Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Revimyelin
#51
Konkretnie powiedz mi jakie bierzesz leki i jakie badania analizowalas na podstawie ktorych podjelas decyzje o leczeniu?W czym obrazam?Napisalem Ci absolutnie wszystko na temat leczenia podajac neurologa ktory leczy od lat i prowadzil badania kliniczne ,podalem Ci adres lekarza w Polsce ktorzy leczy ta metoda i jest certyfikowany przez Coimbre,napisalem Ci rowniez o rezonansie i jaki maja wplyw zmiany demielinizacyjne na sprawnosc ,napisalem Ci ze zrobie kolejny rezonans za jakis czas zeby to mialo sens napisalem Ci o tym jak ulegl moj stan poprawie .Nie wiem co Ci jeszcze moge napisac .Aha napisalem rowniez jakie badanie jest istotne przy takich dawkach D3.
Odpowiedz
#52
(25-04-2019, 21:30)Tomasz napisał(a):
(25-04-2019, 21:04)Anka napisał(a): Hela- dziękuję!
Niestety mi na białym tle tekst bez akapitów się zlewa i oczy się szybko męczą.

Ogólnie jestem zdania, że każdy ma prawo wybrać drogę leczenia.
Tomasz wybrał taką a nie inną.

Wszystko ok, ale ja nie czuję się komfortowo w sytuacji jak ktoś neguje leczenie lekami z programu i uważa że większe korzyści są ze suplementacji.

Kurde, kiedyś był słaby dostęp ogólnie do leków w PL, teraz są refundowane, można się leczyc w dowolnym miejscu w kraju.

Jest mnostwo osob z dlugim stazem z sm ktorzy by oddali duzo zeby moc kilkanascie lat temu rozpoczac leczenie a mimo wszystko zawsze znajdzie sie ktos kto bedzie widzial w tych naszych mega chemicznych lekach samo zło.
My wiemy przeciez ze te leki to syf ale nam pomaga, spowalnia chorobe.

Fajnie by bylo lykac zalki na sm, bez skutkow ubocznych no ale super ze jest jakis postep w medycynie i cos sie rusza z leczeniem sm.
Coraz wiecej osob chorych, nawet male dzieci i ja wierze ze te dzieciaki jak juz dorosna dostana lek ktory zatrzyma sm a nie tylko spowolni.

Jakie zlo?Fakty przytaczam a wy wierzycie lekarzom  nawet nie czytajac wynikow badan leku ktory bierzecie.To jest tragiczne po prostu.Nie wiecie nawet jak je znalesc .Nie poprosicie lekarza zeby je Wam przedstawil.Nigdzie nie napisalem ze suplementacja jest lepsza.Ja ja wybralem i taka moja wola.I nie  suplementacje tylko lecznicze dawki witamin a to jest roznica.
A skad wiesz jakie mam relacje z moim neuro, jakie mu zadaje pytania.
Ogarnij sie.
Kazdy z nas stal przed wyborem czy zaczac sie leczyc w programie czy nie.
Kazdy potrafi sie zapytac lekarza o to co go intersuje.

Jak ktos nie chce i nie umie gadac z lekarzem to oczywiscie w ciemno bierze lek, ale nie rob z nas debili.
Tak wierzymy lekarzom, nie po to studiowali tyle lat i nadal sie doksztalcaja zeby im nie ufac.


Zawsze sie znajdzie lekarz z malym doswiadczeniem albo w ogole malo ogarniety i myslacy schematami.
Ale sa tez inteligentni lekarze ktorzy rozmawiaja sami z pacjentami.
Nie kazdy neurolog ma wystraczajaca wiedze z zakresu sm

Ale warto szukac lekarzy ktorzy pracuja w programach , doksztalcaja sie caly czas i maja aktulane wiadomosci o lekach.

Juz pisalam kiedy bylo slabo z lekami i chorzy ktorzy teraz maja ograniczeni ruchowe zaluja ze nie mogli skorzystac z leczenia.

Ale my glupki wsiowe wierzymy slepo lelarzom i sie trujemy prawda?

Tomasz, wybrales taka forme dzialania z sm i ok, ale caly czas ci tlumacze ze swoimi slowami mozesz nowo zdiagnozowanej osobie zrobic metlik w glowie.
Ktos to ledwo co otrzymal diagnoze stwierdzi ze w dupie ma leczenie.
Odpowiedz
#53
Nie wiem czego nie zrozumiałeś jak napisałam że ta rozmowa do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Może przeczytaj od początku, znajdź pytania na które nie odpowiedziałeś, ale już nie odpisuj, w kółko piszesz to samo tylko innymi słowami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#54
Malo mnie interesuja Twoje pytania do neuro.Sama piszesz ze jeden jest madry a drugi nie,chcesz linki do badan to swiadczy o tym ze nic o nich nie wiesz.Nie wiesz jak je znalesc,moglas sie spytac neuro zeby Ci dal namiary..No nie gniewaj sie na mnie ale smiem twierdzic ze nawet nie wiesz jak szukac.Podwazasz literature w ktorej w 2015 roku ujeto wyniki badan lekow ktore weszly do obrotu a sa w sprzedazy do dzisiaj.To myslisz ze sa nowsze dotyczace tych lekow ?Co roku ktos odswieza badania kliniczne ktore trwaja lata?Dla ciebie prawo wyboru i pokazanie zlych stron chemii to metlik i dlatego sie nie rozumiemy.Zeby wybrac to trzeba znac wszystkie za i przeciw a Ty niestety znasz tylko za i to od sprzedawcy .Nie wiem dlaczego sie obawiasz ze ktos nie skorzysta z chemii bo sie dowie ze nalezy samemu przeanalizowac dany lek .
Odpowiedz
#55
No i znów to samo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#56
Nie wiem czego nie zrozumiałeś jak napisałam że ta rozmowa do niczego konstruktywnego nie prowadzi. Może przeczytaj od początku, znajdź pytania na które nie odpowiedziałeś, ale już nie odpisuj, w kółko piszesz to samo tylko innymi słowami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Masz racje ze sciana sie nie beda kopal.Znajdz odpowiedzi a nie sugeruj zebym szukal pytan bo ja na wszystkie odpowiedzialem.Pozdrawiam.
Odpowiedz
#57
(25-04-2019, 22:11)Tomasz napisał(a): Malo mnie interesuja Twoje pytania do neuro.Sama piszesz ze jeden jest madry a drugi nie,chcesz linki do badan to swiadczy o tym ze nic o nich nie wiesz.Nie wiesz jak je znalesc,moglas sie spytac neuro zeby Ci dal namiary..No nie gniewaj sie na mnie ale smiem twierdzic ze  nawet nie wiesz jak szukac.Podwazasz literature w ktorej w 2015 roku ujeto wyniki badan lekow  ktore weszly do obrotu a sa w sprzedazy do dzisiaj.To myslisz ze sa nowsze dotyczace tych lekow ?Co roku ktos odswieza badania kliniczne ktore trwaja lata?Dla ciebie prawo wyboru i pokazanie zlych stron chemii to metlik i dlatego sie nie rozumiemy.Zeby wybrac to trzeba znac wszystkie za i przeciw a Ty niestety znasz tylko za i to od sprzedawcy .Nie wiem dlaczego sie obawiasz ze ktos nie skorzysta z chemii bo sie dowie ze nalezy samemu przeanalizowac dany lek .

To mnie czy do heli? Ja o link nie prosilam. Nie podwazam zadnej literatury.
Jest jedno wazne „ za”- spowolnienie choroby. Udowodnione spowolnienie.
Kazdy inaczej reaguje na lek nie kazdemu dany bedzie sluzyl.

Mi  neurolog wytlumaczyl czym jest sm, zaproponowal lek, wytlumaczyl jak dziala, jakie sa skutki uboczne itd.
Uprzedzil mnie ze po roku na kontrolnym mri wyjdzie czy lek dziala czy beda nowe zmiany.
Liczylam sie z tym ze moge brac lek ktory ma od cholery skurkow ubocznych i zostanie mi zmieniony bo w mri wyjda nowe zmiany albo bede miec rzut za rzutem.
Odpowiedz
#58
(25-04-2019, 22:32)Anka napisał(a):
(25-04-2019, 22:11)Tomasz napisał(a): Malo mnie interesuja Twoje pytania do neuro.Sama piszesz ze jeden jest madry a drugi nie,chcesz linki do badan to swiadczy o tym ze nic o nich nie wiesz.Nie wiesz jak je znalesc,moglas sie spytac neuro zeby Ci dal namiary..No nie gniewaj sie na mnie ale smiem twierdzic ze  nawet nie wiesz jak szukac.Podwazasz literature w ktorej w 2015 roku ujeto wyniki badan lekow  ktore weszly do obrotu a sa w sprzedazy do dzisiaj.To myslisz ze sa nowsze dotyczace tych lekow ?Co roku ktos odswieza badania kliniczne ktore trwaja lata?Dla ciebie prawo wyboru i pokazanie zlych stron chemii to metlik i dlatego sie nie rozumiemy.Zeby wybrac to trzeba znac wszystkie za i przeciw a Ty niestety znasz tylko za i to od sprzedawcy .Nie wiem dlaczego sie obawiasz ze ktos nie skorzysta z chemii bo sie dowie ze nalezy samemu przeanalizowac dany lek .

To mnie czy do heli? Ja o link nie prosilam. Nie podwazam zadnej literatury.
Jest jedno wazne „ za”- spowolnienie choroby. Udowodnione spowolnienie.
Kazdy inaczej reaguje na lek nie kazdemu dany bedzie sluzyl.

Mi  neurolog wytlumaczyl czym jest sm, zaproponowal lek, wytlumaczyl jak dziala, jakie sa skutki uboczne itd.
Uprzedzil mnie ze po roku na kontrolnym mri wyjdzie czy lek dziala czy beda nowe zmiany.
Liczylam sie z tym ze moge brac lek ktory ma od cholery skurkow ubocznych i zostanie mi zmieniony bo w mri wyjda nowe zmiany albo bede miec rzut za rzutem.
No i wszystko w temacie.Tez tak Aniu uwazam.
Odpowiedz
#59
Nie kłóćcie się. Po co te nerwy. Każdy ma prawo wyboru i każdy ma swój rozum.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#60
Wiem, że to strona producenta, ale chyba ma jakąś odpowiedzialność za treść:
https://www.tecfidera.com/en_us/home/abo...efits.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5700902/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości