Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
jeszcze nie zdiagnozowana,Witam Wszystkich :)
#21
(21-03-2018, 20:00)Lp444 napisał(a): Ja mialem diagnoze MS ktora zostala zmieniona na neuroinfekcje. Oczywiscie sam do tego doszedłem. Jest masa ludzi w Polsce gdzie maja diagnoze MS a lecza infekcje np: Borelia, Cpn czy myco , wstają z wozka albo im sie poprawia. Coraz wiecej jest informacji ze MS powoduja bakterie i wirusy takie wlasnie jak wyzej wymieniona + toxoplazmoza, czy wirusy herpes.

Jezeli chcesz robic badania to zrob KKi, LTTalbo interferon gamma zwany takze Elispot ( ulepszona wersja Elisy) warto tez zrobic badania na chlamydie pn oraz mycoplasme pn.

Kazdy tu uzywa lacinskiego skrotu a ty z angielskiego. Nie moge sie przyzwyczaic. Mi nawet lekarze jak ide czy do okulisty czy stomatologa pisza SM a nie MS
Odpowiedz
#22
(21-03-2018, 20:36)Miriam napisał(a): Błagam, BORELIOZA, a nie BOLERIOZA.

Ja znam mężczyznę, który był leczony 12 lat na boreliozę. Nieskutecznie. Okazało się, że ma SM.


Ups.... mi wszystko jednoUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

(21-03-2018, 20:39)Anka napisał(a):
(21-03-2018, 20:00)Lp444 napisał(a): Ja mialem diagnoze MS ktora zostala zmieniona na neuroinfekcje. Oczywiscie sam do tego doszedłem. Jest masa ludzi w Polsce gdzie maja diagnoze MS a lecza infekcje np: Borelia, Cpn czy myco , wstają z wozka albo im sie poprawia. Coraz wiecej jest informacji ze MS powoduja bakterie i wirusy takie wlasnie jak wyzej wymieniona + toxoplazmoza, czy wirusy herpes.

Jezeli chcesz robic badania to zrob KKi, LTTalbo interferon gamma zwany takze Elispot ( ulepszona wersja Elisy) warto tez zrobic badania na chlamydie pn oraz mycoplasme pn.

Kazdy tu uzywa lacinskiego skrotu a ty z angielskiego. Nie moge sie przyzwyczaic. Mi nawet lekarze jak ide czy do okulisty czy stomatologa pisza SM a nie MS


Tak piszą bo w Polsce żyjemy, mi też piszą SMUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#23
Oba skroty sa prawidlowe. Tylko wszedzie jest SM i tak dziwnie mi patrzec na MS Uśmiech
Odpowiedz
#24
(21-03-2018, 20:00)Lp444 napisał(a): Ja mialem diagnoze MS ktora zostala zmieniona na neuroinfekcje. Oczywiscie sam do tego doszedłem. Jest masa ludzi w Polsce gdzie maja diagnoze MS a lecza infekcje np: Borelia, Cpn czy myco , wstają z wozka albo im sie poprawia. Coraz wiecej jest informacji ze MS powoduja bakterie i wirusy takie wlasnie jak wyzej wymieniona + toxoplazmoza, czy wirusy herpes.

Jezeli chcesz robic badania to zrob KKi, LTTalbo interferon gamma zwany takze Elispot ( ulepszona wersja Elisy) warto tez zrobic badania na chlamydie pn oraz mycoplasme pn.
Hej jestem po drugim rzucie i lekarka powiedziala ze moje objawy sa nie charakterystyczne dla sm.przeciwciala na ch.autoimmunologiczne i nmo wyszly ujemne,bolerioza z plynu wykluczona mam duza zmiane w rdzeniu kregowym.Niewiem jaka inba choroba moglaby ja spowodowac.czy te badania o ktorych piszesz musi zlecic neurolog?czy to sa prywatne badania gdzie sie je robi na co sa dokladnie i ile kosztuja?
Odpowiedz
#25
Blanka te badania robi sie tylko prywatnie i są drogie, ja na Twoim miejscu znalazłabym neurologa specjalistę od sm i niech on się wypowie, nie doszukuj się innych chorób na siłę, taki lekarz będzie wiedział jak ewentualnie Cię dalej pokierować, lub uzna za zasadne włączenie Cię do programu, lekarze którzy mają dużo doświadczenia z sm zazwyczaj wiedzą też co innego może być przyczyną takich objawów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#26
Blanka musze pryznac racje Heli. Poszukaj dobrego neurologa. A nawet i dwoch. Nie wydawaj kasy na darmo na jakies badania. A jak sie uprzesz je wykonac to choc wczesniej skonsultuj sie z innym neuro
Odpowiedz
#27
Moja neuro mowi ze sie nie kwalifikuje do programu bo mam niecharakterystyczne dla sm zmiany i z diagnozy cis ktora miakam przez ok.3 lata wyszlo ch.demielizacyjne.

Chetnie bym sie skonsultowala znacie kogos z Trojmiasta albo i dalej? Godnogo polecenia kto przyjmuje prywatnie bo na fundusz to nie ma szans sie dostac.probowalam nie da sie. Wizyte w poradni sm mam pod koniec maja do tego czasu zwariuje.
Odpowiedz
#28
(23-03-2018, 07:13)Blanka napisał(a): Moja neuro mowi ze sie nie kwalifikuje do programu bo mam niecharakterystyczne dla sm zmiany i z diagnozy cis ktora miakam przez ok.3 lata wyszlo ch.demielizacyjne.

Chetnie bym sie skonsultowala znacie kogos z Trojmiasta albo i dalej? Godnogo polecenia kto przyjmuje prywatnie bo na fundusz to nie ma szans sie dostac.probowalam nie da sie. Wizyte w poradni sm mam pod koniec maja do tego czasu zwariuje.

W Trójmieście byłam u kilku neurologów. Dłużej jest opisywać kogo nie polecam. Może spróbuj we wtorek lub czwartek przejść się do Szpitala na Polanki. W godzinach popołudniowych są konsultacje na oddziale neurologii (na stronie szpitala są informacje). Szpital prowadzi program leczenia SM.
Odpowiedz
#29
Nir wiedzialam o tym dziekuje
Odpowiedz
#30
Bylam na Polankach.konsultacje sa tylko w spr.przyjecia na oddzial.Tak z ulicy nikt nie skorzysta.Ale chociaz dost.namiar na lekarza i sie umowilam na prywatna konsultacje. Oczko takze jestem zadowolona.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości