Forum Chorych na stwardnienie rozsiane
Plaki rezonans - Wersja do druku

+- Forum Chorych na stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum)
+-- Dział: Czy to stwardnienie rozsiane (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-6.html)
+--- Dział: Czy moje objawy świadczą o stwardnieniu rozsianym? (https://www.stwardnienierozsiane.info/forum/forum-17.html)
+--- Wątek: Plaki rezonans (/thread-2748.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Plaki rezonans - skrzat100 - 07-01-2021

(06-01-2021, 20:52)Patrahime napisał(a): Rodzice się uparli abym zrobiła te mri, szyjny + piersiowy.  Nie podano mi podczas badania kontrastu. Co mnie trochę cieszy. Ale znajomy (który sam choruje) nastraszył mnie ze 1,5 teslowy mógł nie wychwycić. (chociaż jemu pierwsze zmiany wyszły na tk) .. Po 6 latach? Serio?  Miałabym jakieś mikroskopijne zmiany niewidoczne w standardzie?  To już chyba przesada, techniczka wstępnie kiwnela że raczej jest wszystko ok. Ale wiadomo mam czekać..
Myślę, że znajomy ma racje powinnaś robić co miesiąc MRI 3 teslowy całego ciała. Pozdrawiam


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 07-01-2021

Nie nie powinnam... Ale pytam
Bo nie wiem po co mnie nastraszył


RE: Plaki rezonans - skrzat100 - 07-01-2021

(07-01-2021, 13:57)Patrahime napisał(a): Nie nie powinnam... Ale pytam
Bo nie wiem po co mnie nastraszył
Powinnaś... bo niby jak inaczej chcesz dopaść te ukryte SM? Teraz tak serio- z jednej strony twierdzisz, że wykluczasz zmiany demielinizacyjne bo miałaś tk jamy brzusznej, z drugiej że MRI 1.5 jest za słabe i tych zmian nie było widać. Naprawdę te Twoje teorie to czyste szaleństwo, i jeśli tego nie widzisz to tutaj jest problem.


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 07-01-2021

Jeny. Nie. To nie moje teorie... Ja już głupieje. Wiem że tk nie wyklucza tylko mri, to było durne. Poprostu ludzie nie straszą i już nie wiem co zrobić.


RE: Plaki rezonans - skrzat100 - 07-01-2021

(07-01-2021, 17:09)Patrahime napisał(a): Jeny. Nie. To nie moje teorie... Ja już głupieje. Wiem że tk nie wyklucza tylko mri, to było durne. Poprostu ludzie nie straszą i już nie wiem co zrobić.
Recepta jest bardzo prosta. Przestań myśleć o stwardnieniu bo go po prostu nie masz.


RE: Plaki rezonans - JMonika79 - 07-01-2021

Rany, wmówisz sobie i wykraczesz te chorobę bez wzgledu na wyniki badań i opinie lekarzy. A od takich znajomych co wkręcają i mącą Ci jeszcze bardziej to radzę trzymać się z daleka. Obojętnie co powiemy Ty już jesteś w tej swojej paranoi nie do zatrzymania. Takie perpetum mobile.


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 07-01-2021

Czekam na wynik. Bo się tak czuję fatalnie. Jakbym miała stan zapalny całego organizmu.


RE: Plaki rezonans - Joanna - 07-01-2021

(07-01-2021, 19:07)Patrahime napisał(a): Czekam na wynik. Bo się tak czuję fatalnie. Jakbym miała stan zapalny całego organizmu.

Patrahime ....czytam i Mi ręce opadają.... czy Ty naprawdę chcesz być na siłę chora ? 

Masz dobre wyniki badań.....nic.... ale to nic nie świadczy o SM ....
A to co czujesz....,  to najprawdopodobniej nerwy, które potrafią wywolac naprawdę wiele objawów.....więc naprawdę nie warto myśleć tyle o chorobach ...a tym bardziej o SM !

A rezonans 1.5 Tesla, pokaże nawet malutkie zmiany, mi pokazał nawet 1 milimetrowe,  także nie wiem czemu nastraszyl Cię ten kolega ....

Myślę, że możesz spać spokojnie Uśmiech i życzę Ci przede wszystkim spokoju ducha Uśmiech


RE: Plaki rezonans - yasmina - 07-01-2021

Patrahime, rozmawiałyśmy trochę, poczytaj jeszcze raz co Ci napisałam. Ponad to, bez względu na to czy masz czy nie masz, nie patrz jak kiwała głową techniczka, bo ona nie ma prawa cokolwiek sugerować. Nie słuchaj znajomych, którzy nie są fachowcami. Jesteś młodą kobietą i tu ...trochę szczerości - przewrażliwioną na swoim punkcie do granic absurdu. Jak Ty możesz tak żyć? Jak funkcjonujesz na co dzień? Przypuszczam, że nie rozumiesz jednej rzeczy - my wszyscy jesteśmy chorzy, MAMY SM - rozumiesz? i musimy z tym żyć. I nagle stykamy się z osobą, która sama sobie wmawia tę chorobę - to jest przerażające. Zadajesz pytania, odpowiadamy, radzimy, a Ty w kółko swoje. Powtarzam po raz kolejny - skonsultuj się z dobrym psychiatrą, bo to już zakrawa na paranoję i hipochondrię.


RE: Plaki rezonans - Patrahime - 08-01-2021

Przepraszam. Ja już jestem naćpana lekami SsRi.. Raz w tygodniu psychoterapia, leczę tężyczke i szukam jej przyczyn.. Jestem zmęczona. Co do przewrażliwienia w wieku 19 lat przeszłam nowotwór piersi. Brałam chemię w tabletkach. Pisałam maturę z Polskiego (prezentacja) i zygalam na klawiaturę. Byłam twarda. Ale wtedy wiedziałam że jest szansa aby nie wycięli mi piersi, że będę żyć i nie mialam rodziny. Już trochę przeszłam, zawsze byłam udawanie silna.. Teraz z tym co się że mną dzieje.. Pękłam