Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Witajcie!Czas najwyższy dołączyć.SM za granicą.
#18
(10-09-2019, 21:18)Safija napisał(a):
(10-09-2019, 21:01)Agabujno napisał(a): Hej ...
Miesiac temu moj partner mial zapalenie nerwu wzrokowego ..po skanie ...rezonansie ...I jeszcze paru badaniach okazalo sie ze to SM. Licze zmiany w mozgu .
Od 1.5 tyg aubagio .
Lekarz a mieszkamy w belgi
Zakalal - b.cieplych kompieli
Opalania
Przebywania w pelnym sloncu ..
I ma sie nie przegrzewac -  
Auto z klima .

Hej hej.U mnie też się zaczęło od zapalenia nerwu.Ja nadaję z Holandii ciekawa jestem jak jest w Belgii w tych sprawach.Jaką pracę wykonywał Twój partner jeśli można spytać? Słyszałam o dziewczynie,która tu zachorowała nie zdążyłam z nią pogadać bo gdzieś zniknęła dopiero później mi o tym powiedzieli. Zaczynam się zastanawiać poważnie czy gdybym nie wyjechała z Polski nie zachorowałabym.Bodajże na kanale Pod Mikroskopem na yt pan opowiadał, że skłonność do sm mamy w sobie tylko coś je aktywuje.W moim przypadku podejrzewam, że była  to chemia, temperatury jak w saunie, stres i przemęczenie ( zaiwaniałam wtedy po 11h dziennie)
A co do zaleceń to od początku o tym słyszę na każdym kroku tylko tak jak mówiłam, mnie ciepło nie osłabia tylko chłód.To się może oczywiście zmienić.
Hej ..moj parter jest elektrykiem ( pracuje caly czas ) jak narazie nic sie nie zmienilo .
Co do stresu I przemeczenia - masz racje pewnie aktywuje on chorobe ..Ale z drugiej strony wczesniej wykryre SM  to wieksza szansa na lepsze zycie ...tak nam powiedzial doctor...
W belgi jest dostep do wszystkich lekow jakie sa tylko na swiecie. 
W ciagu 5 godz byla postawiona diagnoza - okulista..skan ..rezonas z kontrastem...pobrali plyn ..
A po 4 tyg leki .zaczelismy od aubagio - poniewaz w be tego wymaga ubezpieczyciel ze trzeba zaczac od slabszych...Ale w grudniu ma kolejny rezonas-jezeli wyjdzie oki to zost.przy tym leku jezeli nie to zmian .
Co miesiac ma badania krwi - chodzi o watrobe .
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Witajcie!Czas najwyższy dołączyć.SM za granicą. - przez Agabujno - 11-09-2019, 08:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości