Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Tecfidera
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Ja już wcześniej pisałam,że akurat u mnie na wypadanie włosów przy Copaxone i teraz też przy Tecfiderze, najlepiej działa Merz Special ,ale brany naprawdę regularnie.
Trzeba będzie spróbować, skład tego wygląda całkiem nieźle, witaminki z grupy B dla nas też dobreUśmiech
Dzisiaj odebrałam wyniki po pierwszych trzech miesiącach brania Tecfidery... i dokładnie jak Mufa,mam spadek limfocytów.
Ilość limfocytów :0.71 (norma od 0.80-4.50)
udział procentowy limfocytów :14,6 (norma od 20-80)

I teraz mam pytanie,czy mam się martwić czy nie?
W moim szpitalu jest jakaś dziwna procedura...wcale nie widuje się z lekarzem,leki wydaje apteka szpitalna,po odebraniu skierowania od pielęgniarki.
Wyniki dzisiaj odebrał mój mąż z rejestracji laboratorium.
Lekarz z programu,który mnie teoretycznie prowadzi,jest prawie nieosiągalny,trzeba za nim biegać po oddziale,a on nigdy nie ma czasu,nie ma przy sobie dokumentów itd.

Mam swoją neurolożkę w przychodni,która mnie właściwie zdiagnozowała na pierwszej wizycie i mam do niej zaufanie.
Ona mi ewentualnie doradza. Bo na lekarza z programu nie mam co liczyć.

Więc jak myślicie? skoro w szpitalu nikt nie skomentował moich wyników badań,dali następne leki,to mam dać sobie spokój,czy może iść do swojej neurolożki i pokazać jej te wyniki?
Hanoolka ja przy takich wynikach mam badania co mies i lek mówiła że jak spadną do 500 czyli 0.5 zmienią mi dawkę leku. Ja na twoim miejscu bym skontrolowala po miesiącu czy nadal będą lecieć

Z tym że jeśli masz zaufanie do swojej neurolog to może przedzwon i zobacz co ona na to
A więc odebrałam wyniki rezonansu po roku przygody z Tecfiderą. Nie ma żadnych nowych zmian. Jedna jest podobno lepiej widoczna ( ale w sumie od pierwszego rezonansu do rozpoczęcia leczenia minęły dwa miesiące więc może w trakcie coś się podziało - tak sobie to interpretuje) ale za to dwie zmiany zmniejszyły się Uśmiech

Oby kolejny rok też był taki łaskawy Uśmiech Może ta informacja pomoże jeśli ktoś się waha jakie leczenie wybrać.
Alterra to bardzo dobrze, że nie pojawiły się nowe zmiany, oby tak dalej.
Ja sama za 2 tygodnie będę miała kontrolny rezonans, stresuję się co wyjdzie, ale jestem dobrej myśli Uśmiech
Alterra super wiadomość Uśmiech leki tez nie działają od razu jak tylko zaczniemy je brać. Zawsze potrzebują trochę czasu wiec coś może się w tym czasie zaostrzlo. Ale skoro nie ma nowych zmian to to jest najważniejsze Uśmiech oby tak dalej Uśmiech
SuperUśmiech mam nadzieję że, za rok u mnie też będzie wszystko ładnieUśmiech
Alterra super wieści.
Oby u mnie w listopadzie też było wszystko ok. Oczko
Alterra super wieści. Ja swoje wyniki poznam dopiero we wrześniu przy wizycie