Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obawiam się, że to SM
#1
Cześć ? 
Zawsze unikałam chodzenia po lekarzach, a wiele dolegliwości tłumaczyłam sobie tym, że innych też czasem coś boli, a choroby kręgosłupa to już w ogóle plaga. Jednak ostatnio czuję się już zaniepokojona...
Od wielu lat mam problemy z kręgosłupem, wczesniej to była nawracająca rwa kulszowa, potem zwyrodnienia w odcinku szyjnym... Ostatnie dwa lata to praktycznie ciągły ból. Boli mnie szyjny, ale najbardziej lędźwiowy, nie mogę podnieść nic nawet średnio ciężkiego, mam problem z zakładaniem skarpet ?, silny ból ze zmianą pozycji by podnieść się z kucania. ...
Miałam kilka epizodów po kilka dni do tygodnia gdy np bolało mnie biodro, co utrudniało mi wejście po schodach, problemy z nadgarstkiem. 
Od kilku lat , mam wrażenie coraz bardziej mrowią mnie nogi , zwłaszcza w nocy. Nie mam siły w rękach, tak jakby czasem odcinało mi sprawność, trudność w pisaniu.  W ostatnich tygodniach mam większe problemy ze wzrokiem, nawet najmniejszy wysiłek powoduje mroczki przed oczami, rozmazany obraz. Wcześniej była tylko nadwrażliwość na światło, łzawienie. Czuję się zmęczona, są tygodnie gdy mam wrażenie, że mogłabym spać na stojąco ...

Być może spytacie, dlaczego nie byłam jeszcze się zdiagnozować, ale ja zawsze miałam milon rzeczy na głowie, zawsze mówiłam sobie że potem , że na pewno to tylko kręgosłup...Jednak ostatnio czuję, że nie mogę już normalnie funkcjonować.
Odpowiedz
#2
Hej to chyba najlepiej udać się do neurologa i opowiedzieć mu wszystko. Jeżeli będzie miał podstawę to wyślę na rezonans. Zdrowie jest ważniejsze niż praca i wymówki
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
Taki mam zamiar, ale ciekawa jestem, czy inni mieli podobne objawy, czy również z taką intensywnością bólu kręgosłupa.
Odpowiedz
#4
Hejka, od zmian w kregoslupie tez mogą dziac sie rozne cuda wianki, warto pojsc to neurologa, zrobic rezonans I wtedy bedzie wiadomo co I jak.
Mnie kregosup bolal strasznie ( w lèdzwiach) przed rzutem kiedy nie wiedzialam co mi jest, chodzilam na masaze, baseny, cwiczenia w domu, a gdy naprawde mnie przypililo to nawet lezalam na podlodze bo inaczej nie dalo rady wytrzymac z bólu, razem z bolem nasilalo sie mrowienie az w koncu poskladalo mnie calkiem.
Odpowiedz
#5
(16-04-2024, 15:24)em.anita napisał(a): Taki mam zamiar, ale ciekawa jestem, czy inni mieli podobne objawy, czy również z taką intensywnością bólu kręgosłupa.
Kręgosłup w każdym odcinku może boleć z różnych przyczyn, więc warto też odwiedzić dobrego rehabilitanta. Mnie najbardziej dokucza szyjny, bo np. pisząc zawsze przyjmuję postawę "gazetkową" tzn. plecy wyprostowane pochylona głowa. I tak jeszcze przed diagnozą dwa razy w roku chodziłam się naprawiać. Ale czy to też mogło mieć związek z sm - nie wiem.
Najważniejsze, żebyś poznała przyczynę bólu, nie lekceważ tego, ponad to będziesz spokojniejsza Uśmiech  
Odpowiedz
#6
Witam mam bóle kręgosłupa . Żyję z tym parę lat . Diagnozowanie SM w Łodzi 4 lata i raczej ma pan SM . Ostatnio wizyta w Zabrzu u pani prof. i info SM. Według niej zmiany typowe w mózgu . A ból kręgosłupa przy pierwotnie postępującym SM to częsta przypadłość . Nogi słabną każda inaczej i zaczynają boleć lędźwie . Według pani prof. lata stracone . Więc szukaj i drąż bo czas to pieniądz szczególnie w naszym przypadku
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości