Forum Chorych na stwardnienie rozsiane

Pełna wersja: Mayzent
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Czy ktokolwiek z Was przyjmuje już Mayzent? Co prawda wszedł on do programu od 1 listopada, ale może akurat ktoś już go dostał i może się podzielić wrażeniami i odczuciami :-)
Czekam na niego. Może w kwietniu dostępny będzie u mnie.
Jestem ciekawa jak to działa. Jak przeczytslam ulotke i zestaw badan przed rozpoczęciem leczenia to chyba bez szpitala się nie obędzie, bo wyniki wynikami, ale okulista, kardiolog, jakies tam specjalistyczne badania. I szczerze to zaczynam się wahac. Nigdzie nie znalazłam, jakie jest dzialanie leku. Nikt tego jeszcze nie stosuje. Zobaczymy.
To razem czekamy.

(30-12-2022, 12:24)Akinom napisał(a): [ -> ]Jestem ciekawa jak to działa. Jak przeczytslam ulotke i zestaw badan przed rozpoczęciem leczenia to chyba bez szpitala się nie obędzie, bo wyniki wynikami, ale okulista, kardiolog, jakies tam specjalistyczne badania. I szczerze to zaczynam się wahac. Nigdzie nie znalazłam, jakie jest dzialanie leku. Nikt tego jeszcze nie stosuje. Zobaczymy.
Też szukałam informacji.Jakie badania trzeba przejść?
Na bank okulista i kardiolog. Jakies genotypy. Poczytaj ulotkę, tam wszystko jest. W sumie to trzeba być zdrowym.  Duży uśmiech
Akinom, na fb jest grupa angielsko- i niemieckojęzyczna na temat tego leku. Ja specjalnie założyłam konto na fb jak szukałam informacji na temat Kesimpty  Oczko
Może to was wszystkich zdziwi, ale nie mam fb i nie chce tego miec  Serce Duży uśmiech W językach już niestety też biegla nie jestem. Angielskiego nigdy się nie uczylam, a niemiecki coraz bardziej ucieka. Rosyjski tez.
Akinom, mnie nie zdziwi, bo ja też te wszystkie lata się wzbraniałam przed tym, no i przyszła kryska na Matyska, szukałam informacji wszędzie, nie było nic. Chodziło mi głównie o doświadczenia tych co już biorą dłużej, no i okazało się, że tam mogę znaleźć wszystko czego szukam, a przy okazji kilku starych znajomych mnie odnalazło
Czy Mayzent i Tecfidera zawierają kwas fumarowy?Może Wy mi wyjaśnicie.

Każda tabletka powlekana zawiera siponimod z kwasem fumarowym w ilości odpowiadającej 1 mg siponimodu. Substancja pomocnicza o znanym działaniu Każda tabletka zawiera 58,3 mg laktozy (w postaci jednowodnej) i 0,092 mg lecytyny sojowej.13 sty 2020
Takie info znalazłam
(01-01-2023, 15:20)Akinom napisał(a): [ -> ]Może to was wszystkich zdziwi, ale nie mam fb i nie chce tego miec  Serce Duży uśmiech W językach już niestety też biegla nie jestem. Angielskiego nigdy się nie uczylam, a niemiecki coraz bardziej ucieka. Rosyjski tez.

Ja też nie ma fb i żyję. Ale mam messengera (zmusiła mnie grupa rodziców u córki) i whatappa (mój ang. jest straszny, więc nie wiem jak to sie pisze). Tu zmusili mnie rodzice u syna.
Z takich dobrodziejstw korzystam w pracy (przesyłam info pracownikom, zamiast chodzić do każdego osobno).
Stron: 1 2 3