Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cześć tu Milena
#11
Chciałam się z wami czymś podzielić: 
Od kilku miesięcy chodzę na (akupunkturę, masaże i bańki) z nadzieją że trochę pomoże w bólu . Byłam na 5 spotkaniach i trochę to pomaga ale szału nie ma. Mam jeszcze 5 wizyt. Teraz zaczynam brać lek Tecfidera i nie wiem czy to dobry pomysł, żeby łączyć tą medycyną naturalną z Tec? Jak kręgosłup bolał tak boli, głowa i mięśnie też .. Zdezorientowany pozdro
Odpowiedz
#12
Hej

Ponad 2 lata temu zanim dowiedziałem się , że mam SM  miałem ze 2 mce odrętwienie od pasa w dół.
Chodziłem na rehabilitacje po lekarzach i nic . 
Dopiero akupunktura mnie uleczyła. Już po pierwszym zabiegu poczułem ulgę . Byłem chyba z 5-6 razy aż nastąpiło całkowite wycofanie odrętwienia.

Pozdr.
Odpowiedz
#13
hej 
 U mnie na dzień dzisiejszy, bóle się Nie wycofały ,ale jest (już mniejszy ból).
Mam nadal skurcze w nogach i ból między łopatkami w kręgosłupie. Jednak po 6 spotkaniach na (akupunkturze, masażach i bańkach) to jest lepiej.  Zaprzestałam chodzić na te spotkania powód "kasa". Możliwe, że to działanie Tecfidera-nu pomogło a może nie.. nie wiem.
Jestem teraz bardziej śpiąca w ciągu dnia i szybko się męczę , ale czuję że jest poprawa. Najbardziej teraz mi dokuczają bóle i zawroty głowy. Jak się położę spać chociaż na pół godzinki i wstanę to czuję się lepiej. Uśmiech 
Pozdro
Odpowiedz
#14
Od połowy marca tego roku, zaczęłam brać Tecfidera, co dzień mam bóle głowy, zawroty, ból w plecach między łopatkami, (krótkotrwałe, miejscowe bóle w nogach,w rękach) ..występują rzadziej. W między czasie był masaż i akupunktura, ale pomogło na krótko. Jak mam silny ból to biorę Ibum supermax ,który pomaga mi na 2, 3 , góra 4 godz. później ból wraca. Zauważyłam jeszcze że po wzięciu rano Tec. robię się senna i muszę się położyć, bo po prostu wtedy nie funkcjonuje normalnie, no wieczorem to jeszcze rozumiem kładę się spać i dzień zakończony. 
Chciała bym  iść do pracy żyć jak kiedyś, ale wiem ,ze jeszcze nie jestem w stenie. 
 Kilka dni temu zaczęłam ćwiczyć ale hm.. 3 dni ćwiczyłam  i się zniechęciłam .. straciłam chęci nic mi się nie chce .. ktoś może też ma podobnie jak ja?
Odpowiedz
#15
(11-06-2021, 08:29)e-smka napisał(a): Może to problem w głowie...???
Czasem coś człowieka blokuje.
hm.. wszystko możliwe. Może coś w tym jest.
Odpowiedz
#16
Warto zapisać się na rehabilitację. Lepiej się ćwiczy razem z innymi ludźmi Uśmiech
Jeśli czujesz się zniechęcona i zdołowana, to może warto skonsultować się z psychiatrą i zacząć brać antydepresanty?
Odpowiedz
#17
(14-06-2021, 08:20)e-smka napisał(a):
(11-06-2021, 18:57)belanna napisał(a): Warto zapisać się na rehabilitację. Lepiej się ćwiczy razem z innymi ludźmi Uśmiech
Jeśli czujesz się zniechęcona i zdołowana, to może warto skonsultować się z psychiatrą i zacząć brać antydepresanty?

Lub chociaż na początek z psychologiem kilka sesji...
ok dobry pomysł pójdę do psychologa pogadam może będzie lepiej
Odpowiedz
#18
Duży uśmiech 
Cześć Uśmiech

  Ostatnio pisałam o moim kiepskim nastroju.. 
A teraz mogę powiedzieć, z uśmiechem że to się zmieniło diametralnie na plus :-)
Ciesze się, że mam teraz dobry humor mimo, że nadal mam objawy bólu pleców, głowy i karku.. nastrój jest już lepszy.
    To dzięki temu, że spotykałam się i rozmawiałam ze wspaniałą panią psycholog ,a później z nami było kilka osób też z SM ,
uśmiech pojawił się na mojej twarzy. Rozmowa z pozytywnymi ludźmi daje bardzo dużo :-)
Odpowiedz
#19
Witam 
  Kilka dni temu bo 14 grudnia 2022 r. moja pani Neurolog po zbadaniu, skierowała mnie do szpitala. Stwierdziła że mam rzut. 
Czuje się kiepsko boli mnie głowa, zawroty głowy, boli szyja, lewy bark i szyja zawiało mnie w szpitalu (leżałam przy oknie), miałam ból w udzie miejscowy, jest osłabienie mięśni w nogach, zaburzenia czucia w prawej nodze, oczopląs. 
Leczyli mnie sterydami w kroplówkach Solu-Medrol  przez 5 dni. 
20 grudnia miałam rezonans magnetyczny z kontrastem. Wyszłam do domu. Jeszcze nie ma wyniku.
Pani neurolog proponowała mi zmianę na lek Kesimpty. Do tej pory miałam Tecfidere, a chcę w przyszłości mieć dzieci.
Więc zastanawiam się czy to dobry pomysł na zmianę leku z Tecfidera na Kesimpty
Odpowiedz
#20
(29-12-2022, 17:24)Mila32 napisał(a): Witam 
  Kilka dni temu bo 14 grudnia 2022 r. moja pani Neurolog po zbadaniu, skierowała mnie do szpitala. Stwierdziła że mam rzut. 
Czuje się kiepsko boli mnie głowa, zawroty głowy, boli szyja, lewy bark i szyja zawiało mnie w szpitalu (leżałam przy oknie), miałam ból w udzie miejscowy, jest osłabienie mięśni w nogach, zaburzenia czucia w prawej nodze, oczopląs. 
Leczyli mnie sterydami w kroplówkach Solu-Medrol  przez 5 dni. 
20 grudnia miałam rezonans magnetyczny z kontrastem. Wyszłam do domu. Jeszcze nie ma wyniku.
Pani neurolog proponowała mi zmianę na lek Kesimpty. Do tej pory miałam Tecfidere, a chcę w przyszłości mieć dzieci.
Więc zastanawiam się czy to dobry pomysł na zmianę leku z Tecfidera na Kesimpty
Jak długo brałaś Tecfidere? Mój lekarz mówi, że ostatecznie widać, czy lek działa, po pół roku. Jeśli brałaś dłużej i wystąpił rzut, to ja bym zmieniła, chyba że planujesz ciążę już teraz. Jeśli dopiero za jakiś czas, to warto brać mocniejszy lek i potem ewentualnie odstawić lub zmienić na słabszy na czas starań.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości