Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie!Czas najwyższy dołączyć.SM za granicą.
#14
(10-09-2019, 06:53)Anka napisał(a): Cześć!
Musisz wziasc pod uwagę ze Tec zaczyna działać- ze tak to napisze- po 3-4
Wiec bedzie trzeba poczekac
Z jednej strony zgadzam sie z Klaudia odnosnie wyprobowani najpierw lekow z 1 linii
Z drugiej- WorkBork kiedys pisal ze podzial lekow na linie jest bez sensu, warto brac od razu z drugiej bo sa skuteczniejsze itp
Ja osobiscie z racji tego ze mamy w Pl wprowadzony podzial na linie tez wole brac Tecfidere niz dazyc do drugiej linii
Choc osobiscie uwazam ze gdyby nie zostal wprowadzony nigdy podzial wiekszosc z nas wolalaby leki wlasnie z drugiej linii- moja opinia
Narazie jestes na poczatku leczenia wiec musisz zobaczyc jak reagujesz na lek, jak wyjda kontrolne badania krwi i moczu itp
Natomiast warto pytac lekarza zawsze o to czemu chce zmienic lek, o skutki uboczne itp

Cześć.Rzeczywiście lekarka powiedziała, że wypadałoby najpierw przetestować lżejszą artylerię.Poinformowała mnie o Tysabri (1x miesiąc)i Ocrevus (2 x na rok).Kusząca perspektywa raz w miesiącu czy 2 razy  w roku się pomęczyć, ale czytając o skutkach ubocznych hmm chyba się na to zdecyduję jak będzie już naprawdę źle co mam oczywiście nadzieję się nie zdarzy.A Ty wzięłabyś jeden z leków 2-iej linii? Tutaj nie badają moczu tylko krew, tak samo nie pobrali mi płynu mózgowo-rdzeniowego. Hmm co kraj to obyczaj.Nie wiem czy jest taki wątek czy mogę tutaj o tym pisać o wpływie stresu i ciepła na chorobę.Otóż ciepło nie powoduje u mnie osłabienia wręcz przeciwnie, cierpię kiedy jest zimno.Może jednak mam unikać opalania i przegrzewania się bo wbrew pozorom sama siebie krzywdzę Huh
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Witajcie!Czas najwyższy dołączyć.SM za granicą. - przez Safija - 10-09-2019, 20:40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości