Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Słabe nogi..czy to rzut?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hello,
Co jakież czas mam słabe nogi...tak jakbym miała zaraz upaść, takie dziwne negatywne uczucie. Nie mam tego codziennie , tylko raz na tydzień, raz na dwa tygodnie- różnie. Dodatkowo drżą mi mięśnie  Lewą rękę też czasami mam słaba, ciężko czasami utrzymać suszarkę w ręce. Lekarza mam 22 lutego i nie wiem co robić? Czekać na wizytę aby mu powiedzieć ? Czy mam to przyspieszyć? ( Chociaż będzie ciężko bo nie ma miejsc)Nie wiem czy to rzut czy to normalne w SM. Ja dopiero od paru miesięcy choruję na sm, tzn dopiero niedawno u mnie to zdiagnozowali. Nie biorę jeszcze rządnych leków. Lekarz dopiero podejmie decyzję tego 22 lutego . Jeszcze dodatkowo mi oczy uciekają ?czasami ....czyli tzw oczopląs
Czy mogę prosić o poradę, może ktoś wie czy to normalne czy nie. Czy mam panikować czy może poczekać do wizyty
Hej przede wszystkim to nie panikuj. Od dawna to masz?
(15-02-2023, 14:33)Bubka napisał(a): [ -> ]Hej przede wszystkim to nie panikuj. Od dawna to masz?

Osłabienie od miesiąca, pojawia się i znika
Oczopląs od tygodnia, szczególnie jak coś na kompie robię
Hej,

Ja bym slabszymi nogami sie nie przejmowala zwlaszcza że to mija, ale z oczopląsem powinnas zglosic sie do lekarza i to jak najszybciej, pozdrawiam
(15-02-2023, 20:25)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Hej,

Ja bym slabszymi nogami sie nie przejmowala zwlaszcza że to mija, ale z oczopląsem powinnas zglosic sie do lekarza i to jak najszybciej,  pozdrawiam

Dziękuję za informację ?
Mam pytanie:
Jakieś dwa tygodnie temu przechodziłam przeziębienie.
Od kilku dni moja prawa noga(słabsza) daje takie objawy: opadająca stopa (z tym był problem, ale teraz praktycznie jej nie podnoszę), mam jeszcze bardziej słabszą tą nogę. Dodatkowo zaburzenia czucia na brzuchu.
I tak się zastanawiam, czy to chwilowe osłabienie po przeziębieniu, czy to może być rzut Smutny
Raczej stawiałabym na rzut. Jak masz możliwość to spotkaj się ze swoim lekarzem albo idź na sor
jeszcze przed diagnozą miałam zaburzenia czucia w brzuchu (przez zmianę w odcinku piersiowym) i też wtedy nie ogarnęłam, że to rzut, bo wszystko było dość 'delikatne' ...