Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spastycznosc mięśni
#41
Super Becia. Ja w poniedziałek już wracam do pracy. Noga też mi sama minęła
Odpowiedz
#42
(12-05-2018, 20:02)Beciaa05 napisał(a): Hej Kochani Uśmiech mam takie pytanie odnosnie spastyki. Czasem mam uczucie sztywnych nóg, bolą mnie mięśnie ale nie mam ograniczonych ruchów. Gdzieś wyczytałam, że spastycznosc mięśni to jeden z objawów SM. Z tym że wyczytałam że spastyka to wtedy gdy nie można żadnego ruchu wykonać np zgiac nogi.  Nie wiem czy u mnie to spastyka czy po prostu nogi się tak zachowują  po wysiłku. Ktoś z Was odczuwa/odczuwal takie coś, jak objawialo się to u Was?  Miłego wieczoru Uśmiech
cześć

jakiś tam wpływ choroby jest aczkolwiek u ciebie myślę, że jest to wynik wysiłku fizycznegoUśmiechspastyka oznacza mniej wiecej tyle że nie możesz ruszać nogami w sposób naturalny od razu zauważyłabyś, że to od sm Oczko
Odpowiedz
#43
(01-03-2021, 15:30)patrycjasm napisał(a):
(12-05-2018, 20:02)Beciaa05 napisał(a): Hej Kochani Uśmiech mam takie pytanie odnosnie spastyki. Czasem mam uczucie sztywnych nóg, bolą mnie mięśnie ale nie mam ograniczonych ruchów. Gdzieś wyczytałam, że spastycznosc mięśni to jeden z objawów SM. Z tym że wyczytałam że spastyka to wtedy gdy nie można żadnego ruchu wykonać np zgiac nogi.  Nie wiem czy u mnie to spastyka czy po prostu nogi się tak zachowują  po wysiłku. Ktoś z Was odczuwa/odczuwal takie coś, jak objawialo się to u Was?  Miłego wieczoru Uśmiech
cześć

jakiś tam wpływ choroby jest aczkolwiek u ciebie myślę, że jest to wynik wysiłku fizycznegoUśmiechspastyka oznacza mniej wiecej tyle że nie możesz ruszać nogami w sposób naturalny od razu zauważyłabyś, że to od sm Oczko
Witam, spastyczność to inaczej wzmożone napięcie mięśniowe. Powoduje to ograniczenie ruchu przy jednoczesnym uczuciu bolesności mięśni . Te objawy świetnie niweluje komora hiperbaryczna. Ja z tego korzystam i jestem bardzo zadowolona. Trochę to kosztowne, ale warto. Przede wszystkim ustępuje ból, zmniejsza się spastyczność, leczą się stany zapalne. Niestety jest to tylko terapia wspomagająca w leczeniu, dla polepszenia komfortu życia, nie tylko fizycznego ale i psychicznego. Choroby nie wyleczy, ale zadziała objawowo. Pozdrawiam
Odpowiedz
#44
(01-03-2021, 15:30)patrycjasm napisał(a):
(12-05-2018, 20:02)Beciaa05 napisał(a): Hej Kochani Uśmiech mam takie pytanie odnosnie spastyki. Czasem mam uczucie sztywnych nóg, bolą mnie mięśnie ale nie mam ograniczonych ruchów. Gdzieś wyczytałam, że spastycznosc mięśni to jeden z objawów SM. Z tym że wyczytałam że spastyka to wtedy gdy nie można żadnego ruchu wykonać np zgiac nogi.  Nie wiem czy u mnie to spastyka czy po prostu nogi się tak zachowują  po wysiłku. Ktoś z Was odczuwa/odczuwal takie coś, jak objawialo się to u Was?  Miłego wieczoru Uśmiech
cześć

jakiś tam wpływ choroby jest aczkolwiek u ciebie myślę, że jest to wynik wysiłku fizycznegoUśmiechspastyka oznacza mniej wiecej tyle że nie możesz ruszać nogami w sposób naturalny od razu zauważyłabyś, że to od sm Oczko
Patrycjo, Justyna kiedyś napisała, że piszesz bardzo autorytatywnie...Becia pytała, czy inni to odczuwają i jak. Nie jesteśmy lekarzami, nie znamy wszystkich przyczyn dolegliwości. Becia powinna zasięgnąć porady, jeżeli wzbudza to Jej niepokój.
Odpowiedz
#45
jak sobie radzicie ze spastycznoscia jakies leki ?
Odpowiedz
#46
Sirdalud dwa razy dziennie, ale tak do końca nie pomaga.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości