Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tecfidera a interakcje z innymi lekami
#1
Biorę tec od listopada, więc straszna świeżynka jestem. W ulotce tec jest napisane, że nie wolno niesteroidowych przeciwzapalnych tzn ibufenu czy paracetamolu. Moja neuro powiedziała, że wzięcie bubufenu pół godz. przed tec powoduje, że nie ma flasha. Co o tym sądzić w ulotce inaczej a lekarz inaczej?
Poza tym neuro powiedziała, że można w sumie leki bez recepty np. awimarin, cirrus. Nie wiem co z lekami z alkoholem (syropy).
Odpowiedz
#2
Jestem na tecfidera od sierpnia 2019. Na stałe przyjmuję jeszcze Elicea, Limetic i od 50 dni Pragiola [emoji6] a jak mnie bierze przeziębienie to łykami Ibuprom max [emoji16] dodatkowo szczepiłam się na Covid dwoma dawkami i na grypę, a przede mną jeszcze szczepienie na kleszczowe zapalenie mózgu. Także tak [emoji6]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Aaa dwie lampki wina [emoji485][emoji485] wpadły wczoraj zupełnie przypadkiem [emoji848][emoji16]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#3
Czy między zażyciem tec a innymi lekmi robisz jakiś odstęp? 
Ja niestety musiałam już coś wziąć na przeziębienie ale tak z godz. odstępem od tec.
Odpowiedz
#4
Tak, robię odstępy godzinne między lekami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
#5
Dziękuję. Uśmiech
Odpowiedz
#6
Przy Tecfiderze mi neuro mówił że ibuprofenu nie mogę brać a paracetamol już tak
Odpowiedz
#7
Mi też tak powiedzieli.
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#8
(02-01-2022, 20:07)Hamzy napisał(a): Przy Tecfiderze mi neuro mówił że ibuprofenu nie mogę brać a paracetamol już tak

Paracetamol to nie jest NLPZ Uśmiech Wiec można
Odpowiedz
#9
Strona do sprawdzania interakcji leków:

https://ktomalek.pl/l/interakcje/pomiedzy-lekami

nie tylko tec Uśmiech
może komuś nie przyda  Duży uśmiech
Odpowiedz
#10
Ibuprofen jak i i inne NLPZety obciążają nerki, robi to też tecfidera i stąd przeciwskazanie.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości