Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obraz rezonansu
#1
Witam,
czy poniższy obraz sugeruje zmiany sm?
Pozdrawiam


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#2
a co mówi lekarz?
Odpowiedz
#3
(06-06-2017, 12:54)hela napisał(a): a co mówi lekarz?


Neurolog, że wynik jest niejednoznaczny. W opisie jest że zmiany prawdopodobnie demielizacyjne, dwie po kontraście sie podświetliły.
Wynik badania neurologicznego prawidłowy, wszystkie odruchy ok, bez odruchów w stopie które wskazywałyby na sm.
Rezonans zrobiony po bólu oka, zapalenia nerwu wzrokowego nie było. I dlatego że po porodzie gorzej widziałam.
Odpowiedz
#4
na forum nikt Cię nie zdiagnozuje, jeżeli oprócz tego bólu oka nie masz żadnych innych objawów, i czujesz się dobrze to ciesz się życiem po prostuUśmiech i obserwuj czy nic się nie dzieje, miłego dniaUśmiech
Odpowiedz
#5
Na forum nie ma lekarza. Gdyby nawet był to na pewno nie podjąłby się diagnostyki. Poczytaj historie innych. Często zdarza się, że wynik rezonansu nie potwierdza ani nie wyklucza choroby, wiele osób musiało czekać na diagnozę przez rok lub dłużej. Standardowo po roku powtarza się badanie.
Odpowiedz
#6
Powtórkę będę miała na koniec września, no a tym czasem oczekiwanie i gdzieś z tyłu głowy będzie ta myśl że to może być SM... Powiedzieli że na podstawie samego rezonansu nikt mi diagnozy nie postawi i że trzeba w szpitalu badania porobić.
Odpowiedz
#7
Sam rezonans niestety nie wystarcza. Jedynie może wskazywać jakie badania wykonywać dalej w celu potwierdzenia podejrzewanej diagnozy. Podejrzewam że na forum każdy miał więcej badań wykonywanych poza rezonansem. Nie martw się na zapas Uśmiech skoro we wrześniu znowu będziesz miała badania to spokojnie czekaj do tego czasu Uśmiech poza tym z sm da się normalnie żyć Uśmiech
Odpowiedz
#8
(07-06-2017, 20:43)Serenity1987 napisał(a): Powtórkę będę miała na koniec września, no a tym czasem oczekiwanie i gdzieś z tyłu głowy będzie ta myśl że to może być SM... Powiedzieli że na podstawie samego rezonansu nikt mi diagnozy nie postawi i że trzeba w szpitalu badania porobić.

To fakt, wynik rezonansu, zwłaszcza gdy jednocześnie w badaniu neurologicznym nie występują odchylenia - nie wystarczy do postawienia diagnozy. Zazwyczaj konieczna jest dodatkowo punkcja lędźwiowa i/lub badanie potencjałów wywołanych. Z resztą - niekiedy i z kompletem badań, trzeba czekać na diagnozę dłużej, gdy wyniki nie dają jednoznacznego potwierdzenia choroby. Tak jak pisał Piotr - wiele osób z podejrzeniem SM czeka na potwierdzenie (lub wykluczenie) diagnozy przez miesiące a nawet lata. 

Do września nie zostało już wiele czasu. Staraj się nie martwić na zapas, choć zdaję sobie sprawę, że to nie łatwe. SM to nie katar, ale też nie koniec świata. Choć gdy się słyszy diagnozę/podejrzenie choroby - niejednokrotnie świat trzęsie się w posadach. Ale później wszystko powoli wraca do normy. Poczytaj forum, zobacz że wszyscy staramy się żyć normalnie, realizować swoje plany i marzenia. 

Trzymam kciuki, żeby jednak wykluczono u Ciebie chorobę! 

PS Pamiętaj, że są ludzie mający zmiany o charakterze demielinizacyjnym w mózgu,a  u których nigdy nie potwierdzono SM! Taki wynik jeszcze nic nie musi znaczyć!
Odpowiedz
#9
Dziękuję Wam za słowa otuchy i wsparcie...jestem panikarą i już sie nakręciłam. Jak przeczytałam opis rezonansu to właśnie świat się dla mnie zatrzymał...mam 7 miesięczne dziecko, zaraz wychodzę za mąż a tutaj takie podejrzenie Smutny mam nadzieję, że do września wyluzuję i że będzie tak jak napisała Monika, że zmiany są a SM nie potwierdzone... Miewałam ataki paniki, na szczęscie dzięki psychologowi i terapii udało mi się z tym walczyć, gdyby nie to to teraz już bym zwariowała zupełnie, a nie ma takiej opcji bo mam dla kogo żyć Uśmiech
Podziwiam Was za pozytywne nastawienie Uśmiech
Odpowiedz
#10
Opis brzmi u mnie tak:
Ogniska podwyższonego sygnału w czasie t2 zaleznym oraz sekwencji Flair zlokalizowane są przykomorowo oaz podkorowo w zakresie płatów czołowych,ciemieniowych i skroniowych obu półkul mozgu.Stwierdza sie 3 ogniska w ciele modzelowatym.Łączna liczba ognisk wynosi 10.Nie uwidoczniono ognisk w lokazlizacji podnamiotowej.Po podaniu kontrastu wzmocnieniu uległu 2 ogniska w trzonie ciała modzelowatego ok 3 mm oraz w lewym płacie ciemieniowym przy rogu potylicznym komory bocznej lewej 4,5 mm.Obraz sugeruje zmiany o charakterze demielinizacji, obecnie w fazie ostrego rzutu. Przysadka mozgowa waska polozona na dnie siodła tureckiego. Zachyłek nadsiodłowy wpukla się w obrębie siodła tureckiego - mozliwość torbieli pajęczynowki. Nerwy wzrokowe bez zmian. Ukłąd komorowy nieposzerzony, nieprzemieszczony. Prawidłowe przestrzenie płynowe przymozgowe i struktury złącza czaszkowo kregoslupowe.

Wniosek:ogniska prawdopodobnie demielizacyjne w lokalizacji nadnamiotowej. Trzy ogniska uległy wzmocnieniu po podaniu kontrastu,faza świeżego rzutu.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości