Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukuję tecfidery
#1
Hejo. Po ostatniej wizycie u lekarza padła decyzja zmiany leku z tecfidery na inny ( jesteśmy w trakcie podjęcia decyzji pomiędzy kesimpta i zaposia) niestety mój aktualny lek kończy mi się w tą niedzielę a co do nowego to muszę jeszcze poczekać bo lekarz jest na urlopie. W związku z tym mam do was pytanie i prośbę czy ktoś was ma odstąpić chociaż listek tecfidery?. Niby można robić przerwę między jednym a drugim ale się boje, bo chociaż wiem że tec na mnie nie działa tak jak powinna to chociaż jakiś to lek...
Chyba że ktoś miał taką podobna przerwę i nic się nie działo? Jak myślicie?
Odpowiedz
#2
Agula123, rozumiem Cię. To taki strach pozostania bez leczenia. Jakiegokolwiek.. Też się martwiłam.
U mnie wyglądało to tak. Na początku września trafiłam do szpitala z rzutem. Wtedy przestałam brać tecfiderę. W szpitalu 5 dni Solumedrol i do domu.  Jakoś tak dziwnie czułam się bez leczenia. Zapadła decyzja o zmianie leku, a pierwszą Kesimptę miałam 25 pazdziernika. W przebiegu mojej choroby niczego ta 1.5 miesieczna przerwa nie zmienilaUśmiech
Ściskam mocno Przytulanie
Odpowiedz
#3
(19-03-2024, 20:49)Olaa napisał(a): Agula123, rozumiem Cię. To taki strach pozostania bez leczenia. Jakiegokolwiek.. Też się martwiłam.
U mnie wyglądało to tak. Na początku września trafiłam do szpitala z rzutem. Wtedy przestałam brać tecfiderę. W szpitalu 5 dni Solumedrol i do domu.  Jakoś tak dziwnie czułam się bez leczenia. Zapadła decyzja o zmianie leku, a pierwszą Kesimptę miałam 25 pazdziernika. W przebiegu mojej choroby niczego ta 1.5 miesieczna przerwa nie zmienilaUśmiech
Ściskam mocno Przytulanie

Dziękuję za szybką odpowiedź  Oczko
A jak się czujesz na tym leku?
Jesteś zadowolona?
Odpowiedz
#4
Ja miałem miesiąc przerwy na wypłukanie Aubagio i przejście na Kesimptę. Też nic mi się nie działo.
Odpowiedz
#5
[quote pid="57022" dateline="1710884280"]
(19-03-2024, 20:59)Agula123 napisał(a): A jak się czujesz na tym leku?
Jesteś zadowolona?

Jest w porządku. Czuję się dobrze, jestem zadowolona. MarcinS też miał krótką przerwę w leczeniu po Aubagio pewnie nie tylko on. Też nic strasznego się nie zadziało. 
Do kiedy trzeba podjąć decyzję?
[/quote]
Odpowiedz
#6
Kiedyś spotkałam takiego mężczyznę w szpitalu, ale był też w programie. Opowiadał, że kiedyś sobie zrobiła przerwę od brania leków na jakiś czas (chyba to były 3 miesiące- ale nie pamiętam dokładnie) i mówił, że nic mu się nie działo.

Także wydaję mi się, że gdyby u Ciebie miało coś się wydarzyć przez tą przerwę to lekarz tego by tak nie zostawił.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#7
(19-03-2024, 23:38)Olaa napisał(a): [quote pid="57022" dateline="1710884280"]
(19-03-2024, 20:59)Agula123 napisał(a): A jak się czujesz na tym leku?
Jesteś zadowolona?

Jest w porządku. Czuję się dobrze, jestem zadowolona. MarcinS też miał krótką przerwę w leczeniu po Aubagio pewnie nie tylko on. Też nic strasznego się nie zadziało. 
Do kiedy trzeba podjąć decyzję?

[/quote]
Mam czekać aż lekarz wróci z urlopu, potem będzie decyzja jaki lek. Badania mam już zrobione i wszystko jest ok. Teraz czekam. Jakoś pod koniec przyszłego tygodnia ten główny lekarz, który decyduję wraca do pracy
Odpowiedz
#8
Agula, mnie kazali oddać w szpitalu resztę Tecfidery, która mi została. Miałam ogólnie dwa dni przerwy między ostatnia tabletka, a pierwsza dawka Kesimpte, tyle kazali mi zrobić tej przerwy.
Pytałaś w szpitalu, czy nie mają jakichś zapasów na lewo, żeby Ci dać?
Odpowiedz
#9
(20-03-2024, 18:14)Iris napisał(a): Agula, mnie kazali oddać w szpitalu resztę Tecfidery, która mi została. Miałam ogólnie dwa dni przerwy między ostatnia tabletka, a pierwsza dawka Kesimpte, tyle kazali mi zrobić tej przerwy.
Pytałaś w szpitalu, czy nie mają jakichś zapasów na lewo, żeby Ci dać?

Pytałam i niestety nie Smutny. Trudno nic nie zrobię. Będę cierpliwie czekać
Odpowiedz
#10
Agula123 napisałam do Ciebie wiadomość prywatną w sprawie Tec Uśmiech
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości