Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;(
#1
Pytanie 
Na początek witam Was wszystkich serdeczne.

Błagam Was bardzo o opinię, przez ostatnie ponad pół roku przepłakałam wiele nocy.
Wiem, że z pozoru zwykli ludzie mają w pewnych dziedzinach niejednokrotnie większą wiedzę aniżeli lekarze.

W ubiegłym roku zachorowałam na mononukleoze zakaźną (czerwiec). Objawy były bardzo delikatne jak na mononukleoze, dlatego żaden lekarz nie potrafił mnie zdiagnozować. Jednak po długiej, internetowj lekturze postanowiłam zrobić test na mono, wyszedł dodatni.

Ok. trzy tygodnie po całkowitym ustaniu objawów mononukleozy nagle pojawiło się u mnie mrowienie stopy (towarzyszące mi stale do dziś).
Mrowienie nie mijało trafiłam do szpitala, zrobiono mi morfologie, tomografie głowy, zalecono łykać komplet witamin z grupy B i wypuszczono mnie do domu.

Miały dni, tygodnie. Mrowienie towarzyszyło mi ciągle. Trochę zanika, kiedy leżę. Po ponad miesiącu od pierwszych objawów poszłam prywatnie do rzekomo najlepszego naurologa w okolicy. Do tego czasu już naczytałam się o SM. Rozpłakałam się w gabinecie. Lekarz nakrzyczał na mnie, że wmawiam sobie tak poważną chorobę, ponieważ nie mam żadnych widocznych objawów neurologicznych (ani też odruchu babińskiego), po czym dodał, że "nie może wykluczyć zmian w mózgu" i dał skierowanie na rezonans magnetyczny mózgu ("podejrzenie demielenizacji").

Poczekałam kolejny miesiąc. Poczytałam, że zmiany mogą być nie tylko w mózgu, ale i w kręgosłupie. Poszłam na rezonans z kontrastem -
odcinek lędźwiowy + głowa. Rezonans nic nie wykazał, poza zmianami zwyrodnieniowmi w odcinku lędźwiowym. Brak konfliktu z nerwami.
Głupia ja, bo przecież zmiany (w wypadku stóp) mogą być też w odcinku KRZYŻOWYM Smutny  ale jakoś zupełnie o tym zapomniałam. Po tej diagnozie zaczęłam żyć myślą, że nie mam sm i że to co mi dolega na pewno samo przejdzie. Porzuciłam dietę, zaczęłam cieszyć się każdym dniem życia...aż do momentu...

...gdy 2 tygodnie temu zupełnie bez powodu zaczęła mnie boleć druga stopa. Zbagatelizowałam to, ale kilka dni później doszło potworne mrowienie, takie samo jak w tej drugiej stopie... minęło pół roku od pierwszych objawów drętwienia w lewej stopie...teraz obie stopy mam strasznie zdrętwiałe... jestem załamana.

Czyżbym zrobiła niewystarczające badania? Czy to wszystko mogło mieć swoje źródło w odcinku krzyżowym, który pominęłam? Smutny
Czy ktoś z Was miał podobną sytuację? Co zrobić? Ponowić wszystkie rezonanse plus pominięty odcinek? Czy tylko krzyżowy?
Błagam o każdą opinię, bo jestem załamana ;(

Jeśli dotarłeś do końca tego wpisu - dziękuję.

Ps. Dodam, że rezonans wykonywałam urządzeniem o indukcji 3 tesli, czyli takim najdokładniejszym dostępnym sprzętem.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez bety - 04-02-2020, 03:04
RE: OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez Anka - 04-02-2020, 06:14
RE: OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez bety - 04-02-2020, 23:50
OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez hela - 04-02-2020, 09:39
RE: OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez agica - 04-02-2020, 10:44
RE: OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez belanna - 04-02-2020, 11:13
OGROMNA prośba!! Czy to SM? ;( - przez hela - 05-02-2020, 06:37

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości