Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Postać pierwotną i wtórna... - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Pierwsze kroki po diagnozie (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-38.html)
+--- Wątek: Postać pierwotną i wtórna... (/thread-740.html)

Strony: 1 2 3


Postać pierwotną i wtórna... - Ezet - 25-07-2017

Witam. Są tutaj ludzie z taką postacią SM? Mogą coś od siebie napisać na temat tych postaci? W Polsce nie są one objęte leczeniem, więc z góry można skazać się na wózek?


RE: Postać pierwotną i wtórna... - klaudia26 - 26-07-2017

Ja mam postać rzutowo-remisyjna ale z tego co czytałam to ocrelizumab jest lekiem który działa w postaci pierwotnie postępującej. Niestety u nas jeszcze go nie można dostać. Miejmy nadzieję że jak najszybciej będzie on dostępny.
Masz postać pierwotnie postępującą? Jak się czujesz? Napisz coś o sobie Uśmiech


RE: Postać pierwotną i wtórna... - Ezet - 26-07-2017

Nie wiem, być może... Martwię się. Od dłuższego czasu mam objawy, które do niczego innego nie pasują. Przeraża mnie to. Dodatkowo na samym początku tego stanu zrobili mu się coś na lewej stronie tułowia, potem zniknęło i pojawil się tam wędrujący w dół nerwobol (chyba). Teraz mam w lewej stronie wrażenie rwania, bólu. Czy w SM występują jakieś objawy jawne, skórne, które się unaoczniaja? Jakieś podrażnienia nerwów? Znalazłem w anatomii ciala pewien nerw, który od splot w barku uchodzi w dół tułowia. Może to to.


RE: Postać pierwotną i wtórna... - Monika - 26-07-2017

Ezet, czy dobrze rozumiem, że nie masz postawionej diagnozy i sam sobie "zdiagnozowałeś" stwardnienie rozsiane?


RE: Postać pierwotną i wtórna... - Ezet - 26-07-2017

Tak, wszystko książkowo za tym przemawia. Problemy z libido, że snem, drzenie miesni. Teraz coś mi się dzieje z konczynami. Chodzić chodzę, ale coś nie tak jest. No i dodatkowo to coś od czego się to zaczęło. Nie wiem co gorsze iść do lekarza i dowiedzieć się, że nie ma leku i Bedzie tylko gorzej ..


RE: Postać pierwotną i wtórna... - Monika - 26-07-2017

Na podstawie suchych objawów, bez badania neurologicznego i badań obrazowych, to nawet lekarz nic nie jest w stanie stwierdzić. Dlatego najprawdopodobniej i Twoje gdybanie jest błędne. Chorób, które mogą się tak objawiać jest naprawdę wiele, na czele z nerwicą. Psychika może wywoływać wiele objawów somatycznych. Koniecznie pójdź do lekarza. Lekarz już po zwykłym badaniu neurologicznym będzie w stanie coś powiedzieć. W razie potrzeby skieruje Cię na inne badania, choćby rezonans.


RE: Postać pierwotną i wtórna... - Miriam - 26-07-2017

(26-07-2017, 15:28)Ezet napisał(a): Tak, wszystko książkowo za tym przemawia. Problemy z libido, że snem, drzenie miesni.  Teraz coś mi się dzieje z konczynami. Chodzić chodzę, ale coś nie tak jest. No i dodatkowo to coś od czego się to zaczęło. Nie wiem co gorsze iść do lekarza i dowiedzieć się, że nie ma leku i Bedzie tylko gorzej ..

Idź do lekarza. To jest forum, a nie grota wróżki.


RE: Postać pierwotną i wtórna... - klaudia26 - 26-07-2017

Popieram słowa Moniki. Skoro nie byłeś nigdzie u lekarza to takie rozmyślanie nie ma sensu. Przecież choroby nie można sobie tak po prostu stwierdzić samemu. Bez konsultacji z lekarzem i wykonaniu odpowiednich badań nie można stwierdzić że jest się na coś chorym. Skoro masz niepokojące dolegliwości to idź do lekarza. Może to nic takiego a ty wkręcasz sobie takie rzeczy.


RE: Postać pierwotną i wtórna... - Ezet - 27-07-2017

Ja nie rozmyslam, mówię co czuje. Diagnoza może zniszczyć psychikę.


RE: Postać pierwotną i wtórna... - mufa - 27-07-2017

Ezet idź do lekarza a nie gdybaj. Chyba lepiej wiedzieć i się leczyć niż żyć domysłami