Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plaki rezonans
#1
Cześć. Czy to prawda ze w mri glowy widać już część odc szyjnego? I byłoby widać plake? Tak mi powiedział neurolog. Ale cos go chyba mam ochotę zmienić. Nawet nie wziął płyty do sprawdzenia.
Odpowiedz
#2
(14-12-2020, 11:06)Danieloo napisał(a): Cześć. Czy to prawda ze w mri glowy widać już część odc szyjnego? I byłoby widać plake? Tak mi powiedział neurolog. Ale cos go chyba mam ochotę zmienić. Nawet nie wziął płyty do sprawdzenia.
Ja po swoim pierwszym rezonansie mózgowia miałem wskazanie, że warto zrobić MRI odc szyjnego bo widać zmiany w rdzeniu przedłużonym, więc tak specjalista radiolog pewnie by widział czy coś się tam dzieje.
Odpowiedz
#3
2 lata z hakiem temu miałem mri szyjnego i byl ok. Czyli cos by juz było widać w mri z teraz z głowy? Tam widac chyba większość tego rdzenia? Tylko kawałeczka nie?
Odpowiedz
#4
(14-12-2020, 12:11)Danieloo napisał(a): 2 lata z hakiem temu miałem mri szyjnego i byl ok. Czyli cos by juz było widać w mri z teraz z głowy? Tam widac chyba większość tego rdzenia? Tylko kawałeczka nie?
W moim przypadku było widać i dzień po MRI mózgowia byłem już na MRI odc. szyjnego.
Odpowiedz
#5
Czyli myslisz ze nie muszę powtarzać mri mimo uczucia wibracji w nogach, czasem w dloni, czasem w "tyłku"? Mam napięciowe bóle karku i glowy, i lordoze
Odpowiedz
#6
(14-12-2020, 13:57)Danieloo napisał(a): Czyli myslisz ze nie muszę powtarzać mri mimo uczucia wibracji w nogach, czasem w dloni, czasem w "tyłku"? Mam napięciowe bóle karku i glowy, i lordoze
Myślę że jak lekarz neurolog mówi, że nie warto, to chyba nie warto. SM ma bardzo dużo objawów dlatego łatwo dopasować swoje do tej jednostki chorobowej, jednakże jeśli MRI czyste to raczej nie ma sensu dalej myśleć o tym.
Odpowiedz
#7
Bardzo mnie to pociesza. Tylko ten objaw przy pochylaniu głowy.. Tutaj widać mój kregoslup szyjny az fo ramion. Gdyby miało byc cos jakąś zmiana powodujaca lhermitt to w tym miejscu tak?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#8
(14-12-2020, 15:03)Danieloo napisał(a): Bardzo mnie to pociesza. Tylko ten objaw przy pochylaniu głowy.. Tutaj widać mój kregoslup szyjny az fo ramion. Gdyby miało byc cos jakąś zmiana powodujaca lhermitt to w tym miejscu tak?
Hmm nie znam się bo nie jestem radiologiem. Nie wiem czemu przejmujesz się tak bardzo odc. szyjnym skoro MRI mózgowia masz czyste. 90% chorych na SM ma zmiany w głowie, a tylko 5% chorych nie ma zmian w mózgowiu ale ma zmiany rdzeniowe.
Odpowiedz
#9
Przez ten objaw z pochylaniem glowy.
Odpowiedz
#10
(14-12-2020, 16:38)Danieloo napisał(a): Przez ten objaw z pochylaniem glowy.
Ale to co odczuwasz to nie jest typowy objaw lhermittea. Jeśli jednak uważasz, że jesteś w tych 5% to zrób te MRI prywatnie, bo jak podejrzewam skierowania bez konkretnych wskazań nie dostaniesz.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości