Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co na bezsenność?
#11
Ja również biorę czasem Stilnox. Wystarcza mi pół tabletki, nigdy nie wzięłam więcej jednorazowo. Biorę go zawsze już jak leżę w łóżku; podobno jak się go weźmie za wcześnie, to można mieć wizje i różne jazdy (przeczytałam kiedyś na jakimś forum zwierzenia ludzi, którzy go brali w ciągu dnia w celach narkotycznych, nie leczniczych). Nie zawsze działa od razu, bywa że przewracam się nawet 2 godziny, zanim zasnę. Ale z drugiej strony, rano nie jestem senna ani rozbita.
Nawiasem mówiąc, dostałam też od lekarza lek o nazwie Miansec. Jest to lek przeciwdepresyjny, ale w małej dawce wieczorem działa nasennie. W przeciwieństwie do Stilnoxu nie uzależnia i można go brać tak długo, jak się chce. Na mnie działa znakomicie, zasypiam zawsze bardzo szybko, ale rano długo nie mogę dojść do siebie. Jak muszę wstać na wcześnie rano, np. na samolot, to wolę wziąć Stilnox.
Odpowiedz
#12
Ja biorę 1/3 tabl Trittico CR. Spie dobrze a nastepnego dnia moge z rana prowadzic auto. Ważne dla kobiet można przyjmować z doustną antykoncepcją hormonalną
Odpowiedz
#13
Ja czasem łykam pół tabletki hydroxyzyny, całkiem dobrze po niej śpię


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#14
Szczerze mówiąc, od rzutu choroby nie mam żadnych problemów ze snem. Nigdy nie należałam do sipochow, wręcz byłam rannym ptaszkiem i 6 godzin snu było ok. Jednak od rzutu śpię jak dziecko, po 11 godzin na dobę i jak nigdy wcześniej uwielbiam spać, mogłabym spać i spać. Kiedy już wstanę to jest dobrze i cały dzień mija bez drzemek.
Odpowiedz
#15
Kiedy słuchamy muzyki podczas zasypiania, oddziałuje ona na cały organizm. Przede wszystkim działa uspokajająco, obniżając poziom stresu i lęku, pozwala wyciszyć natrętne myśli, a także umożliwia szybsze zasypianie. Jej działanie pozwala na wyrównanie oddychania i rytmu bicia serca. Dzięki muzyce obniża się również ciśnienie krwi. Ma to ogromne znaczenie w czasie zasypiania, gdyż organizm dostaje sygnał, że przygotowuje się do snu - https://www.youtube.com/watch?v=_LPbstcLPxM
Odpowiedz
#16
Mnie bardzo pomaga... medytacja, której nie powinno się wykonywać na leżąco właśnie dlatego, że można szybko odlecieć. Jeśli mam problem z zaśnięciem, to najczęściej przez natłok myśli. A gdy pozwalam im swobodnie płynąć i żadnej się nie uczepiam i nie wałkuję, sen przychodzi bardzo szybko.

Poza tym polecam kupić sobie na początku jakieś zioła:
https://loremvit.pl/produkt/dobry-sen/

Świetne są te. Jest to zdecydowanie bezpieczniejsza metoda niż przyjmowanie leków.
Odpowiedz
#17
Dobry wpływ na organim ma też karnozyna: https://karnozyna.com/
Karnozyna może również odgrywać rolę w ochronie mózgu przed stresem oksydacyjnym oraz wpływać na funkcje poznawcze. Niektóre badania sugerują, że karnozyna może wpływać na poprawę pamięci i zdolności uczenia się.

Dzięki temu też poprawia jakość snu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości