Ocena wątku:
  • 7 głosów - średnia: 4.57
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mój dzisiejszy nastroj
Programie lekowym? Tak - od końca kwietnia zeszłego roku biorę Betaferon. Jakaś poprawa jest, bo miałem też drętwienia palców lewej ręki i to w zasadzie zniknęło. Ale "główkowo" nie poprawiło się. Neurolog powiedziała, że na wszystko trzeba czasu.
Jeśli chodzi o ludzi, to zawsze byłem odludkiem. Próbowałem zlotów samochodowych, próbowałem motocyklowego, ale do aut czy motocykli mam zdecydowanie inne podejście niż inni i też jakoś się nie dogadywałem.

Edit: Poprawiłem błędy ortograficzne w moim poprzednim poście. To też ciekawa rzecz - kiedyś z ortografią nie miałem problemów, a teraz - masakra...
Odpowiedz
Marcin a czy wiesz że skutkiem ubocznym brania interferonów może być depresja? Rozmawiałeś z lekarzem z programu o swoim nastroju?
Korzystasz z pomocy psychologa?
Odpowiedz
Z lekarzem o tym nie rozmawiałem. Wydaje mi się, że to mój problem i jakoś muszę z tym żyć. Z psychologiem miałem kontakt tylko przy badaniach neuropoznawczych. Najbliższą wizytę u lekarza mam w połowie lipca. Ale to tylko po leki i z lekarzem nawet się nie widuję, chociaż mogę. Może zapytam. Ale myślę, że to ja muszę sobie sam jakoś poradzić i nie warto innym głowy zawracać. Poza tym jakoś głupio mi rozmawiać z lekarzem o takich rzeczach.
Odpowiedz
Uważam że powinieneś z kimś porozmawiać. Lekarze są po to żeby nam pomagać. Zatem trzeba im zawracać głowę Oczko inaczej nam nie pomogą Oczko
Sam sobie nie poradzisz i wcale nie musisz z tym żyć. Porozmawiaj z lekarzem. Skorzystaj z pomocy psychologa. Musisz się trochę bardziej otworzyć bo uwierz mi że sam nie dasz sobie rady a naprawdę nie ma sensu się tak męczyć.
U mnie też jest raz lepiej raz gorzej. A dolegliwości związanych z sm i nie tylko mam sporo więcej niż Ty. Ale mimo to nie poddaje się i nie załamuje. Ale kiedy widzę że muszę skorzystać z pomocy to z niej korzystam.

Musisz dać sobie pomóc. Porozmawiać z kimś. Jeśli nie masz takiej bliskiej osoby to z psychologiem pogadaj. Nie męcz się z tym sam bo nie poradzisz sobie z tymi wszystkimi emocjami.
Odpowiedz
Warto rozmawiać, to bardzo pomaga.

U mnie tydzień zakończył się bardzo źle... W piątek mieliśmy pogrzeb małego dzieciątka. Dziecko mojego brata urodziło się za wcześnie i dane mu było żyć tylko 1 dzień. To było coś strasznego...
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
Ja od dawna biorę antydepresanty i jest ok.
Odpowiedz
Zrobiłam sobie okulary. Większa wada mnie dopadła. Zapłaciłam"jedynie" 1730 zl. Masakra.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
ILEEEE? o kurcze! ja narzekałam, że musiałam zapłacić ok 500.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
Ano, mam -6, do tego cylinder i jestem poza tzw. magazynem. To już trzeba na zamówienie robić. Szkła pocieniane, bo w normalnych to bym szorowała nosem po chodniku. liczyłam na maks 1200, a tu niespodzianka.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
(22-06-2021, 13:29)Akinom napisał(a): Zrobiłam sobie okulary. Większa wada mnie dopadła. Zapłaciłam"jedynie" 1730 zl. Masakra.
Ło matko, to ja jak zapłaciłam ponad 700 to myślałam, że to makabra i też mam astygmatyzm, różne cylindry, nadwzroczność. Czeka mnie właśnie wizyta u okulisty, bo okulary nie dają rady Oczko Duży uśmiech , albo te literki robią coraz mniejsze Oczko Duży uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 12 gości