Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Plaki rezonans - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Plaki rezonans (/thread-2748.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Plaki rezonans - Danieloo - 14-12-2020

Ufff. Jak nie jest to to to super!! Pozatym tu widać az do ramion więc większość. A szyjny to chybs turak by lhermitt był.


RE: Plaki rezonans - JMonika79 - 14-12-2020

Ten caly nieszczęsny lhemiit nie wystepuje tylko w sm. Poza tym to u Ciebie wcale nie musi byc to ten objaw, bo tak jak lekarz Ci powiedział
- lhemitt nie skacze ze stopy na ręce, i z szyi na kolano. Musisz wyluzować chłopie bo od takiego stresu to wylewu dostaniesz albo się nerwowo wykończysz.


RE: Plaki rezonans - Danieloo - 14-12-2020

Ja się leczę psychiatrycznie. Tzn wziąłem ssri na siłę. Planuję ślub i chrzciny Uśmiech staram się żyć.


RE: Plaki rezonans - Danieloo - 14-12-2020

Ale powiedzcie mi czy lhermitte to ten odc szyjny? Od glowy do ramion?


RE: Plaki rezonans - Olaa - 14-12-2020

(14-12-2020, 19:06)Danieloo napisał(a): Ale powiedzcie mi czy lhermitte to ten odc szyjny? Od glowy do ramion?

A skad wiesz, ze za Lhermiettievv'a odpowiada odcinek szyjny?
Miewam Lhermiette'a od czerwca, ale ostaatnio zdecydowanie duuuuzo rzadziej. Tak mi sie zlozylo, ze ostatnio mialam kilka mri.
We wrzesniu mri odcinka piersiowego, wyszly zmiany demielinizacyjne i naczyniaki. Niecaly miesiac pozniej mri odcinka szyjnego, CZYSTY. W listopadzie jak co roku z ramach programu mri glowy. Glowa nadal jak sitko, ale bez aktywnych zmian).
A wiec u mnie ta teoria sie nie sprawdza.


RE: Plaki rezonans - Danieloo - 15-12-2020

To ja już nie wiem... Lekarze jedno, pacjenci drugie.. Nic tylko strzelić sobie w głowę, czyli dkad lhermitte? Z głowy czy piersiowego? Skrzat pisał e innym poście ze hy sie e szyjnym coś świeciło...

(14-12-2020, 21:53)Olaa napisał(a):
(14-12-2020, 19:06)Danieloo napisał(a): Ale powiedzcie mi czy lhermitte to ten odc szyjny? Od glowy do ramion?

A skad wiesz, ze za Lhermiettievv'a odpowiada odcinek szyjny?
Miewam Lhermiette'a od czerwca, ale ostaatnio zdecydowanie duuuuzo rzadziej. Tak mi sie zlozylo, ze ostatnio mialam kilka mri.
We wrzesniu mri odcinka piersiowego, wyszly zmiany demielinizacyjne i naczyniaki. Niecaly miesiac pozniej mri odcinka szyjnego, CZYSTY. W listopadzie jak co roku z ramach programu mri glowy. Glowa nadal jak sitko, ale bez aktywnych zmian).
A wiec u mnie ta teoria sie nie sprawdza.
 I jak Ci sie to objawia?


RE: Plaki rezonans - Olaa - 15-12-2020

Danieloo, piszesz o strzeleniu sobie w glowe. Jestes wsrod chorych, w kim razie my wszyscy tutaj musielibysmy sobie strzelic w glowe... 

W tym dziale pojawil sie niedawno podobny watek zalozony przez Patrahime w temacie kregoslup szyjny a zmiany demielinizacyjne. Zerknij  na niego. Jest pod ponizszym linkiem. Opisywalismy jak wyglada to u nas.
http://stwardnienierozsiane.info/forum/showthread.php?tid=2704


RE: Plaki rezonans - Danieloo - 15-12-2020

Ja już nie wiem 3 neurologów mi powiedziało ze to nie to... Ze w mri glowy widac częściowo rdzen i ze byłoby widać już plake... Ze skoro po 6 latach nie mam w głowie zmian ro sm mogę wykluczyć. Chętnie porozmawiam z 4,5 i 6 jak trzeba to i 10... Ze strzelaniwm w leb chodziło o te sprzeczne informacje.

Może to co ty masz to nie Lhermitte? Tylko jakieś napięcie?


RE: Plaki rezonans - Bubka - 15-12-2020

Kurcze, Danieloo a może u Ciebie jest tylko jakieś napięcie? Patrahime też ciągle o tym pisała. Poczytaj jej wątki tak jak zasugerowała Olaa. Dlaczego Wy na siłę doszukujecie u siebie chorób?


RE: Plaki rezonans - JMonika79 - 15-12-2020

Hejka. Jesli Ci to pomoże, to u mnie ojawiało sie to zawsze tak samo i zawsze w tym samym miejscu, nigdy w zadnym innym. Te wibracje/prądy zawsze od lędźwi w dół do stopy. Zawsze identyczne, bez wzgledu na to czy siedzialam, stałam czy szłam - odczucie zawsze w tym samym miejscu. U Ciebie to różne miejsca więc myślę że to nie to, poza tym jesli 3 neurologow mówi Ci że to nie to, to znaczy że to nie jest to Uśmiech