Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Betaferon
#31
To jest depresja, dzięki betaferonowi od 7 lat jestem na antydepresantach.

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#32
(18-02-2018, 10:33)Aisa211 napisał(a): To jest depresja, dzięki betaferonowi od 7 lat jestem na antydepresantach.

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka

Aisa chcesz mi powiedzieć, że to jednak skutek uboczny betaferonu? I neuro nie zmienił ci leczenia?
Odpowiedz
#33
Ja zaczynając leczenie nie dostałam interferonu właśnie ze względu na depresję. Powiedzieli mi że interferon ją pogłębi.
Odpowiedz
#34
(18-02-2018, 11:15)klaudia26 napisał(a): Ja zaczynając leczenie nie dostałam interferonu właśnie ze względu na depresję. Powiedzieli mi że interferon ją pogłębi.

Ja mam diagnoze postawiona we wrzesniu 2017 i od poczatku jestem na Betaferonie. Jak juz uporalam sie ze zloscia i dyskomfortem tobienia co 2 dzien iniekcj( maloplytkowowsc powoduje u mnie duze bordowe slady, na udach pojawily sie wenektazje, no i standardowe skutki uboczne tez) to teraz co depresja? Ja zglosze to neuro ale cholera nie wiem jaka on podejmie decyzje co z tym zrobić. Czy nie jest za wczensie na ewentualna zmiane leku? Czy mozna w ogole zmienic?
Odpowiedz
#35
Depresja jest (może być) skutkiem ubocznym leczenie interferonem. Dość częstym, niestety.

Teoretycznie przy wystąpieniu uciążliwych skutków ubocznych można zmienić leczenie niezależnie od tego ile trwa (nawet jeśli nie minął rok). I niektórzy neurolodzy faktycznie to robią, inni starają się najpierw próbować leczyć objawowo skutki uboczne. W przypadku gdy jest to depresja - zalecają konsultację psychiatryczną i leczenie farmakologiczne. A przynajmniej podjęcie takiej próby. Zwłaszcza jeśli poza tym leczenie (w tym przypadku interferonem, ale to dotyczy wszystkich leków) u danej osoby jest skuteczne, a wiadomo - priorytetem jest spowolnienie SM. Nigdy nie wiadomo czy inny lek będzie równie dobrze działał na danego pacjenta. W przypadku leczenia trwającego krócej niż rok - trudno ocenić skuteczność leczenia (chyba, że kolejne rzuty ewidentnie pokazują brak skuteczności). Dlatego wielu lekarzy stara się poczekać z decyzją chociaż do pierwszego kontrolnego rezonansu.

Niezależnie od tego, co zaleci neurolog - wydaje mi się, że warto żebyś skonsultowała się z psychiatrą.
Odpowiedz
#36
(18-02-2018, 12:36)Monika napisał(a): Depresja jest (może być) skutkiem ubocznym leczenie interferonem. Dość częstym, niestety.

Teoretycznie przy wystąpieniu uciążliwych skutków ubocznych można zmienić leczenie niezależnie od tego ile trwa (nawet jeśli nie minął rok).  I niektórzy neurolodzy faktycznie to robią, inni starają się najpierw próbować leczyć objawowo skutki uboczne. W przypadku gdy jest to depresja - zalecają konsultację psychiatryczną i leczenie farmakologiczne. A przynajmniej podjęcie takiej próby. Zwłaszcza jeśli poza tym leczenie (w tym przypadku interferonem, ale to dotyczy wszystkich leków) u danej osoby jest skuteczne, a wiadomo - priorytetem jest spowolnienie SM. Nigdy nie wiadomo czy inny lek będzie równie dobrze działał na danego pacjenta. W przypadku leczenia trwającego krócej niż rok - trudno ocenić skuteczność leczenia (chyba, że kolejne rzuty ewidentnie pokazują brak skuteczności). Dlatego wielu lekarzy stara się poczekać z decyzją chociaż do pierwszego kontrolnego rezonansu.

Niezależnie od tego, co zaleci neurolog - wydaje mi się, że warto żebyś skonsultowała się z psychiatrą.

Dziekuje. Ja sie boje bo pewnie da prochy. Ja obecnie jestem na L4. Maz pracuje do pozna , do bardzo poznych godzin. Co sie przeklada na wyzsze zarobki. Mi znow zaraz sie konczy umowa i nie bedzie przedluzana.Boje sie ze bede musiala brac antydepresanty i bede zamulona. Wychowujemy 5 letniego autystyka i popoludniami tylko ja sie nim opiekuje. Mam na mysli jak odbiore go z przedszkola.Nie mozemy liczyc na babcie, ciocie itp. Stad moje obawy o leczenie u psychiatry. Juz dostalam leki na sen po ktorych nastepnego dnia nie kontaktowalam. Dopiero neurolog dobral mi takie zeby spac ale nie zaluczyc zgonu po leku i zeby jie oslabialy antykoncepcji hormonalnej. Nie mialam do tej pory rzutu. Rezonans to tak sierpień-wrzesien

troche sie zmartwilam. Z jednej strony nie chce zmieniac Betaferonu bo juz wiem jak sie czuje po iniekcjach. Z drugiej w ulotce jest napisane zeby odstawic jak pojawi sie depresja. Nie podejme sie leczenia antydepresantami. Bo ja z natury jestem pogodna osobom. Ok odkad postawili mi diagnoze mialam kilka gorszych dni. Ale to chyba normalne. Nawet zdrowe osoby maja gorsze dni. Mam strasznie mieszane uczucia.
Odpowiedz
#37
Ja co prawdza leczę się tec, ale widziałam co depresja potrafi zrobić z człowiekiem, myślę że warto oprócz rozmowy z neuro o zmianie leczenia skonsultować się również z psychiatrą, może poprze Cię w staraniu o zmianę leku, jesli neuro nie będzie chciała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#38
(18-02-2018, 13:10)hela napisał(a): Ja co prawdza leczę się tec, ale widziałam co depresja potrafi zrobić z człowiekiem, myślę że warto oprócz rozmowy z neuro o zmianie leczenia skonsultować się również z psychiatrą, może poprze Cię w staraniu o zmianę leku, jesli neuro nie będzie chciała?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Najpierw pogadam z neurologiem. Spytam jak on to widzi. Jak kaze isc do psychiatry to pojde. Ale nie zgodze sie na antydepresanty. Na noc moge brac ale za dnia nie chce. Moze neurolog mnie zaskoczy. Zawsze pyta o moj nastroj i czy mam stany depresyjne wiec jest swiadomy ze moga sie pojawic. Nie wiem juz
Odpowiedz
#39
(18-02-2018, 11:02)Anka napisał(a):
(18-02-2018, 10:33)Aisa211 napisał(a): To jest depresja, dzięki betaferonowi od 7 lat jestem na antydepresantach.

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka

Aisa chcesz mi powiedzieć, że to jednak skutek uboczny betaferonu? I neuro nie zmienił ci leczenia?
Neuro nie, ale przeniosłam się do innego szpitala i od 2 miesięcy jestem na Tecfiderze

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#40
(18-02-2018, 14:54)Aisa211 napisał(a):
(18-02-2018, 11:02)Anka napisał(a):
(18-02-2018, 10:33)Aisa211 napisał(a): To jest depresja, dzięki betaferonowi od 7 lat jestem na antydepresantach.

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka

Aisa chcesz mi powiedzieć, że to jednak skutek uboczny betaferonu? I neuro nie zmienił ci leczenia?
Neuro nie, ale przeniosłam się do innego szpitala i od 2 miesięcy jestem na Tecfiderze

Wysłane z mojego G3421 przy użyciu Tapatalka
Jak sie po Tecfiderze czujesz?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości