Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przeswiadczenie o chorobie i objawach a wizyta lekarska
#11
(01-04-2019, 14:11)e-smka napisał(a): Być w szpitalu i mieć ten okropny wenflon, to jest na prawdę bardzo nieprzyjemna sytuacja - byłam w październiku 8 dni w celu postawienia diagnozy.
Chciałam stamtąd jak najszybciej uciec i każdy dzień dłużył mi się jak flaki z olejem...
A dziś z perspektywy czasu i pojawienia się innych osobistych problemów, myślę, że to był pikuś i poszłabym znowu na 8 dni do szpitala, jeśli w zamian moje problemy by zniknęły...
 O matko!  Mam nadzieje ze problemy osobiste nie tak powazne? A diagnoze rozumiem ze postawili pozytywna? Smutny

(01-04-2019, 14:15)Polly napisał(a): Hanka! Uśmiech wenflon tylko na diagnozie miałam tylko na godzinkę do rezonansu Uśmiech (na 4dni pobytu)

To pocieszylas mnie Uśmiech a co robili przez reszte tych 4 dni?
Odpowiedz
#12
Hanka

Pierwszy dzień - potencjały wzrokowe (patrzenie na kropkę przez 30 min w czepku, luzik) i badanie neurologiczne

Drugi dzień - punkcja ledzwiowa

Trzeci dzień- rezonans odc. szyjnego (głowę sobie już przed szpitalem zrobiłam, wiec nie powtarzali)

Czwarty dzień - nic, wypis o 14 Oczko
Także jak widzisz bardzo intensywnie Oczko



Ale ja nie miałam za bardzo intensywnych objawow- wiec bez kroplówki ze sterydem. Jak ty masz coś silniejszego to może podadzą Ci steryd.
Odpowiedz
#13
Dzieki Polly! I jak wyniki wyszly? Uśmiech
Czy ta punkcja ledziowa jest konieczna w celu wyeliminowania? W sensie jesli rezonanse wyjda czysto to nadal trzeba ja robic? Z tego co slyszalam jest to straszne i czasami uziemia na kilka tygodni :/
Odpowiedz
#14
(01-04-2019, 14:29)Hanka napisał(a): Dzieki Polly! I jak wyniki wyszly? Uśmiech
Czy ta punkcja ledziowa jest konieczna w celu wyeliminowania? W sensie jesli rezonanse wyjda czysto to nadal trzeba ja robic? Z tego co slyszalam jest to straszne i czasami uziemia na kilka tygodni :/


Wyniki wyszły źle, tzn. Mam SM Uśmiech
Nie wiem czy jest konieczna, ja miałam w rezonansie zmiany charakterystyczne dla SM i mimo wszystko ją miałam. Może tez chcieli wyeliminować chorobę Devica, bo ona wychodzi z akwapuryny z płynu mózgowo-rdzeniowego.

Ja po punkcji leżałam na płasko, ale w bardzo dobrym stanie, od 15:00 do 8 rano i nie miałam żadnych powikłańUśmiech nie uziemiła mnie Oczko
Odpowiedz
#15
Najważniejsze to stosować się do zaleceń, leżeć płasko i nie podnosić głowy i będzie dobrze
Odpowiedz
#16
O punkcji jest chyba osobny wątek też.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odpowiedz
#17
(01-04-2019, 14:29)Hanka napisał(a): Dzieki Polly! I jak wyniki wyszly? Uśmiech
Czy ta punkcja ledziowa jest konieczna w celu wyeliminowania? W sensie jesli rezonanse wyjda czysto to nadal trzeba ja robic? Z tego co slyszalam jest to straszne i czasami uziemia na kilka tygodni :/

Chyba nie jest konieczna, bo skoro rezonans czysty to chyba nie było by sensu jej robić. Ja np nie miałam punkcji w ogóle (chociaż myślałam że będę mieć bo to częste badanie przy diagnozie SM) , mimo to, ze w rezonansie wyszły zmiany, lekarz stwierdził że są tak charakterystyczne że tej punkcji robić nie musimy(w sumie się cieszyłam że jej nie będzie, bo się bałam ale z tego co czytałam później to nie jest taka straszna Uśmiech
Odpowiedz
#18
Dzieki dziewczyny! Jade dzis na oddzial na konsultacje - zobaczymy co powie. W nocy tak okropnie zdretwialy rece Smutny(
Lydka ciagle zdretwiala, strasznie rwa miesnie.. jakis koszmar.
Dam znac co lekarz powiedzial i czy zostaje na oddziale :¿
Odpowiedz
#19
Punkcja nie jest taka zła, lepiej nie czytać w internecie jak ja np. Choć może plus z tego taki ze miałam szok, ze to wcale nie jakaś tragedia a ból trwa sekundę i to taki 5/10 a wcale jakoś wytrzymała nie jestem na ból Uśmiech bardziej nieprzyjemna jest sama świadomość ze ktoś tam majstruje. Później musiałam godz leżeć bez wstawania, do końca dnia leżałam właściwie ale do łazienki mogłam chodzić Uśmiech
Odpowiedz
#20
No i jestem po konsultacji - nie ma podstaw do myslenia ze to SM. Bardzo sie ciesze ale dalej nie wiadomo co mi jest ?
Z waszego doswiadczenia czy badania neurologiczne na odruchy moga byc prawidlowe a jednak dalej paskudztwo czyhac w MRI?
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości