Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Modafinil - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Objawy - SM (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-19.html)
+--- Dział: SM i zmęczenie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-24.html)
+--- Wątek: Modafinil (/thread-64.html)Modafinil - mała81 - 21-04-2016

Stwardnienie rozsiane rozkłada mnie na łopatki z innej strony niż się spodziewałam. Bałam się o sprawność fizyczną, a z nią jest wszystko OK. Za to z miesiąca na miesiąc mam problemy ze zmęczeniem. Mój neuro stara się pomóc, robił już różne próby, ale nic nie działa. Teraz zaproponował, żebym zaczęła brać Modafinil. Podobno działa świetnie. Ale to chyba silny środek, boję się o jakieś uzależnienie albo skutki uboczne. Czy jest tu jakaś osoba, która ma doświadczenie z takim leczeniem?


RE: Modafinil - Kamil85 - 21-04-2016

Niestety nie słyszałem o takim leku ale z chęcią bym go wyprobował bo i mi zmęczenie dokucza.


RE: Modafinil - Joanna - 24-04-2016

Sprobuj pić herbatę z czystka. Ważne jest aby pić go regularnie. Po miesiącu widać efekty. Ja piłam i odczułam różnice a zmęczenie też mi dokucza. Jedna tylko uwaga, jeżeli masz problemy z anemią to czystka nie można pic a tak nie ma przeciwskazań.


RE: Modafinil - Q23 - 13-05-2016

(21-04-2016, 11:11)mała81 napisał(a): Stwardnienie rozsiane rozkłada mnie na łopatki z innej strony niż się spodziewałam. Bałam się o sprawność fizyczną, a z nią jest wszystko OK. Za to z miesiąca na miesiąc mam problemy ze zmęczeniem. Mój neuro stara się pomóc, robił już różne próby, ale nic nie działa. Teraz zaproponował, żebym zaczęła brać Modafinil. Podobno działa świetnie. Ale to chyba silny środek, boję się o jakieś uzależnienie albo skutki uboczne. Czy jest tu jakaś osoba, która ma doświadczenie z takim leczeniem?


Ja zacząłem brać po tym, jak przestał na mnie działać Amantix. Na pewno jest skuteczniejszy, ale droższy. I jest problem z dostępnością.
Nie uzależnia - przynajmniej tak mi powiedział lekarz.