Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Parastezje
#1
Witam serdecznie! 

Mam pytanie.
Czy parastezje na samym początku choroby można potraktować jako pierwszy rzut choroby czy raczej jest to objaw pojawiający się przewlekle w SM który trwa cały czas podczas choroby nie zależnie czy jesteśmy w remisji czy w zaostrzeniu  i  cz po prostu objaw towarzyszy w chorobie i nie można potraktować go jako rzut?

Czy wybrowanie w stopach bez drętwienia i mrowienia może być pierwsza z oznak SM?

Dodam że owe wibracje w stopach odczuwalne są tylko w pozycji siedzącej
Odpowiedz
#2
Hej,
u mnie parestezje są raczej dodatkiem do codziennego życia.
Odpowiedz
#3
Parestezje mogą być także związane z niedoborami albo tężyczką, niekoniecznie SM
__________________
Marki- polecane kotły gazowe czołowych firm
Odpowiedz
#4
(16-02-2021, 16:25)Garasuo napisał(a): Witam serdecznie! 

Mam pytanie.
Czy parastezje na samym początku choroby można potraktować jako pierwszy rzut choroby czy raczej jest to objaw pojawiający się przewlekle w SM który trwa cały czas podczas choroby nie zależnie czy jesteśmy w remisji czy w zaostrzeniu  i  cz po prostu objaw towarzyszy w chorobie i nie można potraktować go jako rzut?

Czy wybrowanie w stopach bez drętwienia i mrowienia może być pierwsza z oznak SM?

Dodam że owe wibracje w stopach odczuwalne są tylko w pozycji siedzącej
Tak, może być to pierwszym objawem SM. Proszę też mieć na uwadze, że może być to pierwszy objaw milionów powszechniejszych chorób i niedoborów, nawet tych niezwiązanych z układem nerwowym. Czemu Pan zamiast myśleć o np. tężyczce która dotyka coraz więcej osób pomyślał Pan od razu o SM? Szanse na to są praktycznie zerowe. Proszę odstawić stresujący niepotrzebnie człowieka internet i iść do neurologa który stwierdzi podejrzenie uszkodzeń OUN i w razie co skieruje dalej. Ja przez te portale "zdrowotne" wmówiłem sobie stwardnienie rozsiane i "zyskałem" parę stresujących tygodni wyjętych z życia + straciłem paręset złotych na diagnostykę. A objawy miałem o wiele mocniejsze niż Pan (drętwienie, upadki, paraliże, prądy w ciele, zaburzenia widzenia). A okazał się to efekt stresu i ww. tężyczki utajnionej. 
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
Odpowiedz
#5
Tak to prawda, tężyczka to podróba wielu chorób.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości