Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witam Wszystkich
#21
10 dni w szitalu i mamy druga diagnozę Stwardnienie Rozsiane postać rzutowo-remisyjna wariant Balo. Ponoć jestem dość wyjatkowym przypadkiem....
Dostalam 3 wlewy z Solu...teraz pomalutku ogarniam "nowa" rzeczywistosc.
Leczenie póki co bedzie objawowe...po 6 msc rezonans i ewentualne wlaczenie do programu.
Odpowiedz
#22
(17-04-2019, 09:26)Marta30 napisał(a): 10 dni w szitalu i mamy druga diagnozę Stwardnienie Rozsiane postać rzutowo-remisyjna wariant Balo. Ponoć jestem dość wyjatkowym przypadkiem....
Dostalam 3 wlewy z Solu...teraz pomalutku ogarniam "nowa" rzeczywistosc.
Leczenie póki co bedzie objawowe...po 6 msc rezonans i ewentualne wlaczenie do programu.

Balo i bez leczenia? Wtf?
Dobrze, że jesteś już po szpitalu.
Odpowiedz
#23
Co to znaczy Balo?
Odpowiedz
#24
Marta, powiedz coś więcej o Balo, co powiedzieli Ci lekarze? To będzie lepsze źródło, niż internety. Oczko
Odpowiedz
#25
https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnien..._Bal%C3%B3 ale mnie to wiele nie wyjaśnia
Odpowiedz
#26
(17-04-2019, 12:23)hela napisał(a): https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnien..._Bal%C3%B3   ale mnie to wiele nie wyjaśnia

Mi tez, bo objawy opisane w wiki jak w sm. 
Nie wiedziałam ze sa rodzaje takie sm.
Odpowiedz
#27
Dziwne jest to, że każą czekać pół roku..
Odpowiedz
#28
Ciekawe na co? aż będzie gorzej?? Znajomej też tak kazali czekać w Krk, pojechała do Katowic i okazało się że nie ma sm, jakiś inny bajzel neurologiczny, tyle że w Krk twierdzili że sm
Odpowiedz
#29
Objawy w Balo sa podobne do standardowego SM, glowną roznicą sa zmiany w obrazie MRI. 
Zmiany sa zazwyczaj powyzej 1 cm, i maja bardzo charakterystyczny warstwowy wyglad (cebulki, tarczy strzelniczej). Z tym leczeniem to nie do konca tak, ze nie chca mi go dac. Tylko pani doktor chce miec obraz aktywnosci mojej choroby, poniewaz poprzedni MRI mialam w 2013 r. Ale dostalam tez informacje, ze gdyby cos sie działo , leczenie zostanie włączone.
Odpowiedz
#30
Nie wiem czy bym czekała, nie wiadomo czy w ciągu tego pół roku nie przytrafi Ci się jakiś rzut, (tfu, tfu, tfu, oby nie) i wtedy pani dr będzie miała obraz aktywności choroby a Ty problem i/lub nowe zmiany. Bezsensu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości