podejrzenie to neurolog i na miejscu mi kortyzol mogą podać. Trzeba tylko wtedy na infekcje uważać.

(07-03-2023, 22:56)Benita napisał(a):
(07-03-2023, 16:37)Akinom napisał(a): Albo na sor i tam nirch coś robia. Na początku po solumedrolu się rzuty ładnie wycofują.

Ja jak jest rzut albo podejrzenie to neurolog i na miejscu mi kortyzol mogą podać. Trzeba tylko wtedy na infekcje uważać.

Po rzucie w szpitalu dostałam dużo różnych rzeczy, musiałabym poszukać bo już nie pamiętam ale szybko mnie na nogi postawiło. W końcu od tego są szpitale. Nie czekaj za długo.


RE: Rzut - co robić? - Mann - 15-03-2023

(07-03-2023, 16:37)Akinom napisał(a): Albo na sor i tam nirch coś robia. Na początku po solumedrolu się rzuty ładnie wycofują.

Hej jak długo występuje rzut u mnie trw już 3 miesiące beż żadnych zmian po 10 dniach spędzonych w szpitalu pozdrawiam


RE: Rzut - co robić? - Benita - 15-03-2023

Nie wiem ile normalnie trwa rzut i trwać może, ale u mnie to kwestia kilku dni ...nic ci w szpitalu nie powiedzieli? Może skonsultuj się z lekarzem, bo nie brzmi to dobrze. Może po rzucie zostały ci jakieś zmiany?; Szkoda czasu na gdybanie, zasięgnij opinii lekarza najlepiej.


RE: Rzut - co robić? - Tosiia - 15-03-2023

(15-03-2023, 19:41)Mann napisał(a):
(07-03-2023, 16:37)Akinom napisał(a): Albo na sor i tam nirch coś robia. Na początku po solumedrolu się rzuty ładnie wycofują.

Hej jak długo występuje rzut u mnie trw już 3 miesiące beż żadnych zmian po 10 dniach spędzonych w szpitalu pozdrawiam

bez zadnych zmian? moj jeden rzut trwal bardzo dlugo, bo 4 - 6 miesiece
Na poczatku nie bylo lepiej, ale z czasem odczucia byly inne np. dretwienie z nog schodzilo, ale pojawialo sie w to miejsce uczucie mokrych nog itd. czyli jak jedno mijalo to pojawialo sie drugie.
 
Jesli u Ciebie rzeczywiscie nie ma w ogole poprawy/zmiany po 3 miesiacach to jak Benita napisala, poszlabym do lekarza ... 

U mnie niestety 2 rzuty 'nalozyly sie' na siebie, a caly czas myslalam, ze to jeszcze 'gojenie sie' poprzedniego Smutny


RE: Rzut - co robić? - Mann - 15-03-2023

(15-03-2023, 20:29)Tosiia napisał(a):
(15-03-2023, 19:41)Mann napisał(a):
(07-03-2023, 16:37)Akinom napisał(a): Albo na sor i tam nirch coś robia. Na początku po solumedrolu się rzuty ładnie wycofują.

Hej jak długo występuje rzut u mnie trw już 3 miesiące beż żadnych zmian po 10 dniach spędzonych w szpitalu pozdrawiam

bez zadnych zmian? moj jeden rzut trwal bardzo dlugo, bo 4 - 6 miesiece
Na poczatku nie bylo lepiej, ale z czasem odczucia byly inne np. dretwienie z nog schodzilo, ale pojawialo sie w to miejsce uczucie mokrych nog itd. czyli jak jedno mijalo to pojawialo sie drugie.
 
Jesli u Ciebie rzeczywiscie nie ma w ogole poprawy/zmiany po 3 miesiacach to jak Benita napisala, poszlabym do lekarza ... 

U mnie niestety 2 rzuty 'nalozyly sie' na siebie, a caly czas myslalam, ze to jeszcze 'gojenie sie' poprzedniego Smutny

Mam termin na 27 marca na program leczenia miałaś może takie leki z programu ciekawa jestem ja się przechodzi taka kuracje


RE: Rzut - co robić? - Tosiia - 15-03-2023

jakie leki bedziesz przyjmowac? wiesz juz?


RE: Rzut - co robić? - Mann - 15-03-2023

(15-03-2023, 21:23)Tosiia napisał(a): jakie leki bedziesz przyjmowac? wiesz juz?

Jeszcze nie wiem dopiero 27 mam termin a jak ty sobie  radzisz z rzutami