Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak obecnie zabezpieczyć oszczędności
#1
Jak w temacie.  Mamy oszczędności o wielkości ok 50 tysięcy złotych. Z jednej strony dużo i nie chciałabym ich mocno tracić przez inflację. Z drugiej strony niewiele aby kupić na przykład nieruchomość. Jak można je chronić?

Zastanawiam się w co inwestować...
https://andyceramika.pl/

Może w ceramikę?
Odpowiedz
#2
Calour a Ty chorujesz na sm? nie to, żebym się czepiała, ale wszystkie Twoje wątki są całkowicie poza tematem choroby
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#3
My z narzeczonym mamy łącznie 5 kont bankowych:
- indywidualne, na które wpływają nasze wypłaty i którymi sobie indywidualnie zarządzamy,
- indywidualne oszczędnościowe - każde z nas ma swoje konto oszczędnościowe i również dysponuje tymi środkami wedle własnego uznania.
Przy zarządzaniu budżetem wyliczamy również kwoty na wspólne życie (jedzenie, artykuły domowe, chemia, artykuły dla psa).
Być może uruchomimy jeszcze jedno konto - wspólne oszczędnościowe
Intercyzy nie planujemy, jest nam dobrze z takim stanem rzeczy, jaki jest. Tym bardziej, ze żadne z nas nie ma jakiegoś ogromnego majątku, ktory chcielibyśmy zabezpieczyć intercyza.

Co zauważyłam w ostatnim czasie to to, jak popularne staja się płatności bezgotówokowe: https://polskabezgotowkowa.pl/
Odpowiedz
#4
a ja nie mam co zabezpieczać bo nie mam oszczędności, a jakbym je miała to zapewne zakopałabym je w słoiku w ogródku.
Umysł przypomina żyzny ogród, którym trzeba się codziennie zajmować, aby kwitł. - A. de Mello
Odpowiedz
#5
(19-12-2023, 12:35)Bubka napisał(a): a ja nie mam co zabezpieczać bo nie mam oszczędności, a jakbym je miała to zapewne zakopałabym je w słoiku w ogródku.

Popieram Bubka, stara dobra skarpeta i na niej zawsze można polegać a ten wyżej to chodząca reklama nie mająca nic wspólnego z SM, ale sępy się wszędzie znajdą, kompletny brak etyki zawodowej i zwyczajnej ludzkiej przyzwoitości
Odpowiedz
#6
(02-09-2022, 13:41)Bubka napisał(a): Calour a Ty chorujesz na sm? nie to, żebym się czepiała, ale wszystkie Twoje wątki są całkowicie poza tematem choroby

Boty raczej nie miewaja wyższych uczuć, a to ewidentnie bot.

(19-12-2023, 12:35)Bubka napisał(a): a ja nie mam co zabezpieczać bo nie mam oszczędności, a jakbym je miała to zapewne zakopałabym je w słoiku w ogródku.

Bubka, Tobie się mnozy w tym sloiku jak złoto zakopane przez Pinokia. Ze tez o tym nie pomyślałam. 15 rentę na pewno zakopie, a co! !!
Nadzieja jest płomieniem który  migoce, ale nie gaśnie... 
Odpowiedz
#7
(02-09-2022, 13:26)calour napisał(a): Jak w temacie.  Mamy oszczędności o wielkości ok 50 tysięcy złotych. Z jednej strony dużo i nie chciałabym ich mocno tracić przez inflację. Z drugiej strony niewiele aby kupić na przykład nieruchomość. Jak można je chronić?

Zastanawiam się w co inwestować...
https://andyceramika.pl/

Może w ceramikę?
Calour, po raz ostatni proszę o nie pisanie postów zupełnie nie związanych z tematyką i wklejanie linków. Jeżeli nie zastosujesz się do mojej prośby zablokuję Ci dostęp do forum. Otrzymujesz 2pkt. karne.
Odpowiedz
#8
Kwestia oszczędzania pieniędzy niepokoi wiele osób. Podobnie jak Ty nie wiem co robić
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości