Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć
#1
Jestem Grzesiek,

Nie, nie jestem zdiagnozowany i mam nadzieję, nie będę pod kątem SM (jestem w trakcie ponownych badań). Bywam tu od 2 lat kiedy zobaczyłem u siebie dziwne objawy, przeszły , ale obecnie znów cierpię głównie na uciążliwe mrowienia. Staram sobie nie wkręcać nic złego, ale jednak głowa robi swoje. Ot, taka natura. W ógole to trafiłem tu jakiś czas temu, używając wujka google jako diagnosty (co zazwyczaj nie jest najlepszym pomysłem). O sobie nie będę pisał dużo, przez przypadek jestem autorem dosyć poczytnego wątku (jak spojrzałem ponad 10 000 wejść) w dziale o tym czy moje objawy świadczą o SM. Dla mnie SM, ze względu na plany życiowe i wyczuony zawód będzie onzaczał zrujnowanie wszystkiego- pasji, pracy, niejako sensu życia. Panicznie się tego boje, pewnie dlatego tutaj piszę...
Chciałbym abyście wiedzieli, że niezależnie od tego czy dołącze do Waszego grona czy nie, mam do Was wielki szacun o to, że pomimo tego paskudztwa nie poddajecie się. Jak czytam niektóre wypowiedzi, sam się zastanawiam skąd w Was tyle energii i siły żeby wciąż iść do przodu. Podzielcie się Uśmiech Podziwiam Was wszystkich za to. Niezależnie od tego czy mnie zdiagnozują czy nie, to co tu czytam, to co przeczytałem o tej chorobie, o samych Chorych, to wielka szkoła życia dzięki której nieco inaczej człowiek zaczyna patrzeć na codziennie problemy i doceniać to co ma (miał).
Korzystając z okazji, chiałem zapytać czy są organizowane jakieś zbiórki na fundacje skupione wokół SM?
Odpowiedz
#2
hej ....witamy i zycze ci zeby badania wyszly negatywne pod katem sm i kazdym innym...i daj znac co i jak....zdrowka
Odpowiedz
#3
Hej, dla mnie szczerze mówiąc najgorszym etapem było szukanie diagnozy. Teraz już można skupić się na leczeniu, dla mnie to ulga, że nie muszę biegać po lekarzach
Odpowiedz
#4
Cześć Grzesiek. Miłe jest to co piszesz. Również życzę Ci negatywnych badań i dużo zdrowia, żebyś mógł dalej rozwijać się zawodowo i czerpać z życia ile się da!
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#5
Cześć, fundacje czy ptsr zbierają środki same, np. z 1%. W niektórych fundacjach każdy może sobie konto założyć, i też samemu zbierać pieniądze na rehabilitację, czy na co tam statut fundacji pozwala.
Odpowiedz
#6
(27-03-2019, 10:33)Tosia napisał(a): Hej  mam do Was pytanie. Czy światłowstręt, pieczenie oczy , uczucie nadwyrężenia ich jest objawem Sm ? Za tydzień mam rezonans i szukam każdej informacji w internecie .  I zaraz chyba oszaleje . Mam tez inne objawy . Najpierw czułam bol w lewym stawie zuchwowo skroniowym .i w ósemce później bol rozprzestrzenił sie na kości policzkowe , zaczął mnie bolec prasy staw skroniowo zuchowowy.  Odczuwałam przy tym takie łaskotanie twarzy , jakby ktoś piórkiem mi potwarzy jeździł . Bolą mnie dolne zęby , uczucie napięcia w dolnej szczęce drganie potylicy i bol karku .stukanie przelewanie w uszach , teraz tez doszły napięcie nóg . Jak jest słońce to najbardziej mni bolą oczy i za oczami bol promieniuje do kości policzkowych i dolnej szczęki jakby to był bol reumatyzmu . Czuje sie taka inna , nie swoją . Te objawy nie są ciagle tylko chwilowe ale utrzymują sie od miesiąca .

Tosia, mamy taki zwyczaj że posty umieszczamy tylko raz i tylko w jednym wątku więc zdecyduj się gdzie chcesz zostawić swój i usuń pozostałe trzy. Poczekaj do rezonansu i rozmowy z lekarzem i nie diagnozuj się sama w internecie bo to nie ma najmniejszego sensu. I nie, poziom żelaza nie jest związany z sm.
Odpowiedz
#7
(27-03-2019, 10:33)Tosia napisał(a): Hej  mam do Was pytanie. Czy światłowstręt, pieczenie oczy , uczucie nadwyrężenia ich jest objawem Sm ? Za tydzień mam rezonans i szukam każdej informacji w internecie .  I zaraz chyba oszaleje . Mam tez inne objawy . Najpierw czułam bol w lewym stawie zuchwowo skroniowym .i w ósemce później bol rozprzestrzenił sie na kości policzkowe , zaczął mnie bolec prasy staw skroniowo zuchowowy.  Odczuwałam przy tym takie łaskotanie twarzy , jakby ktoś piórkiem mi potwarzy jeździł . Bolą mnie dolne zęby , uczucie napięcia w dolnej szczęce drganie potylicy i bol karku .stukanie przelewanie w uszach , teraz tez doszły napięcie nóg . Jak jest słońce to najbardziej mni bolą oczy i za oczami bol promieniuje do kości policzkowych i dolnej szczęki jakby to był bol reumatyzmu . Czuje sie taka inna , nie swoją . Te objawy nie są ciagle tylko chwilowe ale utrzymują sie od miesiąca .

A jak widzisz? Może masz chore zatoki, wada wzroku, może trzeba iść do stomatologa i okulisty też. Masz tyle dolegliwości ze ciezko cos doradzic
Odpowiedz
#8
Cześć,

Grzesiek to miło że historię innych osób zmieniły twoje spojrzenie na rożne sprawy. Mi się wydaje że ta energia do życia, nawet w przypadku ciężkich chorób jest w każdym z nas ale jest ukryta.
Odpowiedz
#9
(27-03-2019, 15:00)rozan napisał(a): Cześć,

Grzesiek to miło że historię innych osób zmieniły twoje spojrzenie na rożne sprawy. Mi się wydaje że ta energia do życia, nawet w przypadku ciężkich chorób jest w każdym z nas ale jest ukryta.

usuń z postu reklamę, poza tym to forum dla chorych na sm a nie dla sprzedawców
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości