Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pistolet do masażu
#11
(10-03-2023, 14:52)JMonika79 napisał(a):
(10-03-2023, 14:00)Benita napisał(a): Nie chodzi o to co kto lubi i co komu szkodzi tylko o przeciwskazania, tak samo palenie szkodzi a wielu bez tego nie wyobraża sobie życia.

Wlasnie o to chodzi co kto lubi, Przeciwskazania przeciwskazaniami ale też trzeba żyć w miare normalnie i korzystać z tego całymi garściami, ja tez popalam, piwa sie napije nieraz i nie dwa, chodze do sauny, słońca nie unikam, nie dajmy sie zwariować
Nie rozumiemy się. Każdy robi co chce. Są wypisane jakieś przeciwwskazania, ale bez przesady. Szukanie dziury w d...z tym pistoletem. Przeczytaj od początku i zobacz co napisała Bubka, a tu szukanie powodów dlaczego pistoletu do masażu nie używać, albo używać. Dramat. Jutro ktoś zapyta czy może używać albo nie może pachnącego papieru do wc
Odpowiedz
#12
Czytalam od początku ale ja w jakieś dziwne linki posylane przez dziwne nicki poprostu nie wchodzę, mi chodzilo o to że nie należy przesadzać w żadną stronę, to wszystko
Odpowiedz
#13
(10-03-2023, 06:03)Benita napisał(a): Na prawdę?! Płacą wam za polecanie takich rzeczy?! Dajcie spokój i przestańcie bzdury pisać, że w SM wszystko zabronione i nie do użytku. Sauna, słońce, gorące kąpiele ale nie takie bzdury. Błagam inne forum wam potrzebne i psychiatra.

Nigdzie nie napisałam, że jest zabronione i nie do użytku, tylko zadałam pytanie i prośbę o opinię (2 lata temu),  więc proszę mnie nie obrażać i nie odsyłać do psychiatry Uśmiech

Na stronie zapytajosm.pl też ktoś o to pytał, przeklejam poniżej odpowiedź neurologa jakby kogoś interesował temat:

Przestrzegałabym przed używaniem tego typu masażerów nie tylko osoby z SM, ale wszystkich. Masaż powinien być przeprowadzony w sposób profesjonalny.
Należy szczególnie uważać na okolice karku, ponieważ po obu jego stronach przebiegają tętnice kręgowe, które unaczyniają pień mózgu. Pień mózgu to miejsce, w którym znajdują się wszystkie ośrodki ważne dla życia tj. oddychania czy bicia serca.
Źle wykonany masaż w tych okolicach może doprowadzić do rozwarstwienia tętnicy kręgowej, a w konsekwencji do udaru z ciężką niepełnosprawnością albo nawet zgonu.
Odpowiedz
#14
I wszystko w temacie. Niby nic, a szkody moze narobić. Szczerze tez myslalam o zakupie, bo w biedronce byly nie tak dawno.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#15
(11-03-2023, 17:28)marcepanka napisał(a): Nigdzie nie napisałam, że jest zabronione i nie do użytku, tylko zadałam pytanie i prośbę o opinię (2 lata temu),  więc proszę mnie nie obrażać i nie odsyłać do psychiatry Uśmiech

Na stronie zapytajosm.pl też ktoś o to pytał, przeklejam poniżej odpowiedź neurologa jakby kogoś interesował temat:

Przestrzegałabym przed używaniem tego typu masażerów nie tylko osoby z SM, ale wszystkich. Masaż powinien być przeprowadzony w sposób profesjonalny.
Należy szczególnie uważać na okolice karku, ponieważ po obu jego stronach przebiegają tętnice kręgowe, które unaczyniają pień mózgu. Pień mózgu to miejsce, w którym znajdują się wszystkie ośrodki ważne dla życia tj. oddychania czy bicia serca.
Źle wykonany masaż w tych okolicach może doprowadzić do rozwarstwienia tętnicy kręgowej, a w konsekwencji do udaru z ciężką niepełnosprawnością albo nawet zgonu.

dokładnie - Twoje pytanie marcepanka było jak najbardziej trafne tym bardziej, że nawet jeśli by nie chodziło o pistolet do masażu (tak na marginesie też znalazłam informacje, że niezalecany jest osobom cierpiącym na osteoporozę, żylaki, zakrzepicę i SM) to każdy z nas przechodzi tę chorobę inaczej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie i mamy prawo bać się próbować wielu rzeczy (nawet tych, które wydają się w żaden sposób nie ingerować w chorobę), a forum jest właśnie po to by prosić o rady ...
Odpowiedz
#16
(11-03-2023, 19:23)Tosiia napisał(a):
(11-03-2023, 17:28)marcepanka napisał(a): Nigdzie nie napisałam, że jest zabronione i nie do użytku, tylko zadałam pytanie i prośbę o opinię (2 lata temu),  więc proszę mnie nie obrażać i nie odsyłać do psychiatry Uśmiech

Na stronie zapytajosm.pl też ktoś o to pytał, przeklejam poniżej odpowiedź neurologa jakby kogoś interesował temat:

Przestrzegałabym przed używaniem tego typu masażerów nie tylko osoby z SM, ale wszystkich. Masaż powinien być przeprowadzony w sposób profesjonalny.
Należy szczególnie uważać na okolice karku, ponieważ po obu jego stronach przebiegają tętnice kręgowe, które unaczyniają pień mózgu. Pień mózgu to miejsce, w którym znajdują się wszystkie ośrodki ważne dla życia tj. oddychania czy bicia serca.
Źle wykonany masaż w tych okolicach może doprowadzić do rozwarstwienia tętnicy kręgowej, a w konsekwencji do udaru z ciężką niepełnosprawnością albo nawet zgonu.

dokładnie - Twoje pytanie marcepanka było jak najbardziej trafne tym bardziej, że nawet jeśli by nie chodziło o pistolet do masażu ( tak na marginesie też znalazłam informacje, że niezalecany jest osobom cierpiącym na osteoporozę, żylaki, zajrzepicę i SM) to każdy z nas przechodzi tę chorobę inaczej nie tylko fizycznie, ale i psychicznie i mamy prawo bać się próbować wielu rzeczy (nawet tych, które wydają się w żaden sposób nie ingerować w chorobę), a forum jest właśnie po to by prosić o rady ...

Bez komentarza.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości