Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tecfidera a TSH
#1
Hej,
czy u kogoś z Was wzrósł może poziom TSH? W przeciągu 6 miesięcy podniósł mi się z 1,9 do 3,8... Zastanawiam się czy ma to związek z Tec bo innych leków nie przyjmuję, na nic innego nie choruję i generalnie nie mam pomysłu z czym innym mogłoby to być związane. Dla mojej neuro nie ma tematu bo wynik mieści się w normie (FT3 i FT4 też) za to dla mnie jest to problem bo mam zamiar starać się o dziecko. Czekam na wizyte u ginekologa i endokrynologa ale wiadomo - w dobie koronawirusa trochę poczekam... Macie podobne doświadczenia z Tec?
Odpowiedz
#2
Mi zbadali tylko raz tsh, przed programem, później już nie robiłam tego wyniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#3
Ja mam zazwyczaj 1,6 lub 1,8
Odpowiedz
#4
(02-05-2020, 15:48)hela napisał(a): Mi zbadali tylko raz tsh, przed programem, później już nie robiłam tego wyniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja co rok przy kontrolnym mri mam powikszone badanie krwi o panel tarczycowy
Odpowiedz
#5
(02-05-2020, 16:48)JMonika79 napisał(a): Moje TSH się nie zmienilo odkąd biorę tec,  ale za to na łeb i szyje spadło mi żelazo :/ też innych leków nie biorę i nie mam na co innego zrzucic.  Od wczoraj zaczelam brać to żelazo i zobaczymy.  Teraz przynajmniej rozumiem czemu tak źle ostatnio sie czuję.  Zdrowia życzę i pozdrawiam Uśmiech
Polecam napar z pokrzywy. Właśnie zaczął się sezon na świeży zbiór. Ja tylko w ten sposób sobie mega podbijam żelazo
Odpowiedz
#6
(02-05-2020, 16:36)Anka napisał(a):
(02-05-2020, 15:48)hela napisał(a): Mi zbadali tylko raz tsh, przed programem, później już nie robiłam tego wyniku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja co rok przy kontrolnym mri mam powikszone badanie krwi o panel tarczycowy
A ja się zastanawiam jak to jest, że wszędzie jest jeden i ten sam program lekowy, a jest zupełnie inaczej realizowany... nie mówię już nawet o samej organizacji, ale badania kontrolne chyba wszyscy powinni mieć takie same... U mnie w szpitalu co 3 miesiące badają krew, w tym m.in. TSH i mocz.
Odpowiedz
#7
Marcepanka ja sie dzis dowiedzialam ze w szpitalu do ktorego mnie przeniesiono mri kontrolne robi sie ale trzeba lezec 4 dni w szpitalu. Wiec nie odpowiem ci jak to jest bo mi dzien ta informacja rozwalili
Odpowiedz
#8
Marcepanka to jakie badania mamy mieć wykonywane jest zapisane w opisie programu lekowego i jest zależne od tego jaki lek dostajemy bo każdy ma osobne zalecenia.
Akurat przy tec TSH nie jest wpisane więc jeśli Ci je badają to tylko i wyłącznie dobra wola szpitala.
Ja mam TSH robione co pół roku. Tak jak jest napisane w zleceniach przy aubagio.

Anka a te 4 dni to rzeczywiście dziwne...
Odpowiedz
#9
Napisałam na spotted ostrowca zeby ktos kto tam sie leczy odezwal to spytam czy tez maja ich pacjenci
Pomyslalam ze moze tych z obcym szpitali chca przygarnac zeby przeprowadzic np od nowa punkcje mri itp
Nie wiem czy mam dobre podejrzenia ale mam lek na 2 mce pojade i bede musiala sie umawiac na kontrolne mri
Problem polega na tym ze ja bym wolala jak cos jezdzic do Skarzyska bo to pare km ode mnie a nie prawie 50 km w jedna strone do Ostrowca.
Pogadam za jakis czas z moja oddzialowa i spytam czy w czasie pandemii ja moge sobie wybrac szpital i co ona mysli o tym 4 dniowym pobycie w szpitalu
Odpowiedz
#10
Zapytaj, nie zaszkodzi a może pomóc


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości