Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
a ja ma dziwny napad głodu po godzinie od śniadania i wzięciu tec. Ale czy to wina tabletek  czy mojego IBS?
Flash też mnie dopada, czasami wystarczy , że jestem trochę spięta, a czasami zapominam nawet na tygodnie o flashu
(26-02-2023, 13:30)nadziejka napisał(a): [ -> ]
(25-02-2023, 23:06)SM-art napisał(a): [ -> ]Witajcie,
jestem tu nowa. 50 lat, zdiagnozowana w październiku 2022, tecfiderę biorę 3 miesiące. W związku z tym mam pytanie...Czy doświadcza ktoś dużej senności po wzięciu leku?
Mnie dopada i flash i senność. Poza tym ok. Zmodyfikowałam też dietę. 
Pozdrawiam

Oj tak, brałam blisko 4 lata i dla mnie ten stan wyłączenia prądu i potwornej senności był nie do wytrzymania.

Na początku tylko .Potem było ok.
Hejka, ja tak mialam na początku mojej przygody z tec. Zazwyczaj kiedy mam tez bardzo mocnego flasha to wtedy jestem calkowicie wyżuta z energii, nie wiem czemu tak jest.
(26-02-2023, 21:19)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Hejka, ja tak mialam na początku mojej przygody z tec. Zazwyczaj kiedy mam tez bardzo mocnego flasha to wtedy jestem calkowicie wyżuta z energii, nie wiem czemu tak jest.

Hej flash miewam często, od roku na tec. To co jeszcze zauważyłam to strasznie wypadają mi włosy, neurolog zaganiał to na covid ale to po tec. Bo covid był w 2021 jeszcze przed diagnozą. A co do zmęczenia to czasami po ok 2 godzin od wzięcia  też mnie dopada senność
(26-02-2023, 22:01)Justy napisał(a): [ -> ]
(26-02-2023, 21:19)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Hejka, ja tak mialam na początku mojej przygody z tec. Zazwyczaj kiedy mam tez bardzo mocnego flasha to wtedy jestem calkowicie wyżuta z energii, nie wiem czemu tak jest.

Hej flash miewam często, od roku na tec. To co jeszcze zauważyłam to strasznie wypadają mi włosy, neurolog zaganiał to na covid ale to po tec. Bo covid był w 2021 jeszcze przed diagnozą. A co do zmęczenia to czasami po ok 2 godzin od wzięcia  też mnie dopada senność
Mi na każdym leku włosy lecą. Flasha miałam parę razy.Dla mnie ważne aby biegunek nie mieć i wysokiej temperatury.
(27-02-2023, 09:30)Orchidea ponownie napisał(a): [ -> ]
(26-02-2023, 22:01)Justy napisał(a): [ -> ]
(26-02-2023, 21:19)JMonika79 napisał(a): [ -> ]Hejka, ja tak mialam na początku mojej przygody z tec. Zazwyczaj kiedy mam tez bardzo mocnego flasha to wtedy jestem calkowicie wyżuta z energii, nie wiem czemu tak jest.

Hej flash miewam często, od roku na tec. To co jeszcze zauważyłam to strasznie wypadają mi włosy, neurolog zaganiał to na covid ale to po tec. Bo covid był w 2021 jeszcze przed diagnozą. A co do zmęczenia to czasami po ok 2 godzin od wzięcia  też mnie dopada senność
Mi na każdym leku włosy lecą. Flasha miałam parę razy.Dla mnie ważne aby biegunek nie mieć i wysokiej temperatury.

A Ty chcesz zmieniać z Tec na Kesimpte? 
Ale to miałaś jakieś rzuty, czy po prostu nietolerancję leku? 

Ja to muszę zmienić, bo na Tec po pierwszym roku miałam nowe zmiany w głowie, po drugim się powiększyły i to dużo i po trzecim doszły zmiany w szyi do tego dwa rzuty, ale tylko jeden na sterydach w tabletkach, drugi przeciągnięty i dopiero teraz leczony solu.
O rany Nadziejka, tecfidera zdecydowanie u Ciebie nie działa, szkoda ze lekarze nie zmienili Ci leku szybciej, szkoda tych 3 lat myślę i tych dodatkowych zmian :/

Mi wlosy lecialy na poczatku brania tec, teraz sie juz unormowalo ale wlosy i tak liche jakieś, po covidzie z wlosami bylo jeszcze gorzej, moze to za karę bo niedowierzalam i wysmiewalam sie z mamy jak mi powiedziala że wlosy po covidzie garsciami jej wychodzily i powiedzialam jej że glupoty wymyśla ha
Ja cale życie miałam piękne, długie i geste włosy. Teraz sa sztywne, liche i długość jak na załączonym obrazku.
Hej, ja też jestem nowa. Brałam tecfidere 4 lata potem 2 lata przerwy na ciążę i karmienie i zaczynam od nowa. Też mi się zdarzało czerwienic się po godzinie od wzięcia leku i miałam na początku problemy z żołądkiem ale covid pierwszy z tecfidera przeszłam jakoś a kolejne już nie były takie złe. Biorąc lek zmian nie było, po dwóch latach przerwy mam 2 nowe zmiany. Właśnie zaczynam od dawki 120mg dziennie przez tydzień, na razie super, ale też zmieniłam żywienie i stałe posty 16:8. Dajcie znać czy ktoś był u dr. Dąbrowskiej na reha i diecie , czy to działa czy nie. Pozdrawiam i witam

(27-02-2023, 15:02)Akinom napisał(a): [ -> ]Ja cale życie miałam piękne, długie i geste włosy. Teraz sa sztywne, liche i długość jak na załączonym obrazku.

A ja myślę że ładnemu we wszystkim ładnie  Serce
(01-03-2023, 00:22)Benita napisał(a): [ -> ]Hej, ja też jestem nowa. Brałam tecfidere 4 lata potem 2 lata przerwy na ciążę i karmienie i zaczynam od nowa. Też mi się zdarzało czerwienic się po godzinie od wzięcia leku i miałam na początku problemy z żołądkiem ale covid pierwszy z tecfidera przeszłam jakoś a kolejne już nie były takie złe. Biorąc lek zmian nie było, po dwóch latach przerwy mam 2 nowe zmiany. Właśnie zaczynam od Duży uśmiech dawki 120mg dziennie przez tydzień, na razie super, ale też zmieniłam żywienie i stałe posty 16:8. Dajcie znać czy ktoś był u dr. Dąbrowskiej na reha i diecie , czy to działa czy nie. Pozdrawiam i witam

(27-02-2023, 15:02)Akinom napisał(a): [ -> ]Ja cale życie miałam piękne, długie i geste włosy. Teraz sa sztywne, liche i długość jak na załączonym obrazku.

A ja myślę że ładnemu we wszystkim ładnie  Serce
Dziękuję  Uśmiech

Ale czasami po prostu chciałabym mieć z powrotem moje włosy.