Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mammografia czy usg piersi
#1
Jak w temacie. Pytanie kieruję głównie do kobiet po 40 roku życia.

Poza tym jak często chodzicie na badanie do ginekologa>
Odpowiedz
#2
Każde badanie wykrywa inny rodzaj guza. Ostatnio miałam robione jedno i drugie. Pytałam gina, co jest dokładniejsze i mi ospowiedzial, ze nic, bo kazde z badań bada inaczej. W sumie to jeszcze mam do mammografi dwa lata, ale dostałam skierowanie i zrobiłam, co trzeba.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#3
Do ginekologa chodzę raz do roku na podstawowe badania jak masz inną grupę niż pierwszą to co pół roku. Na mammografii jeszcze nie byłam ani USG pewnie pójdę jak tylko nadarzy się okazja.
Odpowiedz
#4
to sa różne badania i jedno drugiego nei zastąpi i nie ma też, że któreś jest lepsze. Trzeba robić obydwa. Do gina raz na rok najrzadziej (najlepiej raz na pół roku) i raz na rok cytologia.

Ogólnie najlepiej będzie porozmawiać z lekarzem ginekologiem i ten powinien doradzić jakie badania wykonać https://ginekolog-rzeszow.pl/ Daję tutaj namiar na gabinet ginekologiczny w Rzeszowie.
Odpowiedz
#5
Cytologia raz na 2-3 lata. Tak mi ostatnio powiedział ginekolog
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#6
Ja robie co roku. Gin jest baaaardzo ostrozny i dmucha na zimne, zwłaszcza, że własnej zony nie udało mu się uratować. Zmarla na raka piersi. Taki hihot losu. Ona byla radiologiem. 49 lat i do piachu.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#7
Ginekolog mi przysyła Bubka przypomnienie że minął rok i na badania tzn cytologie trzeba się zgłosić jak mi wyszła 2 grupa to chodziłam co pół roku

Jak mówi Akinom jak cokolwiek się dzieje to lepiej dmuchać na....
Odpowiedz
#8
Wizyty u gina 2 razy w roku/ze względu na czas pomenopauzalny/ i obowiązkowo cytologia, pomimo że zawsze wychodzi mi jedynka. Oprócz tego robię badanie/z krwi/ na markery nowotworowe jajnika.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości