Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Plaki rezonans - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Plaki rezonans (/thread-2748.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Plaki rezonans - skrzat100 - 25-12-2020

(25-12-2020, 23:26)JMonika79 napisał(a): Mi sie zdaje, że Patrahime ma na myśli to, że w razie czego te zmiany bylyby widoczne na tk i osoba opisująca wynik badania to zapewne by zauważyła jakieś nieprawidłowości.  Mi podczas mri wylazlo coś w zatoce przy lewej strony nosa. I  Zostało to opisane w wyniku.
Radiolog opisuję to co ma zbadać, a nie wszystko po kolei. Gdyby tak było opis badania trwał by godzinę, a wynik miałby kilka stron. Ja miałem MRI całego kręgosłupa w celu wykluczenia zmian demielinizacyjnych, o widocznej dyskopatii nikt nic nie wspomniał. Podejrzewam, że w przypadku TK jamy brzusznej byłoby tak samo.


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 25-12-2020

Nie, nie tk robiłam z powodu trzustki (, zawyzone enzymy) ale poprostu widać tam rdzen przy okazji, co prawda tylko duże zmiany. Zresztą wiadomo ze jest to niemiarodajne. Zresztą... Podziwiam was za siłę. Ja z moimi objawami, przegrywam a nie mam nic stwierdzone (i oby tak zostało bo miałam już wystarczająco ciężko). Wiem ze gdybym dostała diagnozę nie znioslabym tego psychicznie.

(25-12-2020, 23:09)yasmina napisał(a): Bardzo Ci współczuję, trudno żyć w ciągłym strachu. Jednak napadowe ziewanie czy odrealnienie nie jest raczej spowodowane sm. Po lekach także może wystąpić senność. Powiem Ci tak - od wielu lat leczę się na depresję z atakami paniki. Nie wiedziałam co mam zrobić z kotletem schabowym, nie potrafiłam ugotować wody w czajniku, płakałam bez powodu, bałam się wyjść z domu, wszystko mnie bolało. Odwiedziłam wszystkich możliwych lekarzy, zrobiłam multum badań - wszyscy uważali mnie za symulantkę. Aż wreszcie trafiłam do odpowiedniego psychiatry, który przywrócił mnie do życia. Ale to nie tylko zasługa lekarza, ale także moja. I tak samo Ty, musisz walczyć, walczyć o swoją rodzinę, masz dziecko. Pomyśl o Was, o Waszej przyszłości. Skąd jesteś? Może mogę pomóc. Trzymaj się Serce
 Yasmina z chęcią porozmawiam. Przerasta mnie to. Skacze mi głowa od mioklonii, fascykulacje, mrowienia i osłabienie rąk też mnie morduje psychicznie i fizycznie.


RE: Plaki rezonans - yasmina - 25-12-2020

Skrzat i tu się mylisz, bo jest tak, jak napisała Monika - przy okazji MRI odcinka lędźwiowego opisano zmianę ginekologiczną.
Patrahime - jak będziesz chciała pogadać pisz na priv.


RE: Plaki rezonans - skrzat100 - 25-12-2020

(25-12-2020, 23:43)yasmina napisał(a): Skrzat i tu się mylisz, bo jest tak, jak napisała Monika - przy okazji MRI odcinka lędźwiowego opisano zmianę ginekologiczną.
Patrahime - jak będziesz chciała pogadać pisz na priv.
Gdzie jama brzuszna, a gdzie odcinek piersiowy kręgosłupa.


RE: Plaki rezonans - JMonika79 - 26-12-2020

(25-12-2020, 23:45)skrzat100 napisał(a):
(25-12-2020, 23:43)yasmina napisał(a): Skrzat i tu się mylisz, bo jest tak, jak napisała Monika - przy okazji MRI odcinka lędźwiowego opisano zmianę ginekologiczną.
Patrahime - jak będziesz chciała pogadać pisz na priv.
Gdzie jama brzuszna, a gdzie odcinek piersiowy kręgosłupa.

Ale yasmina pisze o odcinku lędzwiowym więc jak najbardziej jama brzuszna będzie widoczna. Moze tu duzo zależy od checi osoby opisującej wyniki. Ja podczas ostatniego badania u ginekologa mialam tez usg dowcipne. Lekarka zbadała rowniez pęcherz chociaz wcale nie musiala tak naprawdę. Zresztą nawet o pecherzu nie rozmawiałyśmy. Pozdrawiam


RE: Plaki rezonans - skrzat100 - 26-12-2020

(26-12-2020, 00:01)JMonika79 napisał(a):
(25-12-2020, 23:45)skrzat100 napisał(a):
(25-12-2020, 23:43)yasmina napisał(a): Skrzat i tu się mylisz, bo jest tak, jak napisała Monika - przy okazji MRI odcinka lędźwiowego opisano zmianę ginekologiczną.
Patrahime - jak będziesz chciała pogadać pisz na priv.
Gdzie jama brzuszna, a gdzie odcinek piersiowy kręgosłupa.

Ale yasmina pisze o odcinku lędzwiowym więc jak najbardziej jama brzuszna będzie widoczna. Moze tu duzo zależy od checi osoby opisującej wyniki. Ja podczas ostatniego badania u ginekologa mialam tez usg dowcipne. Lekarka zbadała rowniez pęcherz chociaz wcale nie musiala tak naprawdę.  Zresztą nawet o pecherzu nie rozmawiałyśmy. Pozdrawiam
Mnie bardziej o to chodziło- "Dziękuję [Obrazek: smile.gif] przypomniałam sobie ze mialam Tk jamy brzusznej w którym widać ten piersiowy, wiem ze pokazałoby tylko duże zmiany, ale zawsze to coś, nic tam niema" Moim skromnym zdaniem mylicie się jeśli myślicie, że technik radiolog wykonując TK jamy brzusznej w celu wykluczenia zmian trzustki, robi też odc. piersiowy kręgosłupa np. na poziomie T1.


RE: Plaki rezonans - JMonika79 - 26-12-2020

Tak Skrzat, tu tez masz rację, ja sie odnioslam od postu yasminy, czy podaczas tk trzuski widac odcinek piersiowy rdzenia kręgowego tego nie wiem.


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 27-12-2020

Czy to prawda ze sm zaczynające sie w kręgosłupie jest gorsze niz to w mózgu?


RE: Plaki rezonans - Bubka - 28-12-2020

Dziewczyno!! Proszę Cię weź się ogarnij i daj sobie spokój z tym sm.


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 06-01-2021

Rodzice się uparli abym zrobiła te mri, szyjny + piersiowy. Nie podano mi podczas badania kontrastu. Co mnie trochę cieszy. Ale znajomy (który sam choruje) nastraszył mnie ze 1,5 teslowy mógł nie wychwycić. (chociaż jemu pierwsze zmiany wyszły na tk) .. Po 6 latach? Serio? Miałabym jakieś mikroskopijne zmiany niewidoczne w standardzie? To już chyba przesada, techniczka wstępnie kiwnela że raczej jest wszystko ok. Ale wiadomo mam czekać..