Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy jest się czym martwić?
#21
Ja tu nie widzę zmian charakterystycznych dla sm.
Może coś się dzieje z nerwami, że odczuwasz takie objawy. A kiedy pierwsze objawy miałaś?
Odpowiedz
#22
Właściwie to moje objawy łączyła z kręgosłupem po drugim porodzie(1,5roku temu) zaczęły mi się sztywności stawów dziwne bóle w nogach i rękach w różnych miejscach które mijały same dretwialy mi też ręce w lutym zaczęłam pracę i ręce zaczęły mi już dretwiec coraz bardziej i to nie uatepowalo tak jak nogi zbadalam żyły ale były ok więc wysłali mnie do neurologa w maju miałem incydent z lewa noga bolało mnie kolano to kostka tak że przez 2 tyg utykalam na nogę po dłuższym chodzeniu przeszło samo. Do pracy badano mi wzrok i okazało się że mam krotkowzrocznosc. W sierpniu wizyta u neurologa powiedziałam o dretwienie i mówieniu w nogach i rękach badanie neurologiczne i skierowanie na mri ku mojemu zdziwieniu mózgu pod kątem zmian demielizacyjnych. Ogólnie jestem zmęczona ciągle wieczorem ledwo stoję na nogach bo mam wrażenie że nie mam w nich siły ciężko mi pisać bo ręce bardzo dretwieja. Wieczorem gorzej widzę jak wyjdę na ulicę to wszystko wydaje mi się takie nieestabilne ale tylko wieczorem i noca.dzis zaczęły mi dretwiec usta i język choć język już mniej ale usta mam jakbym sobie znieczulenie dentystyczne zaaplikowala takie odczucie. No ale mri czyste więc chyba trzeba szukać przyczyny gdzie indziej. Może to jednak ten kręgosłup
Odpowiedz
#23
Ciężki bój szukanie przyczyny.
Z mri neurolog też powinien wychwycić jakieś problemy z kręgosłupem, chyba że to niższy odcinek.
Ja miałam mri po 3 miesiącach pierwszych objawów, wtedy mówili że niby za wcześnie.
Może jeszcze jakieś niedobory albo zaburzenia z tarczycą, skoro takie zmęczenie. Krew też spróbuj przebadać od a do z
Odpowiedz
#24
(27-09-2019, 15:57)Kingutek2 napisał(a): Odebrałam wyniki i chyba dobre 
Opis badania 
Odcinek szyjny
Trsony odcinka szyjnego prawidlowe
Krążki miedzykregowe prawidłowe na poziomie c2-c3 bez istotnej protuzji krążka miedzykregowego
Na poziomach c3-c4, c-4-c5 c5-c6 szerokopasmowy portu ja krążka między kręgowego modeluje przednia ścianę worka oponowego i wraz ze zmianami wytworczymi lewego stawu miedzywyrostkowego przeweza lewy otwór miedzykregowe
Na poziomie c6-c7 szerokopasmowy portu ja krążka między kręgowego modeluje przednia ścianę worka oponowego
Rdzeń kręgów prawidlowy
Struktory miedzykregowe bez patologii 

Mozg
Układ komorowy nadnamiotowy nieposzerzony symetryczny nieprzemieszczony
Przestrzenie płynów przymozgowe nieposzerzony 
Intensywność sygnałów istaty białej i szarej prawidłowa 
Nie stwierdza się ograniczenia dyfuzji cząsteczek wody w sekwencji DWI i mapach ADC
Komora IV i wodociąg mózgu w granicach normy
Struktury tylnej jamy bez patologicznych sygnałów 
Nie stwierdza się patologiczne go wzmocnienia po podaniu kontrastu w obrębie mozgowia 
Wnioski 
Obraz mozgowia w wykonanym mr w granicach normy 

Czyli wszystko ok jak rozumiem?


Nie ma magicznego terminu „zmiany demielinizacyjne”Uśmiech jak chodzi o kręgosłup to neuro zinterpretuje co tam jest napisane,


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#25
A wtym pierwszym mri coś wyszło u Ciebie? Chciałbym mieć już ten etap zamknięty i nie musieć się martwić
Odpowiedz
#26
(27-09-2019, 18:49)Kingutek2 napisał(a): A wtym pierwszym mri coś wyszło u Ciebie? Chciałbym mieć już ten etap zamknięty i nie musieć się martwić

Dwie zmiany niedokrwienne, kilku lekarzy oglądało wynik i nie było wtedy mowy o sm.
Moja neurolog z programu i ta która mnie zdiagnozowała mówiła, że już wtedy było widać. 
To znaczy, że każdy inaczej interpretuje wynik i obraz

Rozumiem co przeżywasz
Odpowiedz
#27
Dlatego jest potrzebny lekarz który zna się na sm, nie każdy neuro ma kontakt z smowcamj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#28
No to jednak coś było widać dziękuję za pomoc jestem już spokojniejsza może to witaminy i ten kręgosłup. Czekam w takim razie że spokojem na poniedziałek i wizytę u neurologa.
Odpowiedz
#29
Wytrwałości, daj znać co powie
Odpowiedz
#30
Jasne na pewno się odezwę i jeszcze raz dziękuję
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości