Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciężkie początki brania betaferonu
#11
Dzięki za słowa otuchy tak ważne dla mnie na tym etapie. Mieszkam w Tychach, z tego co wiem to w programie którym jestem jest jeszcze lek o nazwie Tecfidera, o którym piszecie. Zdałam się jednak na wiedzę i doświadczenie lekarza, podobno bardzo dużo pacjentow których mają na betaferonie nie ma pogorszenia stanu zdrowia, brzmi więc obiecująco...
Odpowiedz
#12
Witaj Gośka Uśmiech dopiero zaczynasz brać lek więc to nic dziwnego że organizm silniej reaguje. Poczekaj jeszcze i zobaczysz za jakiś czas czy będzie lepiej. Jeśli nie to tak jak dziewczyny pisały możesz poprosić o zmianę leku. I tak jak pisała Anka to że nie dostałaś tecfidery to nic nadzwyczajnego. Nie wszędzie jeszcze ją mają a nawet jeśli mają to i tak nie zawsze od niej zaczynają. I wcale nie jest tak tylko w mniejszych miastach bo ja leczę się w Poznaniu i w tym szpitalu też zaczynają od interferonu. Ja miałam do niego przeciwwskazanie więc dostałam copaxone.
Nie pomogę Ci w kwestii skutków ubocznych interferonu bo nie miałam tego leku ale copaxone też jest w zastrzykach i wcale nie są one takie złe jak większość osób myśli. Na początku miałam niewielkie dolegliwości ale po czasie to wszystko minęło.
Kazdy z nas inaczej reaguje na dany lek i na jednego może on działać a na innego nie. Wiec to że komuś ten lek nie pomógł to wcale nie znaczy że tobie też nie pomoże.
Życzę żeby skutki uboczne szybko przestały ci dokuczać Uśmiech
Odpowiedz
#13
(20-05-2018, 21:21)Gośka napisał(a): Dzięki za słowa otuchy tak ważne dla mnie na tym etapie. Mieszkam w Tychach, z tego co wiem to w programie którym jestem jest jeszcze lek o nazwie Tecfidera, o którym piszecie. Zdałam się jednak na wiedzę i doświadczenie lekarza, podobno bardzo dużo pacjentow których mają na betaferonie nie ma pogorszenia stanu zdrowia, brzmi więc obiecująco...

Jesteś z Tychów, to blisko masz do Katowic. Jeśli faktycznie zdecydujesz się na zmianę leku to może spróbuj w Katowicach w Centrum Terapii SM. Ja  niecały miesiąc temu dostałam się do programu i  zaczęłam leczenie,tutaj od razu zaproponowali mi Tecfidere Uśmiech i ogólnie polecam to miejsce jak i lekarzy, powodzenia Uśmiech
Odpowiedz
#14
(20-05-2018, 13:39)Gośka napisał(a): Cześć  Uśmiech. Chciałam się was zapytać,  jak było u was  przy podaniu pierwszych dawek betaferonu? Jak  wasz organizm reagował?  Pytam ponieważ wczoraj wzięłam dopiero drugą dawkę ( dawkowanie zaczynam od docelowej dawki, nie zmniejszonej) a po podaniu leku czyje się okropnie : drgawki, gorączka, ból mięśni ( odczucie napięcia całego ciała) ból głowy. Wiem już, że to typowe objawy na początku brania leku, ale czy ktoś może mi powiedzieć czy to przechodzi za jakiś czas, i mniej więcej po jakim czasie można normalnie wrócić do życia ? Ciężko funkcjonować po takiej nocy, jeszcze na drugi dzień czuje się koszmarnie do popołudnia a potem jestem zmęczona, masakra.

Gosia ciekawi mnie dlaczego zaczynasz od razu docelową dawkę? Mi zarówno lekarz jak i pielęgniarka kazali zwiększać dawkę zgodnie z ulotką. Od razu przyjmować całość to ekstremalnie dla organizmu.
Odpowiedz
#15
Pytałam i lekarza i pielegniarke, powiedzieli ze nie ma takiej konieczności i oni stosują terapię od razu od dawki docelowej, więc się słucham ?
Odpowiedz
#16
Hej ? chciałam wam powiedzieć, że jestem po 5-tym zastrzyku ? i mój organizm reaguje na betaferon coraz łagodniej ?, w końcu przespana noc, nie wiem czy była gorączka, może tylko stan podgoraczkowy, jedyne co odczuwam to w dalszym ciągu mocno napięte mięśnie. Wygląda jednak że wszystko zmierza ku dobremu ? i nie będzie konieczności zmiany leku.
Odpowiedz
#17
SuperUśmiech


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#18
(26-05-2018, 10:21)Gośka napisał(a): Hej ? chciałam wam powiedzieć, że jestem po 5-tym zastrzyku ? i mój organizm reaguje na betaferon coraz łagodniej ?, w końcu przespana noc, nie wiem czy była gorączka, może tylko stan podgoraczkowy, jedyne co odczuwam to w dalszym ciągu mocno napięte mięśnie. Wygląda jednak że wszystko zmierza ku dobremu ? i nie będzie konieczności zmiany leku.

Super!
Odpowiedz
#19
Gośka super wiadomosci
Odpowiedz
#20
(20-05-2018, 13:39)Gośka napisał(a): Cześć  Uśmiech. Chciałam się was zapytać,  jak było u was  przy podaniu pierwszych dawek betaferonu? Jak  wasz organizm reagował?  Pytam ponieważ wczoraj wzięłam dopiero drugą dawkę ( dawkowanie zaczynam od docelowej dawki, nie zmniejszonej) a po podaniu leku czyje się okropnie : drgawki, gorączka, ból mięśni ( odczucie napięcia całego ciała) ból głowy. Wiem już, że to typowe objawy na początku brania leku, ale czy ktoś może mi powiedzieć czy to przechodzi za jakiś czas, i mniej więcej po jakim czasie można normalnie wrócić do życia ? Ciężko funkcjonować po takiej nocy, jeszcze na drugi dzień czuje się koszmarnie do popołudnia a potem jestem zmęczona, masakra.

Tak jak prosiłaś przeszłam na ten wątek, bo faktycznie temat  daleko odbiegal od tematu siłowni Uśmiech tak więc no nie miałam innych badan,nie wiem czemu ale  chyba lekarz wie co robi. Tak ponad miesiąc temu dostałam się do programu i biorę Tecfidere.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości