Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szczęście ❤️?
Frezja, ja Ci powiem tyle, że jeśli byłabym w związku, w którym partner tak by się nade mną jojczył, zamartwiał każdym drinkiem i rozrywką, użalał się i trząsł się nade mną jak nad zgniłym jajkiem, to byłby to dobry powód do zakończenia tego związku. Więc dla własnego dobra wyluzuj.
Odnoszę wrażenie, że Ty masz problem i nie jest nim choroba Twojego faceta, tylko raczej nietolerancja niepewności i chęć kontrolowania wszystkiego dookoła, z drugim człowiekiem włącznie. A prawda jest taka, że ani choroby nie da w pełni kontrolować, ani innego człowieka, ani w ogóle wielu spraw. Takie jest życie po prostu.
Sugeruję konsultację z psychologiem, zanim zamęczysz siebie i jego i zanim ten związek padnie, nie z powodu SM, tylko Twojego świrowania.
Życzę powodzenia i mam nadzieję, że Wasz związek będzie trwał długo, spokojnie i szczęśliwie Uśmiech
Odpowiedz
(05-05-2021, 17:58)Akinom napisał(a): Choruję 23 lata. Mniej więcej od 2017 r. moje SM jest coraz bardziej wredne. 15 lat było normalnie, nie myślałam o chorobie. Chodziłam bez problemu, jeździłam na rowerze, chodziłam po górach, przejście plaża z Niechorza do Rewala na 10 cm obcasach i z powrotem to nie był problem plus udział w koncercie. Teraz 500 metrów zaczyna być problemem. Ale bardzo nie lubię, jak ktoś się nade mną użala, jak ludzie płaczą, jak usłyszą, co mi jest. Po prostu jestem chora i tyle. Nie mam na to wpływu. Żałuję bardzo tego, że jak zachorowałam nie było internetu, nie było żadnych leków. Ze lekarz nie powiedział mi, co to jest ten sm. Z czym to się je teraz i w przyszłości. Co może się stać, ale wcale nie musi. Może trochę inaczej pokierowałabym swoim życiem. To jednak tylko przypuszczenia typu co by było gdyby... Dlatego cieszcie się sobą, cieszcie się życiem i korzystajcie z niego ile się tylko da. Głowa do góry. Nie ma się co załamywać. Póki co wszystko jest dobrze i tak zostanie.
Dziękuję i życzę dużo zdrowia i wytrwałości.   Uśmiech Serce

(05-05-2021, 20:03)belanna napisał(a): Frezja, ja Ci powiem tyle, że jeśli byłabym w związku, w którym partner tak by się nade mną jojczył, zamartwiał każdym drinkiem i rozrywką, użalał się i trząsł się nade mną jak nad zgniłym jajkiem, to byłby to dobry powód do zakończenia tego związku. Więc dla własnego dobra wyluzuj.
Odnoszę wrażenie, że Ty masz problem i nie jest nim choroba Twojego faceta, tylko raczej nietolerancja niepewności i chęć kontrolowania wszystkiego dookoła, z drugim człowiekiem włącznie. A prawda jest taka, że ani choroby nie da w pełni kontrolować, ani innego człowieka, ani w ogóle wielu spraw. Takie jest życie po prostu.
Sugeruję konsultację z psychologiem, zanim zamęczysz siebie i jego i zanim ten związek padnie, nie z powodu SM, tylko Twojego świrowania.
Życzę powodzenia i mam nadzieję, że Wasz związek będzie trwał długo, spokojnie i szczęśliwie Uśmiech
Belanna masz mnie! 
Zawsze chce mieć wszystko pod kontrolą... Czasem to jest męczące ale zawsze tak było mi łatwiej Uśmiech bardzo Ci dziękuję za te słowa, a z pomocy psychologa na pewno skorzystam. 
Oj ja też mam nadzieję, że to wszystko się uspokoi, ćhyba w weekend czeka nas romantyczna kolacja przy kieliszku wina! Dziękuję i też życzę dużo szczęścia  Duży uśmiech
Odpowiedz
Czuję się szczęśliwy choć ostatnie miesiące do łatwych dla mnie nie należały. Czas przed rozwodem i sam rozwód, nie, to nie było przyjemne. Usłyszałem wiele złych słów, min związanych z moją chorobą. Doznałem wielu złych rzeczy. Sam też niestety święty nie byłem i powiedziałem przykre słowa. Chyba pierwszy raz w życiu pogubiłem się wtedy. Lecz teraz, gdy zeszło już ciśnienie jest dobrze. Uśmiecham się i duszą i sercem. Jestem optymistą i nadal wierzę w ludzi. Same super rzeczy można powiedzieć. Jest teraz 22:01, a to znaczy, że jutro też wstanie dzień, i na pewno będę się nim cieszył, bo przyniesie coś nowego, nieznanego. Jest dobrze.
Odpowiedz
Ha, i przyniósł coś nowego. W końcu umówiłem się na zrobienie tatuażu :-D
Odpowiedz
Witam.
Ja diagnozę usłyszałam na Mikołajki 2017 roku. Byłam załamana diagnozą i tym co się naczytałam.
Wrzesień 2018- weszłam do programu lekowego avonex. Zastrzyki- do przyjemności nie należą, ale tłumaczę sobie że to dla mojego dobra Oczko Wchodząc do programu byłam już bezrobotną, bo w chamski sp się ze mną pożegnano gdy powiedziałam o chorobie.
20 kwiecień 2020- zmarł nagle mój TATA. Zdrowie mi poszwankowało wtedy- i to dość mocno (Ale bez rzutu, mam nadzieję).
Do października 2020 byłam przygotowana do życia w pojedynkę. Byłam pogodzona z tą myślą Oczko bo kto by chciał mieć przy sobie osobę z takim bagażem??
Ale spotkałam mężczyznę, który zaakceptował całą mnie wraz z moją chorobą Oczko I JESTEM SZCZĘŚLIWA i to bardzo.
Po długich zawirowaniach życiowych w końcu los się do mnie uśmiechnął.
Pracuję, spotykam się z moim Ukochanym, żyję - nie mam czasu na myślenie o chorobie. Tylko piątki w dzień zastrzyku sobie przypominam Oczko
Pozdrawiam. Życzę dużo sił i zdrowia
Odpowiedz
(06-05-2021, 16:56)fruu napisał(a): Ha, i przyniósł coś nowego. W końcu umówiłem się na zrobienie tatuażu :-D
Super. Ja mam 2 i zrobiłabym sobie jeszcze.
Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu.  Albert Einstein
Odpowiedz
(05-05-2021, 17:58)Akinom napisał(a): Choruję 23 lata. Mniej więcej od 2017 r. moje SM jest coraz bardziej wredne. 15 lat było normalnie, nie myślałam o chorobie. Chodziłam bez problemu, jeździłam na rowerze, chodziłam po górach, przejście plaża z Niechorza do Rewala na 10 cm obcasach i z powrotem to nie był problem plus udział w koncercie. Teraz 500 metrów zaczyna być problemem. Ale bardzo nie lubię, jak ktoś się nade mną użala, jak ludzie płaczą, jak usłyszą, co mi jest. Po prostu jestem chora i tyle. Nie mam na to wpływu. Żałuję bardzo tego, że jak zachorowałam nie było internetu, nie było żadnych leków. Ze lekarz nie powiedział mi, co to jest ten sm. Z czym to się je teraz i w przyszłości. Co może się stać, ale wcale nie musi. Może trochę inaczej pokierowałabym swoim życiem. To jednak tylko przypuszczenia typu co by było gdyby... Dlatego cieszcie się sobą, cieszcie się życiem i korzystajcie z niego ile się tylko da. Głowa do góry. Nie ma się co załamywać. Póki co wszystko jest dobrze i tak zostanie.
Co znaczy, że inaczej pokierowała byś swoim życiem ?

(05-05-2021, 22:06)fruu napisał(a): Czuję się szczęśliwy choć ostatnie miesiące do łatwych dla mnie nie należały. Czas przed rozwodem i sam rozwód, nie, to nie było przyjemne. Usłyszałem wiele złych słów, min związanych z moją chorobą. Doznałem wielu złych rzeczy. Sam też niestety święty nie byłem i powiedziałem przykre słowa. Chyba pierwszy raz w życiu pogubiłem się wtedy. Lecz teraz, gdy zeszło już ciśnienie jest dobrze. Uśmiecham się i duszą i sercem. Jestem optymistą i nadal wierzę w ludzi. Same super rzeczy można powiedzieć. Jest teraz 22:01, a to znaczy, że jutro też wstanie dzień, i na pewno będę się nim cieszył, bo przyniesie coś nowego, nieznanego. Jest dobrze.
Witaj Fruu, 
piękny login, kojarzy mi się w wolnością.
Gratuluję Ci, tatuażu i tego, że udało Ci się pomimo przejść dojść do momentu gdy jest dobrze.

(06-05-2021, 18:09)asia_mys napisał(a): Witam.
Ja diagnozę usłyszałam na Mikołajki 2017 roku. Byłam załamana diagnozą i tym co się naczytałam.
Wrzesień 2018- weszłam do programu lekowego avonex. Zastrzyki- do przyjemności nie należą, ale tłumaczę sobie że to dla mojego dobra Oczko Wchodząc do programu byłam już bezrobotną, bo w chamski sp się ze mną pożegnano gdy powiedziałam o chorobie.
20 kwiecień 2020- zmarł nagle mój TATA. Zdrowie mi poszwankowało wtedy- i to dość mocno (Ale bez rzutu, mam nadzieję).
Do października 2020 byłam przygotowana do życia w pojedynkę. Byłam pogodzona z tą myślą Oczko bo kto by chciał mieć przy sobie osobę z takim bagażem??
Ale spotkałam mężczyznę, który zaakceptował całą mnie wraz z moją chorobą Oczko I JESTEM SZCZĘŚLIWA i to bardzo.
Po długich zawirowaniach życiowych w końcu los się do mnie uśmiechnął.
Pracuję, spotykam się z moim Ukochanym, żyję - nie mam czasu na myślenie o chorobie. Tylko piątki w dzień zastrzyku sobie przypominam Oczko
Pozdrawiam. Życzę dużo sił i zdrowia
Piękna wiadomość! Gratuluję i życzę dużo miłości Uśmiech
Odpowiedz
Nie traciłabym czasu na rzeczy nieistotne. Więcej mogłabym zobaczyć, więcej pojeździć po Polsce. Szkoda by mi było czasu na studia, na zabijanie się za invitro. By ło od razu iść w stronę adopcji. Żałuję, że nie zobaczyłam wielu rzeczy, które były tak na prawdę w zasięgu ręki. bo zawsze była szkoła, potem praca, a na prawdziwe życie nie starczało czasu. Niestety mam głupi charakter i zawsze na pierwszym miejscu były obowiązki, a zdrowie czy przyjemności to jak zdążę. Poki co nic mi nie jest, to wszystko w porządku. Tak się nie da niestety.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości