Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Teryflunomid (Aubagio)
(06-12-2020, 21:26)Orchidea ponownie napisał(a): Niedługo robię badania. Mam nadzieje, że będą dobre. Boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa mam nadzieję, że to nie nerki. Jak Aubadnie to już leku w pierwszej lini dla mnie nie będzie.
Ja miałem piasek w nerkach ale nie od Aubagio, a od tego że mało pije ze względu na trudności w utrzymaniu mikcji i defekacji. Fitolizyna załatwiła sprawę.
Odpowiedz
(06-12-2020, 21:54)skrzat100 napisał(a):
(06-12-2020, 21:26)Orchidea ponownie napisał(a): Niedługo robię badania. Mam nadzieje, że będą dobre. Boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa mam nadzieję, że to nie nerki. Jak Aubadnie to już leku w pierwszej lini dla mnie nie będzie.
Ja miałem piasek w nerkach ale nie od Aubagio, a od tego że mało pije ze względu na trudności w utrzymaniu mikcji i defekacji. Fitolizyna załatwiła sprawę.Ja mam niedoczynność kory nadnerczy. Piję dużo, 3a nawr i 4 litry. Zauważyłam, że po tabletce przez 5 godz mało moczu oddaje. Potem jest w miarę. 
Odpowiedz
(06-12-2020, 21:26)Orchidea ponownie napisał(a): Niedługo robię badania. Mam nadzieje, że będą dobre. Boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa mam nadzieję, że to nie nerki. Jak Aubadnie to już leku w pierwszej lini dla mnie nie będzie.

A może to nie kręgosłup a mięśnie w tej okolicy? Mam często spastykę mięśni kręgosłupa, co powoduje, że z rana dosłownie "staczam się" z łóżka. Dopiero ćwiczenia i ruch przynosi ulgę
Odpowiedz
(06-12-2020, 23:57)fruu napisał(a):
(06-12-2020, 21:26)Orchidea ponownie napisał(a): Niedługo robię badania. Mam nadzieje, że będą dobre. Boli mnie odcinek lędźwiowy kręgosłupa mam nadzieję, że to nie nerki. Jak Aubadnie to już leku w pierwszej lini dla mnie nie będzie.

A może to nie kręgosłup a mięśnie w tej okolicy? Mam często spastykę mięśni kręgosłupa, co powoduje, że z rana dosłownie "staczam się" z łóżka. Dopiero ćwiczenia i ruch przynosi ulgę
Muszę i ja poćwiczyć.
Odpowiedz
Przeszło samo. Całe szczęście.
Odpowiedz
Mam porównanie z Tecfidera. Wiem, że krótko biorę Aubagio, lecz nie działa on tak dobrze jak Tecfidera. Pozostaje mi czekać na lepszą wersję tecfidery.
Odpowiedz
Badania są ok. Zrobiłam dodatkowo żelazo, testosteron, prolaktyne. Wszystko w normie. Włosów mam połowę tego co miałam. Nie wiem jakie badania jeszcze zrobić.
Odpowiedz
Hej, pożegnałam się wczoraj z Tecfiderą, zmieniono mi lek na Aubagio. Zobaczymy, jestem dobrej myśli Uśmiech
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz
(18-12-2020, 10:33)nadziejka napisał(a): Hej, pożegnałam się wczoraj z Tecfiderą, zmieniono mi lek na Aubagio. Zobaczymy, jestem dobrej myśli Uśmiech
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Zobaczymy jak u Ciebie. Czemu ci zmienili? Ja bym chciała do Tecfidery wrócić.
Odpowiedz
Dlatego, że doszło kilka nowych zmian w rezonansie + okropne zmęczenie + praktycznie codziennie musiałam jechać na Espumisanie i nos-pie + flash przynajmniej raz dziennie, ale taki przy którym całe ciało czerwone, z wysypką i rozkołatanym sercem. Ja ogólnie mówiłam przy każdej wizycie, że od kiedy biorę Tecfidere to czuję się gorzej.

A Ty czemu chciałabyś wrócić do Tec?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości