Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy to SM?
#1
Proszę Was o interpretację badania. Od kilku lat ciągle bóle głowy i oka. Ciągle najbardziej w nocy prądy w nogach. Miałam już 2rezonansy ostatni to taki:
Nadnamiotowo, okolokomorowo i głównie obwodowo podmiotowo obecnie dość liczne ok. 20 rozsiane , niewielkie do 9mm ognisk hiperintensywne w obrazach T2 -zaleznych , hiperintensywne w obrazach T1. Nie ulegające wzmocnieniu po kontraście. Głównie o charakterze zmian demielinizacyjnych i częściowo niespecyficznej naczyniopochodnej demielinizacji. Moją neurolog jest już po 70-tce. Nie zabardzo przejmuje się pacjentami. Proszę Was odp ??
Odpowiedz
#2
Cześć Zuzia. Od interpretacji wyników jest lekarz. Sama piszesz, że Twój neurolog nie za bardzo przejmuje się pacjentami to chyba czas najwyższy na zmianę. Jak dla mnie to podchodzi pod sm, ale ja lekarzem nie jestem.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
Dziękuję za wiadomość. Chyba faktycznie czas na zmianę lekarza. Czy może ktoś polecić lekarza dobrego z Rzeszowa? będę wdzięczna ?
Odpowiedz
#4
(28-03-2022, 15:40)Zuzia37 napisał(a): Dziękuję za wiadomość. Chyba faktycznie czas na zmianę lekarza. Czy może ktoś polecić lekarza dobrego z Rzeszowa? będę wdzięczna ?

Hej, też jestem z podkarpacia, i mam podobne objawy tzn min. te ciągłe prądy. Bylam u kilku neurologów i powiem Ci, ze tragedia z neurologami. Choć u mnie radiolog opisał zmiany demielizacyjne jako naczyniowe, więc wszyscy mnie olewają. Może Ty będziesz miała więcej szczęścia. Spróbuj do lek Iwona Rościszewska_Żukowska, przyjmuje w Palomed na Słowackiego w Rzeszowie, zajmuje się ona sm. Tel do rejestracji jaki znalazłam w necie 178641745. Odezwij się po ewentualnej wizycie u niej , jeżeli się zdecydujesz. Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
Dziękuję . Spróbuję się zapisać. Dam znać. ?
Odpowiedz
#6
(28-03-2022, 21:46)Zuzia37 napisał(a): Dziękuję . Spróbuję się zapisać. Dam znać. ?

A co wychodzi z badania płynu mozgowo rdzeniowrgo I potencjałów wywołanych? Trzeba jeszcze wyliczyć bolerioze I zrobić dużo innych badań. 
Zdrowia życzę. Pozdrawiam
Odpowiedz
#7
Cześć,zrobiłem RMi głowy ponieważ miałem wyładowania  na rękach oraz mrowienie,parzenie dłoni podczas zasypiania.Natomiast w ciągu dnia nic nie odczuwałem.Na rezonansie głowy było czysto,jutro robie 2 odcinki rdzenia-piersiowy i lędżwiowy ponieważ miałem problemy z pęcherzem .
Mam pytanie.Jeśli wyjdzie coś na rdzeniu to można już postawić diagnoze? Czy dopiero wtedy jak pójde na oddział?
Odpowiedz
#8
Tomaszenko nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale jeśli coś wyjdzie w rdzeniu to dopiero będzie podejrzenie jakiś schorzeń/chorób, a neurolog bądź ortopeda (jeśli zmiany będą na tle ortopedycznym) albo postawi diagnozę od razu albo skieruje na dalsze badania. Po samym opisie radiologicznym rezonansu nie da się postawić diagnozy - dopiero lekarz musi to zrobić.
Odpowiedz
#9
Mam jeszcze pytanie.Na razie dostałem tylko płytę z rezonansu a tam napisane Sag T2 do liczenia .
Czy to już oznacza że jest dużo zmian i jest to sm?
Odpowiedz
#10
Tomaszenko czekaj na wizytę u neurologa. Sag T2 do liczenia chyba nic nikomu nie mówi.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości